R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-09-21, 10:34
Wchodzic dwa razy do tej samej rzeki???
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-19, 08:39   Wchodzic dwa razy do tej samej rzeki???

Byliście ze sobą jakiś czas,nagle się rozstaliście... koniec.
Po jakimś czasie spotykacie się i....wracacie do siebie. Będzie inaczej,będzie lepiej, przecież się zmieniliśmy - tak myślicie.
Czy rzeczywiście?? Czy powinno się do siebie wracać?? Czy to ma jakiś sens??
Co o tym myślicie?
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-19, 09:03   

albo będzie gorzej. zależy z jakiej przyczyny zwiazek się rozpadł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-03-19, 09:04   

Według mnie każda sytuacja jest inna, nie można książkowo stwierdzić, że "tamta rzeka już odpłynęła". Z jakiegoś też powodu musieliście się rozstać, więc czy po X przerwie jesteście w stanie do siebie wrócić? To też jest uwarunkowane właśnie powodem rozstania, bo gdy jedna ze stron zraniła drugą myślę, że powrót będzie tym trudniejszy im są to bardziej głębokie rany jak i ważnym czynnikiem jest też czas jaki od tego momentu upłynął. Gdy jednak wtedy doszliście do wniosku, że po prostu do siebie nie pasujecie, to czy nagle to ulegnie zmianie? Warto zrobić sobie listę "czego oczekujesz od partnera" jak i "co może Ty zaoferować od siebie". Jeśli cechy się powtarzają, to oznacza, że szukamy kogoś podobnego do nas. Jeśli jest odwrotnie, to zgodnie z regułą "+" i "-" odwrotności się przyciągają.
2 razy zdarzyło mi się wejść do tej samej rzeki..., niby upłynął czas, jednak ta "rzeka ma cały czas tą samą nazwę".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-19, 09:42   

yampress napisał/a:
zależy z jakiej przyczyny zwiazek się rozpadł

Dokładnie. Wszystko zależy od tego jaka była przyczyna i jak bardzo wierzy się w miłość.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-19, 10:11   

Nie miałem takiego problemu :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-19, 11:06   

A ja uważam,że nie wchodzi sie dwa razy do tej samej rzeki.Dlatego,że jakiś powód rozstania musiał być i cokolwiek by nim nie było zawsze pozostały niedomówienia,wątpliwości,pretensje,które później i tak prowadzą do rozpadu związku. Pozatym czasem liczymy też,że ta druga osoba sie zmieniła przez ten czas,albo zapominamy dlaczego sie rozstaliśmy i zaczynamy pamiętać tylko te dobre chwile,ale niestety życie szybko weryfikuje nasze poglądy. Ja już tego błędu nie popełnie :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sergio 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 49
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 21
Skąd: Praszka
Wysłany: 2007-03-19, 12:07   

Niestety nie da sie wejsc do tej samej rzeki. Za kazdym razem jest inaczej, oweszem znamy nurt i wiemy co to woda ale juz nie ta sama rzeka. ludzie sie zmieniaja i ich oczekiwania. I jezeli oczekujemy ze ktos sie zmieni i zmieni swoje upodobania i postepowanie to sie mylimy, nie da sie wytrzewic z człowieka jego osobowosci wiec jezeli ktos nam nie odpowiada to omijajmy go.
Warto szukac innych partnerów nie starac sie tkwic w bezsilnosci i przekonaniu ze to był ten jedyny(a) wiem to po sobie ze warto nawet dla krótkich chwil szcescia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-03-19, 12:26   

nigdy nie wchodzę dwa razy do tej samej rzeki bo wspomnienia i urazy gdzieś tam jednak pozostają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-03-19, 12:55   

Sergio napisał/a:
I jezeli oczekujemy ze ktos sie zmieni i zmieni swoje upodobania i postepowanie to sie mylimy, nieda sie wytrzewic z człowieka jego osobowosci wiec jezeli ktos nam nie odpowiada to omijajmy go.


Warto pamietać o tym, że zarówno środowisko / otoczenie ma wpływ na naszą osobowość/temperament jak i działa to w drugą stronę. To sytuacje nas zmieniają, może nie diametralnie, ale zawsze się czegoś uczymy a przynajmniej powinniśmy. My również w codziennym życiu operując swoim zachowaniem wpływamy na to co dzieje się dookoła, jak i na ludzi z którymi obcujemy.
Nikogo też nie można zmusić do miłości, bo można uzyskać efekt przeciwny do zamierzanego.
Ja osobiście uważam jakieś rozstania w moim życiu za pewną porażkę a zarazem naukę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-03-19, 19:44   

nie da się określić... zależy dlaczego się rozstało z daną osobą.... zależy czym jest dla nas miłość, czy to jest miłość...
dla mnie nie ma znaczenia czy to ta sama rzeka czy inna... jeśli kocham to 'wchodzę' i tyle...
czasami czas leczy rany, czasami sami jesteśmy w stanie wybaczyć bo "miłość Ci wszystko wybaczy"....
ale wszystko zależy od sytuacji, od człowieka..i przede wszystkim od uczucia :)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sergio 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 49
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 21
Skąd: Praszka
Wysłany: 2007-03-19, 22:37   

warto pamieac ze jezeli zdecydujemy sie na wejscie po raz drugi do tej samej rzeki z wiedza ze ktos sie mógł zmienic sie pod wpływem emocji czy otoczeia w jaki sie znalazł, to mozemy sie rozczarowac. gdyz osoba z która sie było przywołuje w nas własnie te złe cechy i wspomnienia.A tu musi nastapic najpierw wybaczenie, z obu stron. nastepnie nauka, z tego co sie stało, az w koncu ciezka praca obojga. by nie popełniac błedów przeszłosci
tylko prosze pokazac mi takie osoby które o tym wiedza i rozstały sie. a nastepnie wracaja do siebie.
kto z nas potrafi wybaczac i wycigac wnioski bez konsultacji ze specjalistą.
Wiem po sobie, ze nic nie wiedziałem, dzis wiem wiecej, lecz za mało, by wejsc do tej samej rzeki. Wole nie niszczyc komus zycia. Cerpią na tym nie tylko osoby uwikłane w rozstanie ale i inni.
Dzieci nie sa temu winne, ze dorosli sa głupcami!!!!!!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Panciatka 
Dojeżdża PKSem
I can't hear you



Pomogła: 1 raz
Wiek: 35
Dołączyła: 18 Mar 2006
Posty: 215
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-20, 18:08   

podobno miłośc i tak zwycięża... :wink:
_________________
Koniec jest już w początku, a jednak brnie się dalej...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-21, 09:12   

Ferbik napisał/a:
yampress napisał/a:
zależy z jakiej przyczyny zwiazek się rozpadł

Dokładnie. Wszystko zależy od tego jaka była przyczyna i jak bardzo wierzy się w miłość.


no własnie bo jeśli ktoś coś zrobił nieprzyjemnego mi/nam to nie ma sensu nawet myśleć o jakimkolwiek powrocie. a poza tym "..nigdy nie mów nigdy.." bo nigdy nic nie wiadomo.
gadac sobie można ale człowiek w różnych sytłacjach różnie postępnuje i sam czasami się potem dziwi że postapił tak albo tak.

[ Dodano: 2007-03-21, 09:14 ]
Ecomarta napisał/a:
A ja uważam,że nie wchodzi sie dwa razy do tej samej rzeki.Dlatego,że jakiś powód rozstania musiał być i cokolwiek by nim nie było zawsze pozostały niedomówienia,wątpliwości,pretensje,które później i tak prowadzą do rozpadu związku. Pozatym czasem liczymy też,że ta druga osoba sie zmieniła przez ten czas,albo zapominamy dlaczego sie rozstaliśmy i zaczynamy pamiętać tylko te dobre chwile,ale niestety życie szybko weryfikuje nasze poglądy. Ja już tego błędu nie popełnie :P



rozum ludzki ma to do siebie że nie pamięta tych złych rzeczy a pamięta dobre. teoretycznie :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 72
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-03-21, 09:52   

Moze warto ryzykować ponownie? o ile ma sie własnie tą szansę?
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MARGARITA 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 22 Lut 2007
Posty: 13
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-03-28, 16:28   

Ryzyko bedzie zawsze,czy to będzie stara miłość czy nowa!"TO CO KOMU JEST PRZEZNACZONE NA DRODZE JEST ROZKRACZONE"Tak jest naprawde .Każdy jest kowalem swojego losu nieraz warto powrócić do tej samej wody.Miłość wszystko wybaczy jak się naprawde kocha.Pozdrowionka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW