R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-07-02, 08:08
Kapłaństwo najszczęśliwszym sposobem na życie...
Autor Wiadomość
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-01, 10:20   Kapłaństwo najszczęśliwszym sposobem na życie...

Cytat:
Według ankiety przeprowadzonej w latach 1972-2006 przez Instytut Badań Społecznych Uniwersytetu Chicago wśród 50.000 świeckich i duchownych Amerykanów, zawód księdza lub pastora należy do tych, które "dają człowiekowi najwięcej szczęścia".
Dziennik Konferencji Episkopatu Włoch, "Avvenire", który w swym wydaniu elektronicznym informuje o wynikach tych badań, pisze, że "zaskoczyły one socjologów". Byli bowiem przekonani, że najwięcej szczęścia zapewnia praca dobrze wynagradzana, dająca prestiż zawodowy.

- Tymczasem mimo lekceważenia, z jakim często traktuje się skromne zarobki duchownych, najbardziej zadowoleni ze swej pracy okazują się właśnie księża i pastorzy.
REKLAMA Czytaj dalej

Socjologowie z uniwersytetu chicagowskiego formułują na podstawie badań ankietowych przeprowadzonych wśród świeckich i duchownych następujący wniosek: "Najszczęśliwsi są ci ludzie, którzy poświęcają się innym i w tym odnajdują sens życia".
http://wiadomosci.onet.pl/1528500,69,item.html

Miałem zamiar w taki sposób wypowiedzieć się w temacie "Marzenia", ale zdecydowałem założyć nowy topic...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-01, 11:43   

Zygmunt Stary napisał/a:
Miałem zamiar w taki sposób wypowiedzieć się w temacie "Marzenia", ale zdecydowałem założyć nowy topic...


Zygmuncie Stary czy twoim marzeniem jest zostać księdzem???

tak to jakos zrozumiałam :roll:
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-05-01, 12:37   

Zygmuncie Stary, nie wiem czy zwróciłeś uwagę na błahy fakt, rzecz dzieje się w dziwnym kraju, czyli Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. To po pierwsze, po wtóre, pewnie w większości państw całego świata, wszelkiej maści osoby duchowne żyją skromnie a co za tym idzie są szczęśliwe że komuś służą.
Niestety u nas w Polsce, w kraju iście katolickim księża duchowni czyli cały kler krótko ujmując, można umieścić w zgoła innym sondażu, a mianowicie;

- Kapłaństwo, najlepszym sposobem na życie.

Daleki jestem od robienia jakiejkolwiek nagonki na nasz polski kler, ale naprawdę nie spotkałem jeszcze osoby, która jakąkolwiek posługę związaną z przynależnością do wyznania katolickiego załatwiła by z osobą duchowną bez pieniędzy. Już nie chcę pisać tu o tym że owszem, jestem za jakimiś tam datkami z tym związanymi, ale za drobnymi datkami a nie za cennikiem wziętym z najwyższej półki. Nie uiszczenie kwoty podanej przez księdza będzie skutkowało niewykonaniem posługi, względnie wykonanie jej będzie urągało ludziom w stosunku do których posługa ta jest wykonywana.
Kler usilnie próbuje zmienić coś, co wpłynie większym pozytywniejszym spojrzeniem laikatu świeckiego na katolicyzm. Nie pomogą krótsze kazania, nie pomoże liberalizm w postach ścisłych, nie pomoże nic, poza jednym. Jedynym lekarstwem na poprawę stosunków kler – laikat, będzie pozbycie się przez tych pierwszych, niesamowitej rządzy pieniądza.
Przecież księża są odzwierciedleniem Jezusa, a czy On był opętany przez mamonę? Z tego co ja wiem to, nie.

Przepraszam, co niektórych księży, być może te pieniężne pokusy Ich nie dotyczą, być może, pewny nie jestem. No ale gdyby, to Tych właśnie przepraszam.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2007-05-01, 12:46   Re: Kapłaństwo najszczęśliwszym sposobem na życie...

[quote="Zygmunt Stary"]
Cytat:


Socjologowie z uniwersytetu chicagowskiego formułują na podstawie badań ankietowych przeprowadzonych wśród świeckich i duchownych następujący wniosek: "Najszczęśliwsi są ci ludzie, którzy poświęcają się innym i w tym odnajdują sens życia".


Zapomnieli dodać, że ..." i gdy robią to za własne pieniądze".

Mogę sądzić, że badania przeprowadzono pośród świeckich, ale niejako uzależnionych od duchownych, co obniża wartość tych badań.
Uważam za brak logiki i obiektywizmu w badaniach, skoro duchowni żyją jak pasożyty na koszt innych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-01, 18:25   

Trzeba dodać jeszcze, że wśród amerykańskich księży jest największy odsetek gejów ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW