R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-02-22, 09:20
Wieluński ginekolog oskarżony!
Autor Wiadomość
tokar1991 
Przejeżdżał przez Wieluń
VeB!



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 65
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-11, 22:25   

Nie znam zbytnio tego pana, lecz wysuwam wniosek z waszych wypowiedzi, że był to porządny lekarz. Nawet jeśli z jakiś powodów dopuścił się wykonywania aborcji/miał to zrobić, a gazeta nie ma na to dowodów (poszła plotka, szanowny pan Rajch usłyszał, bach, artykuł na pierwszą stronę gotowy) to nawet nie powinien myśleć o napisaniu czegoś takiego.

Co do hiszpana: zastanawiam się, czemu tak bardzo bronisz kulisów? Już jakiś czas temu była podobna sytuacja, ale niezbyt pamiętam o co dokładnie chodziło (na konkurencyjnym forum - może nawet jakiś rok temu).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-05-12, 09:06   

Zastanawia mnie jedno jak to jest w naszym kraju,ze każdy moze kogos obczernić nazwać złodziejem ,mordercą albo tak jak w tym przypadku i nie ponieść za to żadnych konsekwencji.Wiem,wiem można złożyć doniesienie z pozwu cywilnego...ale czy to jest sprawiedliwe???Dlaczego nie jest to ścigane z urzędu???Mam nadzieję że kiedy ten koszmar sie skończy ten pseudodziennikarz za to odpowie.
Zastanawiałam sie jeszcze komu mógł przeszkadzać Dr Moździerz...jest taki jeden lekarz który od wielu lat cierpi na brak pacjentek....każda wizyta u niegi zaczyna i kończy sie na obgadywaniu innych lekarz...ja np nasłuchałam sie na temat dr Góry i dr Możdzierza,poznałam ich całą "niechlubną "kariere.....ciekawa jestem czy ów lekarz nie maczał w tym wszystkim paluszków.....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-12, 13:02   

Tadeusz M, wieluńskie ginekolog któremu postawiono zarzut nielegalnego usiłowania przerwania ciąży może powrócić do pracy w szpitalu. Kilka tygodni był na urlopie wypoczynkowym, bo zakazano mu wykonywania zawodu lekarza.
Sąd pozytywne rozpatrzył zażalenie ginekologa, co oznacza że może wykonywać swój zawód w publicznym zakładzie opieki zdrowotnej.
Jak mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu Jóźef Mizerski, lekarza dalej obejmuje zakaz prowadzenia prywatnej praktyki lekarskiej.
To już końcowy etap sprawy, zostaje jeszcze badanie psychiatryczne jednego z zatrzymanych w sprawie mężczyzn, ale nie lekarza zapowiada rzecznik Mizerski.
Miejmy nadzieje że sprawa zostanie pozytywnie wyjaśniona !
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-05-12, 19:21   

http://wielun.biz/viewtop...er=asc&start=75 , tu jest podana informacja przez jednego z administratorów tego forum, dla tych, którym nie chce się szukać przytoczę:

Cytat:
onet.pl napisał/a:
Lekarz zatrzymany tuż przed zabiegiem aborcji
Łódzcy policjanci zatrzymali 50-letniego ginekologa podejrzanego o usiłowanie przeprowadzenia nielegalnej aborcji - poinformowała nadkom. Joanna Kącka z biura prasowego łódzkiej policji.
Według policji, do nielegalnego zabiegu usunięcia ciąży miało dojść w piątek, w jednym z prywatnych gabinetów w Działoszynie w pow. pajęczańskim. Policjanci, którzy uzyskali informacje na ten temat, zorganizowali zasadzkę.

Kiedy gabinet opuściło dwóch mężczyzn, pozostawiając w nim kobietę, zostali zatrzymani. Okazało się, że są to: 52-letni ojciec poczętego dziecka oraz jego 34-letni znajomy, który pośredniczył w kontakcie z lekarzem. W tym samym czasie, podczas wstępnego badania tuż przed zabiegiem, policjantki zatrzymały 50-letniego ginekologa oraz 32-letnią pacjentkę. Kobieta potwierdziła, że miało dojść do aborcji.

Lekarzowi przedstawiono zarzut nielegalnego usiłowania przerwania ciąży, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Ojcu dziecka i jego znajomemu przedstawiono zarzuty pomocy w przestępstwie, za co grozi taka sama kara.

Prokuratura Okręgowa w Sieradzu, która prowadzi postępowanie w tej sprawie, zastosowała wobec ginekologa dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju, zakaz wykonywania prywatnej praktyki lekarskiej oraz poręczenie majątkowe. Dwaj pozostali podejrzani zostali oddani pod dozór policji.


Na tej samej stronie znajdziecie ponadto:

Cytat:
Na stronie Gazety znalazłam artykuł na temat ginekologa,oskarzanego o próbę dokanania aborcji. Dotyczy to naszego wieluńskiego lekarza.
Cytat:
Policjanci weszli do gabinetu ginekologicznego w chwili, gdy lekarz miał przystąpić do zabiegu usunięcia ciąży. Doktorowi grozi do trzech lat więzienia.
- Pacjentka to 32-letnia kobieta spod Szczecina, była w dziesięciotygodniowej ciąży - mówi nadkomisarz Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Lekarz właśnie skończył ją badać i przygotowywał się do zabiegu.

Policjanci kryminalni dostali informację o planowanym zabiegu, do którego miało dojść w prywatnym gabinecie w Działoszynie koło Pajęczna. Przygotowali pod gabinetem zasadzkę. Widzieli dwóch mężczyzn, którzy przyprowadzili 32-latkę do lekarza. - To 52-letni ojciec nienarodzonego dziecka i jego kolega, 34-latek, który znalazł doktora gotowego dokonać aborcji. Obaj zostali zatrzymani, grozi im do trzech lat więzienia za pomaganie i namawianie do przerwania ciąży - mówi Kącka.

Chwilę później policjanci weszli do gabinetu i zatrzymali 50-letniego Tadeusza N., ginekologa z Wielunia. Medyk niewiele miał policjantom do powiedzenia, za to jego pacjentka przyznała, że przyszła na aborcję. Za zabieg miała zapłacić dwa tysiące zł. Tadeusz N. odpowie za usiłowanie dokonania aborcji, grożą mu za to trzy lata więzienia. Prokuratura w Sieradzu zabezpieczyła dokumentację lekarską znalezioną w gabinecie, będzie też docierać do pacjentek doktora, żeby zbadać czy w przeszłości lekarz nielegalnie przerywał ciąże.

Bożena Łaz, dyrektor szpitala w Wieluniu, gdzie Tadeusz N. pracuje od około 20 lat, rozmawiała wczoraj ze swoim pracownikiem. - Zapewnia, że nie zamierzał dokonać aborcji. To dobry lekarz, który cieszył się zaufaniem pacjentek, nie było na niego żadnych skarg. Wciąż u nas pracuje. Nie został pozbawiony prawa wykonywania zawodu, więc nie mam podstaw do rozwiązania z nim umowy. Nie zamierzam wydawać wyroku przed wyrokiem sądu.

Pacjentka wystąpi w sprawie jako świadek - bo za poddanie się aborcji w Polsce nie grozi więzienie.

32-latka ma już dwoje małych dzieci. Z ojcem nienarodzonego nie jest formalnie związana. 52-latek mieszka w Łodzi, gdzie ma swoją rodzinę, dorosłe dzieci, od niedawna jest nawet dziadkiem. Bardzo zależało mu na dyskrecji, policjantom przyznał, że najbardziej boi się, jak jego żona zareaguje na wieść o owocu jego pozamałżeńskiego związku.

Prokuratura okręgowa w Sieradzu wobec lekarza zastosowała dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju, zakaz wykonywania prywatnej praktyki lekarskiej i poręczenie majątkowe. Ojciec dziecka i jego znajomy zostali objęci policyjnym dozorem.

To pierwszy w tym roku przypadek w województwie zatrzymania lekarza pod zarzutem usiłowania nielegalnej aborcji. W ubiegłym roku dwóm lekarzom postawiono podobne zarzuty.


źródło:www.gazeta.pl


Jak słusznie zauważono, powinno być Tadeusz M, a nie Tadeusz N.

Mnie los, Kulis Powiatu naprawdę nie interesuje, ale ten temat został poruszony przez inne żródła, i bardziej wiarygodne a niżeli nasza rodzima „gazecina”.

Dziwi mnie zatem atak na nią, a nie na pozostałe, które w równym stopniu „oczerniają” naszego ginekologa nad ginekologami.

W sprawie samego lekarza nie wypowiadam się, czekając na werdykt instytucji do tego przeznaczonych. Pamiętać jednak należy o tym że;

- W każdej plotce jest ziarnko prawdy.

A co do Kulis Powiatu, jak chcecie dowalić tej gazecie ( nie będę już spekulował dlaczego), to musicie znaleźć innego haka, bo w tym konkretnym temacie ta gazeta nie jest jedyna, która pisze o Tadeuszu M i nie Ona pierwsza „uprzykrza Mu życie”.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-12, 21:30   

Ten spór o aborcję... Państwo nie powinno mieszać się w sprawy osobiste obywateli. Płód to nie człowiek, a po 2-gie każdy robi to co uważa za słuszne i odpowie za to przed Bogiem i historią. Zatem aborcja powinna być legalna w pełnym stopniu...

Ciekawe ile tysięcy ginekologów ma tego typu dylematy. Dokonać aborcji czy nie - Oto jest pytanie??
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-05-12, 21:45   

Mateusz napisał/a:
Płód to nie człowiek

widzisz spór będzie zawsze bo np dla mnie juz chwilę po zapłodnieniu dla mnie ,to MOJE DZIECKO a nie coś tam.Ten spór był i zawsze będzie wszędzie na świecie.
Mateusz napisał/a:
każdy robi to co uważa za słuszne
no nie zawsze,jedni najpierw robią potem myślą........
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 72
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-05-12, 21:51   

Mateusz napisał/a:
Ciekawe ile tysięcy ginekologów ma tego typu dylematy. Dokonać aborcji czy nie

Prawdopodobnie wygląda to tak, w państwowych placówkach, ginekolodzy mówią - nie. W prywatnych gabinetach za kilka tysięcy złotych mówią - tak
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-13, 11:49   

miko 005 napisał/a:
Mnie los, Kulis Powiatu naprawdę nie interesuje, ale ten temat został poruszony przez inne żródła, i bardziej wiarygodne a niżeli nasza rodzima „gazecina”.


miko005 masz racje tylko że jeśli czytałeś artukuł Kulis Powiatu znacznie odbiegał od tych inforamcji które podał Dziennik Łódzki oraz poratal gazeta.pl.
Kulisy napisał również o molestowaniu, a jak się wypowiedział rzecznik Prokuratury w Sieradzu, lekarz Tadeusz M. ma postawiony zarzut "nielegalnego usiłowania przerwania ciąży" :!: :evil:
Jeśli bezkarnie będziemy mogli sobie dodawać do sprawy kilka wątków od siebie jak to zrobiły Kulisy Powiatu to tym sposobem prawdy się nigdy nie dowiemy, a będziemy jedynie się od niej oddalać siejąc kolejne spekulacje oraz plotki. :evil:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2007-05-13, 12:24   

blaza napisał/a:
prom_prezes@interia.pl - oto adres redaktora naczelnego i zarazem autora artykułu - Sławomira Rajcha. Myślę, że jak najbardziej należą mu się słowa krytyki i gdy odbierze jakieś wiadomości na ten temat, być może uświadomi sobie ogrom swojej bezmyślności...


Cytat:
A oto zdjęcie tego Pana, na wypadek, gdyby ktoś go spotkał na ulicy i chciał mu powiedzieć to prosto w twarz...

PRZESADZILIŚCIE, co chcecie od dziennikarza on tylko przekazuje informacje o zatrzymaniu o tym wydarzeniu, czy sie to komuś podoba czy nie takie wydarzenie miało miejsce!!!
Trochę się zastanówcie bo z tym zdjęciem to poczułem sie jakbym był na stronie Blood & Honour
_________________
Żeby tak zarobić i się nie narobić;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-13, 12:55   

miko 005, ja 'dowalać' tej gazecie nie chce, wyrażam jedynie swoje rozgoryczenie podawanych przezeń informacji a konkretnie, manipulowanie, spekulowanie etc...
To nie jest pierwszy artykuł tejże gazety, gdzie z człowieka próbowano zrobić np. bandyte lub ludzi bez serca (przykład wieluńskiego schroniska dla zwierząt, opisywanego szeroko u nas na forum).
Uważam, że nie można pozostać obojętnym takim praktykom, które czyni ta gazeta :?


maniekl, przekaz informacji w takiej treści jak to miało miejsce to jedno a spekulowanie, robienie z człowieka kogoś dla kogo nie ma miejsca w społeczeństwie to drugie.

Nie mam zamiaru sie wdawać w pyskówki, jeśli nie czytałeś tego artykułu co sądzę miało miejsce, nie wypowiadaj się jako strona obronna owego 'dziennikarza'.


BTW. Przesadą nie jest umieszczenie tutaj zdjęcia tego pana, lecz podawanie przez niego informacji do wiadomości publicznej, które są niczym innym jak zwykłym kłamstwem opartym na spekulacji.
Moje zachowanie nie urąga jego osobie a to jakie zdanie mają o nim ludzie sam sobie wypracował...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
blaza 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 45
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-13, 15:19   

maniekl napisał/a:
PRZESADZILIŚCIE, co chcecie od dziennikarza on tylko przekazuje informacje o zatrzymaniu o tym wydarzeniu, czy sie to komuś podoba czy nie takie wydarzenie miało miejsce!!!
Trochę się zastanówcie bo z tym zdjęciem to poczułem sie jakbym był na stronie Blood & Honour


Może warto żebyś to ty się zastanowił, skoro twierdzisz, że ów dziennikarz tylko 'przekazuje' informacje? :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-13, 17:05   

Miko i maniekl albo nie czytaliście dokładnie postów albo artykułu w "Kulisach powiatu" albo jednego i drugiego. Mysle że my wszyscy nie krytykujemy samego faktu aby jakiekolwiek media podały o zatrzymaniu Dr M. ale o sposobie w jaki to robią. Można rzetelnie,konkretnie i na temat a można,jak w Kulisach, pisać sobie powieści,opowiadania i wysnówać różne nieoparte na faktach insynuacje. A co mamy(przynajmniej ja) do redaktora piszącego ten artykuł? Otóż to,że nie jest profesjonalny,obiektywny i wybacz,ale do kogo mam mieć pretensje jak nie do piszącego. Fakt...mogłabym jeszcze do naczelnego,bo to on odpowiada za całość,ale skoro ten dziennikarz to dwa w jednym.....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2007-05-13, 17:34   

Macie racje nie czytałem artykułu ale słyszałem o sprawie z RZW i TVP3...wiec ja znam i wszystko co piszecie o tym było mi znane jakieś 2 tygodnie temu...i dziwi mnie wasz atak. Oczywiście artykuł może pisze coś więcej na ten temat ale "tego więcej" na forum nie znalazłem. I nie bronie gazetki(ani jej nie czytam) ani dziennikarza tylko protestuje przeciwko formie jaką się posługujecie.
Chyba mam do tego prawo?!
I na koniec przychylam sie do wniosku hiszpana
hiszpan napisał/a:
PS. Bede wdzieczny, gdy ktos wrzuci ten artykul na forum. Autorem artykulu sa Kulisy Powiatu, a nie osoba, ktora kopiuje artykul n
_________________
Żeby tak zarobić i się nie narobić;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kaowiec 
Dojeżdża PKSem


Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 226
Skąd: z podziemia
Wysłany: 2007-05-29, 19:56   

każda władza potrzebuje sukcesu...na gwałt !!!;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dianawiel 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 107
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-25, 17:46   

I czy wiadomo jak zakonczyla sie sprawa? Mam nadzieje, ze to byla burza w szklance wody ale czy w takim przypadku gazeta nie powinna wrocic do sprawy i poinformowac czytelnikow ze byla w bledzie i przeproscic lekarza. Moze Archdevil zainterweniuje w tej sprawie w koncu wspolpracuje z tym podlym, kłamliwym paszkwilem?
_________________
Sarkazm to najniższa forma dowcipu, za to najwyższa forma inteligencji...
Ostatnio zmieniony przez dianawiel 2007-09-25, 17:54, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW