R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-01-05, 11:53
Pożegnanie z kasetą i magnetofonem
Autor Wiadomość
wielunianka 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 235
Skąd: Wielun
  Wysłany: 2007-05-09, 09:59   Pożegnanie z kasetą i magnetofonem

Kaseta i magnetofon - przez kilkanaście lat główne symbole rynku muzycznego - nieubłagalnie znikają z obiegu. Sieciom handlowym nie opłaca się już dla nich trzymać miejsca na półkach - pisze "Gazeta Wyborcza".

Wszechobecna do niedawna kaseta magnetofonowa odchodzi na emeryturę cicho i niespostrzeżenie. Przypomina o sobie już tylko czasem - tak jak wczoraj, gdy Currys, największa sieć z elektroniką w Wielkiej Brytanii, ogłosiła, że definitywnie zaprzestaje sprzedaży kaset. Magnetofony umożliwiające ich odtwarzanie Currys utrzyma w sprzedaży najdalej do końca roku. Inne brytyjskie sieci, jak np. Woolworths, już jakiś czas temu wycofały kasety i odtwarzacze z oferty.

W Polsce dzieje się podobnie. - Kasety magnetofonowe i VHS umierają. Sprzedają się ich śladowe ilości, dosłownie kilka sztuk miesięcznie - twierdzi Artur Adamowicz z ElectroWorld, sieci, która podobnie jak Currys należy do tej samej międzynarodowej grupy DSG. - Pożegnamy się z nimi w Polsce jeszcze w tym roku, nie opłaca się już dla nich trzymać miejsca na półkach.
Żródło: onet.pl

[ Dodano: 2007-05-09, 10:05 ]
Wiem, że czas nie stoi w miejscu ale jest sentyment do tych rzeczy. Kiedy rodzice kupili mi takiego Kasprzaka byłam w siudmym niebie. Dzisiaj mój 18 letni brat ma niezły ubaw z tego sprzętu :D :D :D

kasprzak.jpg
Plik ściągnięto 72 raz(y) 50,3 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-09, 10:19   

Za chwilę (a może już) odejdą w niepamięć dyskietki 3,5'.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-09, 10:22   

alef napisał/a:
Za chwilę (a może już) odejdą w niepamięć dyskietki 3,5'

Jak kupowaliśmy komputer do firmy, to już był bez stacji 3.5" :)
Teraz trzeba się upominać w sklepie, że chce się stację dyskietek :D
Nie wiem kto jeszcze używa FDD, gdzie królują pendrive, memory sticki, nie mówię o płytach cd czy dvd, gdzie koszt jest odwrotnie proporcjonalny do pojemności porównując z dyskietką :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-10, 09:23   

Ferbik napisał/a:
Nie wiem kto jeszcze używa FDD, gdzie królują pendrive, memory sticki, nie mówię o płytach cd czy dvd, gdzie koszt jest odwrotnie proporcjonalny do pojemności porównując z dyskietką



Dokładnie, nowoczesna technika wypiera starą.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-05-10, 09:42   

Ja też nigdy nie używałam tej stacji,nie mam i nie miałam nawet jednej dyskietki,magnetofonu kasetowego też nie mam ,ale nigdy chyba nie pożegnam się z magnetowidem mimo ze mam dvd.Mam jeszcze kasetyz filmami, które kiedyś podpisywał mój tato ,a nie żyje już 11 lat :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2007-05-10, 18:50   

ja stację dyskietek 3,5" pamiętam jeszcze z zajęć informatyki w szkole średniej :) gdzieś w domu na pamiątkę zachowała się jeszcze jedna taka dyskietka... aż łezka się w oku kręci ;)
a tak na poważnie - nie da się ukryć, że koszt produkcji dyskietki w porównaniu z kosztem produkcji płyty CD lub DVD jest nieporównywalny... drożyzna i tyle, szczególnie jeśli pod uwagę weźmie się pojemność tych nośników...
będąc niedawno w Wa-wie spotkałem się z osobą, która pracuje w jednej z prywatnych wytwórni tych krążków... dacie wiarę, że wyprodukowanie jednej standardowej płyty CD o pojemności 700MB kosztuje zaledwie kilka groszy? jak to usłyszałem to mnie ścięło - wyszło jaką ilość podatku i marży płaci przeciętny konsument...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-11, 09:10   

tONic napisał/a:
ja stację dyskietek 3,5" pamiętam jeszcze z zajęć informatyki w szkole średniej

Ja jeszcze miałem 5.25" :DDD Pewnie niewielu forumowiczów pracowało w systemie archiwizacji danych jakim jest ZIP drive :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-05-11, 09:50   

5.25" - mam chyba jeszcze gdzieś ze dwie sztuki :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-11, 10:00   

Grzegorz Nowak (W) napisał/a:
5.25" - mam chyba jeszcze gdzieś ze dwie sztuki

Pewnie już rozmagnesowane :D Pamiętam jeszcze te papierowe koperty, z którymi były sprzedawane... ehhh to były czasy :)
Kurcze a jak sobie przypomnę mojego szpulowca UNITRY, na którym tatuś mój nagrywał mnie jak się śmiałem w okresie niemowlęcym i później jak wierszyki recytowałem... stoi do dziś... i tu pytanie do sprzętowców: ma ktoś pomysł jak ze szpulowca wrzucić ścieżkę na kompa?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-05-12, 11:18   

5.25 - mam w domu kilkadziesiąt takich dyskietek. Kiedy to było..... :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2007-05-12, 13:37   

Ferbik napisał/a:
ma ktoś pomysł jak ze szpulowca wrzucić ścieżkę na kompa?

teoretycznie (i praktycznie chyba też) da się zrobić... trzeba tylko odpowiedni kabelek przygotować... tak mi się zdaje :) zapytam "fachowca" i dam znać...
nawet jak chwilę pomyślę, to też przydałaby mi się taka archiwizacja - ileż wspomnień na szpulach się chowa...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 72
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-05-12, 18:31   

5,25" - w Łodzi na giełdzie samochodowej można je jeszcze kupić. Zwożą je z niemiec, ciekawe czy ktoś je jeszcze kupuje?.
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-13, 09:46   

ale to co spostrzegłem kiedy top dyskietki za starych czasów były mocniejsze jakieś a teraz jak czasami musze jakiejs uzyć to żywotność takiej jest kiepska i zaraz taka dyskietka ląduje w koszu. nie naprawiam już uszkodzonych sektorów jak to było kiedyś. co mnie cieszy teraz to pendrive prawdziwe cudeńko do przenoszenia danych małe no i pojemności zaczynają być znaczące. też pamietam czasy dyskietek 5 1/4" o pojemności 360 kB...

[ Dodano: 2007-05-13, 09:49 ]
a tutaj parę danych o dyskietkach ..

http://en.wikipedia.org/wiki/Floppy_disk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2007-05-14, 19:00   

wracając do tematu rzuconego przez Ferbika... możliwość zgrania dźwięku ze szpulowca na peceta jak najbardziej istnieje - to jedynie kwestia odpowiedniego kabelka... w najbliższym czasie (nie określonym jednak do konkretnej daty) mam takim kabelkiem dysponować..:) Ferbik - zainteresowany? :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2007-05-14, 19:24   

Ostatnio odgrzebalem stara kasete i znalazlem tam cos pieknego ;) Metallica - Whiskey in the Jar. Klasyka. Zaskoczyl mnie tez fakt, ze kadzy czlonek Metallici posiada wyzsze wyksztalcenie muzyczny na maksymalnym poziomie (gdy nagrywali Nothing else matters w wersji operowej - tylko 2 czlonkow orkiestry mialo tak wysokie wyksztalcenie jak oni ;) n1 :P ).
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW