R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2008-01-09, 22:49
Telefonia stacjonarna coraz mniej popularna
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-30, 14:47   Telefonia stacjonarna coraz mniej popularna

Cytat:
Telefon stacjonarny powoli odchodzi w zapomnienie - przynajmniej w krajach Unii Europejskiej. Tak wynika z badań, jakie zaprezentowała Komisja Europejska. Co ciekawe, najnowsze rozwiązania w tej dziedzinie najszybciej przyjmują się w nowych krajach Wspólnoty.

Coraz mniej Europejczyków decyduje się na łącze stacjonarne w swoim domu. Jak poinformowała komisarz ds. społeczeństwa informacyjnego Viviane Reding, pod koniec 2006 roku. 22 proc. mieszkańców UE telefonowało tylko za pośrednictwem telefonu komórkowego - donosi Stern.

To oznacza wzrost o 4 proc. w porównaniu do poprzedniego roku. Liczba domostw z telefonem stacjonarnym spadła natomiast o 5 punktów i wynosi 72 proc. Czterech na pięciu zapytanych posiada komórkę, tylko 6 proc. nie posiada żadnego telefonu.

Z zaprezentowanego raportu wynika również, iż VoIP cieszy się w nowych krajach członkowskich mniej więcej dwukrotnie większym wzięciem niż w "starej" piętnastce. W całej Unii telefonia internetowa wykorzystywana jest w 17 proc. gospodarstw domowych posiadających dostęp do Sieci.

28 proc. Europejczyków posiada dostęp do szybkiego internetu - oznacza to wzrost o 6 proc. w porównaniu do poprzedniego roku. Co może zaciekawić, co trzeci z nich posiadał łącze bezprzewodowe.

W badaniach przeprowadzonych od połowy listopada do połowy grudnia 2006 r. zbadano sytuację 27 tysięcy gospodarstw domowych.


Źródło: Dziennik Internautów



U nas w Polsce długo jeszcze będziemy na 'kablu' :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-30, 14:59   

nic tylko czekac czasow kiedy za telefon komorkowy bedzie sie placic abonament, ktory nie bedzie posiadal limitu minut :P (dzwon gdzie chcesz kiedy chcesz i ile chcesz)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-30, 15:08   

Ja mam VoIP i pełne zadowolenie...
Miesięcznie się płaci 10-15zł(3godziny rozmów). Rozważałem nawet zakup abonamentu z nielimitowaną ilością połączeń za 30zł, ale byłoby to nieopłacalne w moim przypadku, bo i tak bym nie wygadał więcej niż 4godziny...

Najlepsze jest to jak masz komórkę/palmtopa/laptopa z bezprzewodowym internetem, bo wtedy podłączasz VoIP, a możesz się przemieszczać i tanio dzwonić...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-04-30, 17:14   

Mateusz napisał/a:
Ja mam VoIP i pełne zadowolenie...
Miesięcznie się płaci 10-15zł


Mateusz, rozwiń temat.
Sam korzystam z Voip-a, zasilenia konta wykupuje na Allegro w dziale betamax. I szczerze mówiąc, to jest dobre gdy mamy do dyspozycji sporo numerów stacjonarnych, chcąc dzwonić na komórki staje się to już mniej opłacalne, ze względu na dosyć wygórowaną cenę. Doładowanie 5 euro = ok. 33zł + opłata za przekaz.

Może dysponujesz czymś mądrzejszym :?: ;)

[ Dodano: 2007-04-30, 17:23 ]
Przepraszam, żle się wyraziłem, może ktokolwiek dysponuje czymś bardziej godnym uwagi :?: :!: ;) :lol:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-04-30, 17:44   

Cytat:
U nas w Polsce długo jeszcze będziemy na 'kablu' n

żartujesz :D ja o kabel walczę już 4 lata :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-30, 18:07   

Widzisz, właśnie o to mi chodzi - u nas się jeszcze o to walczy :wink:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Sergio 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 49
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 21
Skąd: Praszka
Wysłany: 2007-05-01, 11:58   

ja musiałem sam połozyc kabel bez zezwolenia przekopac 200 m chodnika i pod drogą, poukładac płytki i dopiero z tele komuny powiedizeli ze mam warunki do podlaczenia. bo sam sobie połozyłem kabel w ziemi. to jest poprostu tragedja!!



ort.: tragedia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-03, 20:49   

miko 005
Zatem...
O VoIP już myślałem 2 lata temu... W końcu udało mi się uświadomić rodzicom, że telekomuna jest zła i że VoIP przyniesie duże oszczędności...

Korzystam z usług IPFON od kilku miesięcy i jestem zadowolony. Jakość połączeń jest dobra. Ceny w porównaniu do konkurencji niskie: 9gr/min stacjonarne na całym świecie, 67gr/min komórki... W sieci oczywiście za darmo. Czasem są jakieś promocje np. w walentynki była promocja że moznabyło gadać przez cały dzień za darmo...

Ładuje konto rzadko i zwykle na duże kwoty tj. 50zł. Za 10zł konto jest ważne przez miesiąc(mozesz dzwonić) + 1miesiac na wyłącznie odbieranie połaczeń. Za 30zł konto jest ważne chyba ze 3miesiące, a za 50zł przez ponad pół roku...

Doładowywanie konta polega na tym, że wchodze na strone IPFON, wybieram kwotę i pokazuje mi się dane przelewu, które wpisuja na poczcie w blankiecik i opłacam. Po 3dniach konto jest doładowane i dostaje potwierdzenie.
W dodatku w każdej chwili mogę sprawdzić stan konta wpisując w telefonie numer 567.

Firma ta oferuje najwięcej stref numeracyjnych w Polsce(41) i zapowiada że juz wkrótce dołącza jeszcze kilka brakujacych. Obecnmie jest dostępna strefa sieradzka(0-43), co jest ważne dla moich znajomych którzy dzwoniąc do mnie, płacą jak za połaczenie lokalne...

Router(bramke VoIP) kupiłem za 250zł. Miałem zamiar kupić lepszą za 350zł, ale z tej jestem zadowolony, ma 2porty do telefonu i dzieli mi łacze, tak że mogę korzystac z komputera i telefonu jednocześnie...

Obecnie sam polecam rodzinie VoIP i zakładam im. Dzięki temu rozmawiam z nimi za darmo... Aha mam pocztę głosową, darmowe zastrzeżenie numeru i inne dodatki...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-03, 22:24   

Mateusz napisał/a:
O VoIP już myślałem 2 lata temu... W końcu udało mi się uświadomić rodzicom, że telekomuna jest zła

szkoda, ze neta masz od tpsa :P

Mateusz napisał/a:
Obecnmie jest dostępna strefa sieradzka(0-43), co jest ważne dla moich znajomych którzy dzwoniąc do mnie, płacą jak za połaczenie lokalne...

skype ma 042, więc wychodzi na to samo :)
mam skype phone i rowniez nie narzekam
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-04, 20:17   

Ferbik napisał/a:
Mateusz napisał/a:
O VoIP już myślałem 2 lata temu... W końcu udało mi się uświadomić rodzicom, że telekomuna jest zła

szkoda, ze neta masz od tpsa :P

Mateusz napisał/a:
Obecnmie jest dostępna strefa sieradzka(0-43), co jest ważne dla moich znajomych którzy dzwoniąc do mnie, płacą jak za połaczenie lokalne...

skype ma 042, więc wychodzi na to samo :)
mam skype phone i rowniez nie narzekam


Coś Ci się pomyliło...
Nie korzystam z usług TP, bo mam internet z TVK-WSM. Wolę wspierać lokalny biznes, który lepiej traktuje klientów i ma tańsze usługi...

Co z tego że skype ma 0-42?? Wiesz ludzie, którzy do mnie dzwonią musieliby płacić 45gr/min a nie 12gr/min (TP). Zwłaszcza, że jak ktoś długo rozmawia to różnica kosztów jest dość duża... Dlatego wprowadzenie wszystkich stref numeracyjnych jest najlepszym rozwiazaniem. A skoro mam do wyboru 0-42 i 0-43 to logiczne jest że wybiorę to drugie.

[ Dodano: 2007-05-04, 20:20 ]
Nie wiem skąd te przypuszczenia, że mam internet od telekomuny... Zdarza mi się korzystać z serwerów proxy różnych dostawców.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-05, 10:57   

Mateusz napisał/a:
Nie korzystam z usług TP, bo mam internet z TVK-WSM.

A oni to myślisz, że korbą kręcą? :P Polpak to też tepsa :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-05, 14:52   

Ferbik napisał/a:
Mateusz napisał/a:
Nie korzystam z usług TP, bo mam internet z TVK-WSM.

A oni to myślisz, że korbą kręcą? :P Polpak to też tepsa :)


no własnie :P i na tym zarabiają jszecze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-05, 20:42   

Dobra polpak należy do telekomuny, a z niego korzysta nasza kablówka.
Architektura sieci ta sama, ale cena znacznie mniejsza(różnica 20zł). Zresztą jaki tu masz wybór skoro polpak jest największy w Polsce...


Co do VoIP... Pewnie słyszeliście o raportach bezpieczeństwa?? Co prawda lepiej niż zwykła telefonia.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW