R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy każdy aparat posiada przysłonę?
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-31, 13:58   

gregg napisał/a:
Biorąc pod uwagę że dla ciebie aparat=body to masz rację. Ale samym body nie zrobisz zdjecia, co najwyżej możesz nim wbijać gwoździe.

Ot cała prawda...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
knyklu 
Przejeżdżał przez Wieluń
mastaofdizasta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: daleko
Wysłany: 2007-03-31, 16:54   

Panowie, z mojej strony to już "EOT", bo odpowiadacie tylko na rzeczy na które odpowiedzieć chcecie. A tak dyskutować się raczej nie da, prawda?
Dzięki za miła rozmowę i nie denerwujcie się tak.
Aha. I nie wypominajcie błędów innym, skoro sami je popełniacie, bo to was kompromituje.

Ps.
do adminów: wcięło samo czy wywaliliście jedną z moich odpowiedzi?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-31, 18:01   

knyklu, najbardziej nie rozumiem teoretyków... jeśli Twoja książkowa wiedza i ironia przedkłada się tak na praktykę, to może zaprezentuj parę swoich prac.
knyklu napisał/a:
do adminów: wcięło samo czy wywaliliście jedną z moich odpowiedzi?

Jeśli została usunięta to z konkretnego powodu. Taką informację powinieneś dostać na mail.

knyklu napisał/a:
PS Gdzie jest regulamin?

Teoretyk a nie czytał regulaminu, który pojawia się zaraz po rejestracji. A jeśli nie znasz regulaminu, akceptując go jednocześnie podczas rejestracji i pytając gdzie on jest to:
knyklu napisał/a:
Aha. I nie wypominajcie błędów innym, skoro sami je popełniacie, bo to was kompromituje.

przyganiał kocioł garnkowi.

Z mojej strony EOT, wolę robić zdjęcia, niż czytać książki o fotografii. Ale zależy co kto lubi.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
knyklu 
Przejeżdżał przez Wieluń
mastaofdizasta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: daleko
Wysłany: 2007-03-31, 19:19   

usuń jeszcze ostatniego "posta". Mój chyba był EOT? Prawda?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-31, 19:33   

knyklu, Jedna prośba... zanim temat nie zostanie zamknięty.
Znajdź w internecie zdjęcie (chociaż jedno, może byc link) aparatu który nie posiada przysłony (który nie jest camera obscura i nie bedzie to samo body z deklem) a uznam że miałeś rację i to ja się myliłem.
 
   
knyklu2 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 3
Skąd: //
Wysłany: 2007-03-31, 21:14   

gregg napisał/a:
knyklu, Jedna prośba... zanim temat nie zostanie zamknięty.
Znajdź w internecie zdjęcie (chociaż jedno, może byc link) aparatu który nie posiada przysłony (który nie jest camera obscura i nie bedzie to samo body z deklem) a uznam że miałeś rację i to ja się myliłem.

Ty chyba jako jedyny nie zrozumiałeś. Przeczytaj wątki jeszcze raz, przemyśl na spokojnie.

BTW. Dlaczego usuwacie moje posty. błędów już nie robie :) i nikogo nie obrażam. A w tych postach podałem wszystkie odpowiedzi na pytania. Pytania zostały, odpowiedzi brak, a ja na kretyna wychodzę :)
Link do zdjęć, coby nie być gołosłowny, podam po raz drugi: klik
Wszystkim tak tniecie posty, czy tylko tym co mają inne zdanie i chełbią waszych zdjęć?

Nadal łamiesz regulamin forum pkt 7 : "Używanie na forum więcej niż jednego loginu, tzw. nicka, przez uczestnika jest zabronione."
gregg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-31, 23:38   

knyklu napisał/a:
nie kazdy, bardzo duzo ich nie ma (patrz: migawka centrlana)



knyklu2 napisał/a:
Ty chyba jako jedyny nie zrozumiałeś. Przeczytaj wątki jeszcze raz, przemyśl na spokojnie.

Owszem zrozumiałem, napisałes że są aparaty w których nie ma przysłony więc zamieść chociaż jedno zdjęcie aparatu który nie ma przysłony.
To jest to co napisał Ferbik - czepiasz się słówek.
 
   
knyklu2 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 3
Skąd: //
Wysłany: 2007-03-31, 23:57   

Nie, ja napisałem, że prawie żaden. Ferbik napisał, że każdy hyhy ;) Subtelna różnica, więc mogłeś jej nie zauważyć. Poza tym jak już zauważyłeś podałem jeden wcześniej, ale ty zaznaczyłeś, żebym go nie podawał. To tak jakbym poprosił cię o wymienienie wszystkich liter alfabetu, ty byś mi je podał, i ja po tym poprosił bym cię o podanie mi kolejnych.
Ale ok, masz.
Prawie każdy aparat kompaktowy. Może ferbik zaraz powie to co na początku.

Ja ci odpowiedziałem, a czy ty znalazłeś już odpowiedź na moje pytanie? Czy ja o tak wiele proszę?

Jak ma nie łamać, jak wywalacie, tniecie itd moje "posty" w których wam pokazuję, że nie macie racji i blokujecie konto (bo wątpię, ażeby kilkukrotne logowanie je blokowało).
Nie mogę się powstrzymać, popraw błędy, proszę i przepraszam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-01, 05:10   

Uwaga troll!
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
knyklu 
Przejeżdżał przez Wieluń
mastaofdizasta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: daleko
Wysłany: 2007-04-01, 07:40   

TO jest jakaś konstruktywna odp. na moje pytanie?

Masz zablokowane jedno konto ale drugie wciąż aktywne.
Szanuj użytkowników.
Poniżej odpowiedź na twoje pytanie.
gregg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-01, 08:18   

knyklu2 napisał/a:
Ale ok, masz.
Prawie każdy aparat kompaktowy. Może ferbik zaraz powie to co na początku

Każdy aparat kompaktowy posiada przysłonę. Wystarczy że w aparacie jast chociażby jedna soczewka i już działa jak przysłona (jest nią)... nie pozwala na to żeby cała ilość śwatła dotarła do filmu.
W tej odpowiedzi zawiera sie również odpowiedź na twoje pytanie odnośnie jasności obiektywu. Fizycznie nie jest możliwe wykonanie obiektywu który nie będzie zmniejszał ilości wpadającego przez niegoświatła. I dlatego właśnie jedne obiektywy mają 4,5 a inne 2,8. Najjaśniejszym znanym mi obiektywem (może są jaśniejsze, podobno jest obiektyw o jasności 0,78 ale ja go nie znam) jest canonowski obiektyw na zdjęciu:

95c.jpg
Plik ściągnięto 51 raz(y) 25,59 KB

 
   
knyklu 
Przejeżdżał przez Wieluń
mastaofdizasta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: daleko
Wysłany: 2007-04-01, 09:06   

@gregg nie zrozumiałeś mojego pytania. Dlaczego na kiepskich zumach podają dwie wartości przysłon minimalnych. Tylko nie pisz ze jedna na krótkim końcu a druga na długim. Napisz dlaczego.
Co do tego szkla. Można zrobić obiektywu (tylko optyka i mechanika) o jasności większej niż 1. Jedynke ma jakas 50 elka canona inny posiada wzmacniacz/powielacz fotonowym dający obraz monochromatyczny. Jaśniejszy 1:0.7 jest Planar.
Natomiast teoretycznie otwor wzgledny wynosi 1:0.5 (obiektyw ma wtedy kształt kuli której zewnetrzna powierzchnia stykałaby sie z powierzchnia błony fotograficznej)
To , że jest napisane 0.95 to znaczy że maksymalna wielkość przysłony jest większa niz najwieksza średnica światła obiektywu, ale to nie znaczy ze wpadnie na film wiecej swiatła niż jest w środowisku.
Soczewka nie jest przysłoną. Sam fakt ograniczania ilości wpadającego światła nie powoduje ze element jest przysłoną (patrz filtry np: szare)
Odpowiadaj dalej.

[ Dodano: 2007-04-01, 09:16 ]
aha. mam nadzieje ze juz wiesz dlaczego soczewka nie jest przysłona - > patrz ta kula.

[ Dodano: 2007-04-01, 11:07 ]
a tu masz link. Ostatni obiektyw na stronie. Popatrz na zależność: rodzaje ogniskowych soczewek a maksymalna przysłona - > ta sama strona
http://www.taunusreiter.de/Cameras/Biotar.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-01, 11:58   

Widzisz nadal mnie nie rozumiesz i raczej nie zrozumiesz (chyba nie chcesz)...
Musimy wyjść od tego co dla ciebie jest przysłoną? Czy tylko i wyłącznie zestaw blaszek w obiektywie czy również każdy element zmieniający parametry ekspozycji. Dla mnie każda soczewka dołożona do zestawu, oprócz tego że zmienia perspektywę, zmienia również czas ekspozycji (wszelkie konwertery), filtr szary równiez jest dla mnie przysłoną bo zmienia parametry ekspozycji (po to się go zakłada żeby zmniejszyć ilość światła wpadającego).
Co do jasności obiektywów... ciekawy link (szkoda że nie po agielsku)

Nadal czekam na linka bądź zdjęcie aparatu nie posiadającego przysłony.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-01, 12:29   

gregg, nie dokarmiaj...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
knyklu 
Przejeżdżał przez Wieluń
mastaofdizasta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: daleko
Wysłany: 2007-04-01, 14:00   

Czyli migawka też jest przysłoną. W końcu też zmienia ekspozycje. Świtało też, ekspozycja też zależy od niego.
Soczewka nie zmienia perspektywy.
gregg, filtr jest filtrem, przysłona przysłona. Twój tok rozumowanie może prowadzić do wniosku, że koń jest samochodem, bo też można sie przemieszczać przy jego pomocy.

Ferbik, nie masz nic do powiedzenie - > nie mów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW