Zabytki Wielunia, drewniane kościółki w Grębieniu i Popowicach oraz dworek w Ożarowie zwiedziła grupa studentów, która przebywała w naszym mieście w ramach Ogólnopolskiego Zjazdu Historyków Studentów odbywającego się w Łodzi.
Podczas tzw. dnia wycieczkowego młodzi historycy rozjechali się po całym województwie. Jedna z grup trafiła do Wielunia. Swoją wizytę studenci rozpoczęli w Muzeum Ziemi Wieluńskiej, gdzie pokrótce historię naszego miasta przedstawił im dyrektor Bogusław Bramek.
Do Wielunia przyjechało 32 studentów, zdecydowana większość z nich po raz pierwszy. Jak sami przyznawali Wieluń jest z punktu widzenia ich – historyków miastem bardzo ciekawym, choć jak na swe dzieje mało znanym.
Jeśl cokolwiek zapamiętają - student na zjeździe - ostatni rzecz o jakiej myśli to nauka Większość woli się integrować No może jakiś 1 % uczestników (prawdziwych pasjonatów) ma trochę wyższe cele. Dobre chociaż jak ten mały odsetek coś pamięta.
Pomógł: 19 razy Wiek: 51 Dołączył: 24 Mar 2006 Posty: 1096 Piwa: 23/18 Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-05-01, 20:02
a co do samej wizyty, to uważam, że jest to dobra forma promocji naszego miasta - oby jak najwięcej było takich i oby jak najszerzej trafiały do ludzi....
mamy tak ładną okolicę i miasto - może, kto wie, warto postawić na "małą turystyke"....
BTW. Rospuda się sprzedała turystycznie, może kiedyś i Wieluń
Pomógł: 12 razy Dołączył: 15 Lis 2005 Posty: 883 Piwa: 12/4 Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2007-05-03, 12:31
Grzegorz Nowak (W) napisał/a:
cogito napisał/a:
A co zrobili z kościółkiem pod wezwaniem św. Barbary?
Jak wyglada Stary Rynek z krzyżem pośrodku?
Brakuje słów, aby określić działania czarnej siły przewodniej.
jak to się odnosi do tematu wątku ??
chodzi Ci o tę grupę studentów?????
na temat proszę!!!
Przepraszam, jeżeli moja wypowiedź została źle zrozumiana. Uważam, że nie jest bez znaczenia przedstawianie zabytków w takiej formie, w jakiej nigdy nie były.
Jeżeli przeznacza się pieniądze na odrestaurowanie, należy opierać się na zachowanych opisach, rycinach lub innej dokumentacji historycznej.
Również dotyczy to terenu przylegającego bezpośrednio do zbytku.
W przeciwnym razie powstają "potworki", które nie mają nic wspólnego z zabytkami.
Wprawdzie w Wieluniu byłem kilka lat temu, ale zdążyłem zobaczyć, jak do kościółka św. Barbary dobudowywano taki "potorek". Widziałem również "zabudowany" Stary Rynek.
Nie mam nic przeciwko zachodzącym zmianom, ale jako stary Wieluniak chciałbym, aby zabytki takimi pozostały i bez zbędnych przyozdobień.
I taki był sens mojego przekazu.
Jeszcze raz uprzejmie przepraszam.
Pomógł: 19 razy Wiek: 51 Dołączył: 24 Mar 2006 Posty: 1096 Piwa: 23/18 Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-05-04, 09:08
ale z tego co Jaro zacytował wynika że tych zabytków nie zwiedzali
już OK, ale dyskusje n/t stanu zabytków w mieście, NASZEJ dbałości o nie proponuję umieszczać we właściwych wątkach - n/t św. Barbary już jest, a jak komyś innych brakuje to proszę zakładac nowe ....
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum