R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-11-02, 23:14
Ustawy dezubekizacyjne wreszcie gotowe.
Autor Wiadomość
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2007-05-05, 15:54   

waldex napisał/a:
Ale czy przypadkiem nie lepiej jest zapewnić lepszy byt swojej rodzinie niekoniecznie należąc do przodowników pracy w SB?

I tu jest zasadnicze pytanie: być czy mieć? Jak dla mnie odpowiedź jest prosta i ta sama miarą będę oceniać innych.
waldex napisał/a:
Analogiczne pytanie: po co wyjeżdżać za chlebem za granicę skoro można też zarobić w Polsce?

To nie jest analogiczne pytanie bo wyjazd za granice za pracą nie jest równoznaczne z donoszeniem na innych, sprzedawaniem informacji o znajomych, sąsiadach. Tym samym nie jest kształcenie sie i zdobywanie dyplomów. Żeby zdobyć dyplom trzeba się uczyć a nie służyć aparatowi terroru i inwigilacji.[/list][/code][/quote]
_________________
Żeby tak zarobić i się nie narobić;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-05-05, 16:00   

maniekl - chodziło mi o wartości - mozna powiedzieć, ze zaprzedajesz tu i tu swój patriotyzm. Przyjmujesz łatwiejszą postawę, wygodniejszą, bo tak lepiej dla Ciebie. Nie wypaczaj moich wypowiedzi - nie chodzi o bezpośrednie porównanie emigrantów do SB!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2007-05-05, 17:07   

ja powiem tyle. mam 25 lat i mi totalnie zwisa czy jakiś starszy Ubek czy Sbek dostaje 2 czy 7 tysięcy. Obecna koalicja tez wprowadza terror, robi "łapanki" w domach zwykłych ludzi, którzy w obawie przed jakimiś "dziwnymi oskarżeniami" wolą się zastrzelić niż usłyszeć na konferencji prasowej z ust ministra sprawiedliwości (trzeba chyba zmienić nazwę ministerstwa na śledcze), że przez tego pana nikt już nie zginie, choć nie było żadnego wyroku w tej sprawie.
Nalezy postawić grubą krechę, która stwierdzi w jakiejś ustawe, że komuna była zła i tyle, bo tego nikt nie zaneguje chyba. Ale po co odbierać im te emerytury? Trybunał konstytucyjny i potem ten w Strasburgu znając życie znowu podważy legalność tego bubla prawnego, który znowu wymyślą pseudoprawnicy wykształceni jakby nie patrzeć w komunie. Zamiast zająć się ppulizmem i medialnymi farsami zrobić coś, by młodzi ludzie nie musieli w każdym serwisie słuchać o deubekizacji, wyciekach z IPNu czy bajkach Macierewicza. Oni chcą usłyszeć, że kiedy skończą studia dostaną dobrą pracę, będą bezpieczni na ulicach i nie będą musieli robić za "murzynów" na Zachodzie. Zajmijmy się wreszcie potrzebnymi sprawami na teraz! Mnie, 25-latkowi naprawdę nie zależy czy w parku będzie pomnik "ruskich" czy Kopernika. Ja chcę mieć możliwość godnie żyć w tym kraju i koncentrować się na przyszłości, a nie wiecznym rozliczaniu tego czego już nie ma.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Smyk 
Słyszał o Wieluniu



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 23
Skąd: skądinąd
Wysłany: 2007-05-05, 18:00   

Mili dyskutanci
trochę za dużo się tu namieszało:
- życie w PRL z komunizacją życia,
- służby policyjne (milicja obywatelska) z Urzędem Bezpieczeństwa,
- bycie pracownikiem UB i SB z byciem cywilnym współpracownikiem,
- skurczybyki ubowskie z bardziej porządnymi ubekami :D ...
Do tego warto wiedzieć, że w ubecji były różne wydziały i tylko niektóre z nich zajmowały się ostrą walką z opozycją, było też wielu pracowników administracyjno-biurowych, których warto by było odróżnić od aktywistów bezpieki
_______________
czasem żeby napisać dwa mądre zdania
trzeba przeczytać dwadzieścia tomów
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-05, 18:24   

Obojętnie, co by robili ci esbecy, to różnica w wysokości emerytur jest za duża. Argument, że wykonywali oni ciężką pracę (czyt. nadstawiali karku czy cos tam), jest zupełnie nietrafiony, bo wielu ludzi b. ciężka pracowało, a takich wysokich świadczeń nie mają. Poza tym jest to po prostu niesprawiedliwe, że ktoś kto pracował w instytucji, która za swój cel miała niszczenie ludzi, inwigilację osób myślących inaczej, mordowanie etc., oczywiście wszystko ku chwale sowietów, ma teraz w wolnej Polsce (której twórców i podwaliny tak zaciekle zwalczał) mieć się lepiej (nie tylko finansowo) od reszty ludzi. pzd
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2007-05-05, 18:59   

A ja mam 19 lat i nie jest mi obojętne czy ktoś był w SB czy nie. Całe życie mam przed sobą
i w mojej pracy zawodowej nie chciał bym trafić na jakiegoś SBeka( w roli przełożonego), nie jest mi obojętne czy nauczyciel który mnie uczy dobrego zachowania i patriotyzmu był SBekiem. Nie jest mi obojętne czy poseł, radny, wójt czy burmistrz był czy nie był SBekiem. Tym bardziej nie jest mi obojętne czy ksiądz który mnie spowiada był... Oprócz rzeczy materialnych jak praca i płaca, dobre drogi są jeszcze wartości takie jak prawda, sprawiedliwość, uczciwość...
_________________
Żeby tak zarobić i się nie narobić;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-05, 19:10   

racja
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2007-05-05, 19:36   

maniekl napisał/a:
Oprócz rzeczy materialnych jak praca i płaca, dobre drogi są jeszcze wartości takie jak prawda, sprawiedliwość, uczciwość...


sęk w tym, że w zyciu politycznym nieważne kto będzie sprawował władze nigdy te wartości nie będą najwazniejsze...
Wszystkie partie i koalicje, które sprawowały władze po 1989 roku mają wiele za pazurami. Bez wzglęu czy jest to prawica czy lewica. Największym problemem obecnej lustracji jest jej styl. Co jakiś czas wypływają jakies chore informacje na zasadzie dziwnych przecieków, za które nikt nie jest postawiony do odpowiedzialności.
Obecna władza samowolnie sobie daje niewiadomo dlaczego prawo do oceniania ludzi. A od tego powinny byc sądy.
moim zdaniem obecna ustawa, która ma wejść w życie to odwrócenie uwagi nad problemami jakie dręczą Polskę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2007-05-05, 19:56   

Może krótko w kilku zdaniach.
Dla mnie, pamiętającego tamte czasy, obecna nagonka na UB to zwyczajne igrzyska dla odwórcenia uwagi od spraw najważniejszych: co zrobić, aby Polakom żyło się lepiej i aby Polska była matką, a nie macochą dla swojego Narodu?
Co zrobić, aby zatrzymać emogrację zarobkową i uczieczkę "wykształciuchów" do lepszego świata? Co zrobić, aby dzieci nie chodziły głodne do szkoły, aby.....itd.
Nie wyliczę wszystkich potrzeb, bo jest ich zbyt dużo.
Ci UB-ecy, to dzisiaj w większości ludzie starzy. Wykonywali polecenia swoich przełożoych.
Podobnie jak dzisiaj brygady ABW spektakularnie wkraczają do mieszkań, aby aresztować, czy może tylko doprowadzić na przesłuchanie jedną osobę.
To też pewna odmiana igrzysk.
Ponieważ historia potrafi zatoczyć koło, być może za kilkadziesiąt lat będzie ustawa deabewuzacyjna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
waldex 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 13 razy
Wiek: 37
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 1003
Postawił 6 piw(a)
Skąd: EWI
Wysłany: 2007-05-05, 20:03   

[b]cogito[b] ująłeś sedno sprawy, ubiegłeś mnie z tym :) ale w 100 % sie z Tobą zgadzam. PiS jak narazie zaczyna krwawą vendette na komunie. Nikomu to na zdrowie zapewne nie wyjdzie, ale trzeba dla odwrócenia uwagi otworzyć nowy front. I to obecnie ma miejsce. Cała teczkomania - śmiech i tyle. Wszystko raz w jednym dniu ujawnic, ale bez takiego przedstawienia i pseudoustaw co nam serwuje obecna władza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-07, 09:42   

http://wiadomosci.onet.pl/1530621,11,item.html

Nie jestem przekonany, że te 23 tyś. osób zasłużyło sobie na to - a stosowanie odpowiedzialności zbiorowej to faktycznie chyba lekka przesada...

[ Dodano: 2007-05-07, 09:44 ]
Jako przykład można podać Pion C czy Pion A - ktoś mi udowodni czemu ludzie tam pracujący mieliby zostać ukarani za zbrodnie przeciw demokracji?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-07, 13:25   

Uważam, że dezubekizacja (imho bardzo potrzebna) może się odbywać równolegle z rozwiązywaniem/załatwianiem
cogito napisał/a:
spraw najważniejszych
i te dwa procesy zupełnie nie będą ze sobą kolidowały. Szczerze mówiąc, nie chciałbym takiej sytuacji, aby problemy oczywistej niesprawiedliwości społecznej, dziejowej etc. były zaniedbywane np. z powodu "hurra mamy EURO 2012 - budujemy drogi, stadiony". Pewne sprawy można załatwiać jednocześnie. W chwili obecnej rzucenie na tapetę sprawy dezubekizacji faktycznie wydaje się być urządzaniem igrzysk, ale myślę, że jeśli nawet by tak było, to i tak warto to przeprowadzić teraz i będzie jeden problem z bańki. Tym bardziej, że jest wola polityczna (PiS+PO)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2007-05-07, 16:30   

waldex napisał/a:
ale trzeba dla odwrócenia uwagi otworzyć nowy front


siwy_ napisał/a:
to i tak warto to przeprowadzić teraz i będzie jeden problem z bańki

Właśnie i w końcu "fronty walki" się skończą...a sprawiedliwości będzie sprawiedliwością :)
_________________
Żeby tak zarobić i się nie narobić;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-07, 18:10   

Lustracje w b. Czechosłowacij, NRD, Węgrzech przeprowadzono już dawno, tak samo powino byc w Polsce.

Pawel napisał/a:
Bardzo dobrze. Nalezy odebrać SB, UB i temu podobnym wszystkie przywileje!

Nie może być sytuacji, w którem katowi żyje się lepiej niż jego ofiarom!!

Z jakiej racji KAT ma mieć emeryturę kilka tysięcy złoty, a jego ofiary po 600-700 złoty. To jest dopiero CHORE!!

A te komuchy z LiD niech nie robią z siebie i swoich kompanów ofiar!!


W pełni popieram Pawel'a



Smyk napisał/a:
likwidację pomników (tych kamiennych, brązowych, marmurowych) uważam za wandalizm pod przykrywką chorych idei - toż to próba mordowania historii, albowiem takie pomniki to podwójne świadectwa historii narodu i państwa, świadczące (po 1.) o ważnych okresach w dziejach i (po 2.) o czasach, w których owe pomniki stawiano.


Smyk Częsciowo się z Tobą zgadzam.

Mimo że pomnik jest równie tandetny jak wspomniana „Wieczna Miłośc” to nie należy go burzyc.
Upamiętnia on nie tylko dominacjię ZSRR w tym rejonie europy ale również śmierc tysięcy młodych ludzi (nawet 15 letnich czerwonoarmistów), którzy mieli to nieszczęscie urodzic u niewłaściwych (wschodnich) aliantów, i których wojna rzuciła na kompletnie obcą ziemię.



Co miano w Polsce wyburzyc wyburzono – tzn pomniki przywódców komunizmu – i dobrze.
Naszczescie zniknely z Polski pomniki oprawcy Dzierżyńskiego (polskiego emigranta do ZSRR) i innych „wodzów”

Jeżeli będziemy bużyc pomniki żołnierzy to niczym się nie będziemy różnic od komunistów i faszystów niszczących dobra kultury (zabytki) Warszawy, Wielunia, Moskwy czy Królewca.

W każdej armii (regularna czy partyzancka) znajdą się jednostki popełniające zbrodnie:
czy to Armia Czerwona, czy Amerykanie w Iraku czy dawniej w Europie a nawet AK.
Sytułacji tej sprzyjła wojna, i wiążące się z nią nadużywanie alkoholu i poczucie bezkarności.

Jedyna dopuszczana opcjia to przeniesienie pomnika w mniej eksponowane miejsce w którym będzie się lepiej komponował (np skwer ul. 18 – stycznia).

Wnioski:
TAK dla lustracji
TAK dla obniżenia emerytuk ubekom i esbekom
NIE dla burzenia pomników.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-07, 22:47   

Co do burzenia pomników w Polsce, również okiem Rosjan:
RzEpA 07.05.07 napisał/a:
Duma: mamy nadzieję, że Polska zrezygnuje z ustawy.
PiS wstrzymuje pomysł ogłaszania projektu ustawy o usuwaniu komunistycznych symboli z polskich ulic.
"Kommiersant": Kreml zajmie się ochroną rosyjskich grobów za granicą.
Ławrow: to jest pisanie historii od nowa.

Minister kultury miał dzisiaj przedstawić projekt ustawy, ale Marek Kuchciński przypomina, że klub Prawa i Sprawiedliwości ma własny projekt ustawy poświęconej likwidacji pomników. Dlatego - podkreślił Kuchciński - potrzebne są konsultacje z rządem i rozmowa z ministrem kultury, aby propozycje doprecyzować i być może je połączyć.
Kuchciński podkreślił, że projekt ustawy proponowanej przez ministra kultury jest lepszy, gdyż pozostawia decyzje co do usunięcia pomnika czy innego symbolu w rękach wojewodów. Projekt PiS jest zbyt wąski - powiedział Kuchciński w TVN24.
Czym różnią się oba projekty? W radiu RMF FM minister Ujazdowski wyjaśnił: - Szanowałbym te miejsca, które dotyczą wysiłku żołnierzy, którym trzeba złożyć pokłon bez względu na intencje, jakie przyświecały im podczas wyzwalania Polski.
Projekt ustawy o miejscach pamięci narodowej, który zakłada m.in. usuwanie pomników komunistycznych, nie jest wymierzony w Rosję - podkreślił Kazimierz M. Ujazdowski w RMF FM. Nie ma też związku z ostatnimi wydarzeniami w Estonii. Prace nad projektem trwają w resorcie od kilku miesięcy.
Jan Kasprzyk, rzecznik resortu kultury zdementował w radiu RMF FM informacje, że projekt ministra Ujazdowskiego o miejscach pamięci narodowej miał zostać przedstawiony dzisiaj. Według Kasprzyka ustawa ma trafić do międzyresortowych konsultacji dopiero w połowie czerwca, a Sejm zajmie się nim tuż przed wakacjami.
Kreml się zajmie
Dziennik "Kommiersant" poinformował dziś, że prezydent Rosji Władimir Putin jeszcze w tym miesiącu podpisze dekret o ochronie rosyjskich grobów i miejsc pamięci za granicą m.in. w Polsce.
Zdaniem gazety, dokument ten ma pokazać Zachodowi, że Kreml nie zamierza dopuszczać do powtórzenia się takich sytuacji, jak w Tallinie, gdzie estońskie władze - nie bacząc na protesty ze strony Moskwy - przeniosły pomnik i szczątki radzieckich żołnierzy z placu w centrum miasta na cmentarz wojskowy.
Powołując się na generała Aleksandra Kirilina z Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, "Kommiersant" pisze, że na mocy dekretu w siedmiu krajach uruchomione zostaną specjalne przedstawicielstwa resortu obrony Rosji, które będą się opiekować rosyjskimi grobami i miejscami pamięci w 14 państwach.
Według dziennika, "własne ośrodki" będą miały Polska, Węgry, Rumunia i Niemcy. Pozostałe przedstawicielstwa mają koordynować tę działalność w kilku państwach: centrum w Rydze obejmie Łotwę, Estonię i Litwę, w Pradze - Czechy i Słowację, a w Pekinie - Chiny, Mongolię, Japonię, Koreę Północną oraz Koreę Południową.
Ławrow: to jest pisanie historii od nowa
Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow skrytykował dziś NATO i UE za dopuszczanie w poszczególnych krajach członkowskich do profanowania grobów żołnierzy radzieckich. Ławrow powiedział, że takie wydarzenia stają się elementem i narzędziem polityki zagranicznej, a NATO i UE zdają się tolerować takie akty w swoich krajach członkowskich. Ławrow skrytykował również próby "pisania od nowa historii", obserwowane w krajach europejskich.
- Namawiałbym naszych partnerów z Rosji do mniejszego stopnia emocji i do akceptacji faktów: Polska jest suwerennym krajem - powiedział szef resortu kultury Kazimierz Michał Ujazdowski. - Jestem przekonany, że nasi partnerzy rosyjscy po wnikliwym przyjrzeniu się naszym intencjom i projektom ustawodawczym nabiorą bardziej merytorycznego stosunku - dodał. - Nie mogę przystać na to, by stanowisko Rosyjskie miało nas powstrzymywać od zaplanowanych działań, które należą do obszaru suwerennej polityki państwa - tłumaczył minister.
Duma: zrezygnujcie z ustawy
Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych rosyjskiej Dumy Konstantin Kosaczow wyraził dziś nadzieję, że polski Sejm zrezygnuje ustawy zakładającej usuwanie komunistycznych symboli z polskich ulic.
Kosaczow podkreślił, że problem postradzieckich pomników i miejsc pamięci powinien być rozwiązany w sposób cywilizowany, bez populistycznych haseł i we współpracy z autorytetami obydwu krajów.
Dodał też, że pomniki ofiar II wojny światowej symbolizują wspólne zwycięstwo koalicjantów nad nazizmem.
- Kwestia uregulowania w polskim prawie obecności w naszym kraju symboli upamiętniających dominację sowiecką - to wewnętrzna sprawa Polski - odpowiedział szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Paweł Zalewski (PiS).
Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Kowal opowiedział się z kolei za zachowaniem spokoju w dyskusji na temat projektowanej ustawie o miejscach pamięci narodowej. Kowal proszony w Berlinie o skomentowanie zastrzeżeń wobec projektu, który zakłada m.in. usuwanie pomników komunistycznych, ostrzegł przed eskalowaniem sporu i opowiedział się za przeprowadzeniem społecznych konsultacji w tej sprawie.
- Ta sprawa musi być zawsze przedmiotem zrozumienia drugiej strony, konieczne są konsultacje społeczne i - jak rozumiem - prace nad tym ustawodawstwem poszły w tym kierunku. Myślę, że dziś nie należy tego eskalować, nie należy dodawać znaczeń tej ustawie o miejscach pamięci, która ma dużo szersze znaczenie i dużo więcej elementów reguluje; nie należy nadwyrężać tego i mówić więcej niż jest - powiedział Kowal.
Wiceminister zaznaczył, że konsultacje społeczne prowadzone będą z różnymi środowiskami. - Zmian w usytuowaniu pomników dokonuje się na całym świecie. To wymaga spokoju, zrozumienia racji drugiej strony,wrażliwości na różne konkretne sytuacje - podkreślił.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW