R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-09-21, 10:44
Równy i równiejszy
Autor Wiadomość
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 72
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-05-14, 20:40   Równy i równiejszy

58-letni Władysław Błachut z Twardorzeczki koło Żywca za kradzież prądu o wartości 4 złotych stanie przed sądem! Marek Surmacz, dzisiaj wiceminister MSWiA, nakradł w roku 1984 energii za 11 tysięcy, ale przed sąd nikt go nie wezwał. Oto sprawiedliwość i prawo...

Błachutowi dodatkowo odcięto zasilanie energii. Kara, jaką wymierzyła mu energetyka, przewyższa 500-krotną wartość złupionego prądu! A tymczasem wiceminister Marek Surmacz, jak ustalił "Super Expres" i RMF FM, gdy wpadł, uregulował tylko należność. I na tym się skończyło. Teraz zarządza polską policją... Błachut z Twardorzeczki nie ma takiego przebicia. Za własne grzechy musi płacić po wielokroć.

- Do końca życia z długów nie wyjdę - płacze pan Władysław. Błachuta w listopadzie ub. roku skusił diabeł. Podłączył się do starego licznika w swoim domu.

- Skusiło mnie - wyznaje pan Władysław. - Byłem w tragicznej sytuacji. Było zimno, córka chora. To włożyłem ten kabel do licznika. I stało się...

Na drugi dzień do drzwi Błachutów załomotali kontrolerzy.

- Popędzili na strych i oświadczyli, że mają złodzieja prądu! No fakt. Kradłem. Przyznaję się. Powinienem ponieść karę. Ale dlaczego taką dotkliwą?

Sprawa Błachuta trafiła do prokuratury. Ta sporządziła akt oskarżenia. O kradzież energii na szkodę spółki Enion, wartości 4 złotych...

- Do dzisiaj nie mam prądu - mówi pan Władysław.

Kara przepisowa za kradzież energii to najdotkliwsze, co Błachutów spotkało. - 2 tysiące złotych muszę zapłacić - mówi gospodarz z Twardorzeczki. - To dla mnie majątek...

Odcinek renty Błachuta - 450 złotych. Żona bezrobotna. Na córkę - 150 zł zasiłku. To budżet rodziny.

- Chciałem wziąć kredyt. Ale mi w banku powiedzieli, że jestem niewypłacalny - tłumaczy góral.

Kazimierz Szypuła z Enion S.A. w Bielsku-Białej broni postawy swojej firmy. Twierdzi, że Błachut dokonał przestępstwa, zatem musi być ukarany. A 2000 złotych kary, to i tak najniższy wymiar dolegliwości, zgodny z prawem energetycznym.

Gdyby Błachut, jak Surmacz pracował w milicji, gdyby Błachut jak Surmacz zrobił karierę w policji, gdyby jak Surmacz został wiceministrem, gdyby, gdyby, gdyby... Ale Błachut jest prostym góralem. Jak nabroił - to płacić musi.

autor: Twardorzeczka k. Żywca, Krzysztof Oremus
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-14, 20:45   

Ukradniesz jabłko - jesteś złodziejem
ukradniesz milion - jesteś biznesmenem
Ot nasza Polska cała... Przekręty i Spekulanctwo
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-14, 20:48   

Ferbik napisał/a:
Przekręty i Spekulanctwo




PiS ...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-14, 20:59   

"......jak kraśc to miliony....." za takie coś czy za małe coś jednakowo można siedzieć wiec .....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2007-05-14, 21:21   

Nie ma to jak pogeneralizować i pouogólniać. Mam wrażenie że PiS chyba jeszcze tylko nie zgwałcił Jelonka Bambi a reszta narodu powinna kandydować do tytułu "Sprawiedliwi wśród narodów świata" albo "Pokojowego Nobla" - z całym szacunkiem dla beneficjentów tych nagród.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2007-05-15, 09:50   

Jak zwykle wszystko uogólniacie, jak możecie mówić ze Surmacz coś załatwił bo jest ministrem, wszystko miało miejsce w 84 kiedy był zwykłym milicjantem a później nawet wyleciał z roboty, buło inne prawo, inne zasady a teraz to używacie żeby dowalić władzy...!!
_________________
Żeby tak zarobić i się nie narobić;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-05-15, 10:18   

Zupełnie jak w Kulisach Powiatu.Be... panowie administratorzy :x :x
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-17, 15:27   

Panowie maniekl i mareks:

Obu Panom powiem tak, wszyscy podlegamy jednemu prawu i jeśli ktoś popełnia przestępstwo powinien ponieś karę, temu nigdy nie byłem i nie będę przeciwny.

maniekl
, nie do końca jak widać zrozumiałeś przesłania tego faktu, o którym pisał Maru, które mówiąc polskim językiem brzmi:
" Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie" -
tak to już się utarło w naszym kraju, czego dowodem jest właśnie ten przykład...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-17, 19:45   

Ehh ile tego typu historii jest... Cóż politycy-biznesmeni mają poparcie innych ludzi z kręgu wymiany przysług, a my nie...

Jaro
Nie narzekajmy aż tak bardzo na PiS, bo za SLD nie było lepiej... Z drugiej strony wiele osób narzeka, a nie chciało im się ruszyć tyłka, aby iść do urn i zagłosować. Albo głosowały wg wyników sondaży. Jakie społeczeństwo taki kraj, nie oczekujmy zbyt wiele.


Ostatnio czytałem w "Wprost" że z danych prokuratury wynika, iż w ciągu ostatnich kilku lat przeciw działaczom SLD prowadzono ponad 200 postępowań. Zarzuty, akty oskarżenia lub wyroki na koncie ponad 50 byłych SLD-owskich ministrów, wojewodów, posłów, urzędników, baronów SLD.

Liczne umorzenia podatkowe, afery np. fabryka osocza, starachowicka, płatne protekcje itd.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 72
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-05-17, 20:23   

maniekl

Błachutowi dodatkowo odcięto zasilanie energii. Kara, jaką wymierzyła mu energetyka, przewyższa 500-krotną wartość złupionego prądu! A tymczasem Marek Surmacz, jak ustalił "Super Expres" i RMF FM, gdy wpadł, uregulował tylko należność. I na tym się skończyło.

Natomiast ty napisałeś:

maniekl napisał/a:
było inne prawo, inne zasady a teraz to używacie żeby dowalić władzy...!!


Nie było innego prawa, nie było innych zasad, byli natomiast równi i równiejsi.
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-17, 21:03   

Maru napisał/a:
(...)Nie było innego prawa, nie było innych zasad(...)

Jesteś pewien?
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-17, 21:07   

midanle napisał/a:
Jesteś pewien?

Widocznie jest, skoro tak napisał. Proszę bez zbędnych insynuacji.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-17, 23:26   

Ferbik napisał/a:
midanle napisał/a:
Jesteś pewien?

Widocznie jest, skoro tak napisał. Proszę bez zbędnych insynuacji.

Tylko pytałem.
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-18, 21:03   

A teraz Surmacza wyrzucili z rządu... I sprawiedliwość częściowo dokonała sądu.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2007-05-19, 18:30   

Cytat:
maniekl , nie do końca jak widać zrozumiałeś przesłania tego faktu, o którym pisał Maru, które mówiąc polskim językiem brzmi:
" Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie" -
tak to już się utarło w naszym kraju, czego dowodem jest właśnie ten przykład...

Zrozumiałem ale ten przykład jest do bani, już o tym pisałem...i nie ja to napisałem tylko ty
Jaro napisał/a:
Przekręty i Spekulanctwo




PiS ...

Maru napisał/a:
Błachutowi dodatkowo odcięto zasilanie energii. Kara, jaką wymierzyła mu energetyka, przewyższa 500-krotną wartość
A co ma zapłacić tyle ile ukradł, przecież to chore,pomyśl każdy zacznie kraść a jak go złapią to dopiero zapłaci za to co okradł.Kara musi odstraszać innych potencjalnych naśladowców!!!!
Maru napisał/a:
Nie było innego prawa, nie było innych zasad
Mam inne zdanie
_________________
Żeby tak zarobić i się nie narobić;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW