R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-08-27, 08:56
Minister Religa ma nowotwór lewego płuca
Autor Wiadomość
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 72
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-05-30, 18:23   Minister Religa ma nowotwór lewego płuca

Minister Zbigniew Religa jest bardzo poważnie chory. - Mam guza płuca lewego, czyli nowotwór - powiedział na konferencji prasowej Religa.- Mam prawie 100 proc. szanse na wyleczenie - dodał. Pomimo choroby nie zamierza podać się do dymsiji.
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-31, 09:36   

Zastanawiam się, czy to nie jest aby jakaś manipulacja polityczna, ale przecież my się o tym nie dowiemy. Nie jest Wam podejrzana informacja, że ma praktycznie 100% szans na wyleczenie? Ludzie czekają na operację miesiącami, a on z dnia na dzień... sprawiedliwość w tym państwie nie zna granic...
Osobiście nie spotkałem się z tym, żeby wyleczyć raka płuc. No ale ja nie jestem lekarzem.


EDIT: Ale zdrowia życzę. W końcu, człowiek i wybitny kardiochirurg, uratował też wiele istnień ludzkich.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2007-05-31, 10:22   

Cytat:
W raku płuca niezwykle istotny jest czas. Największe szanse na wyleczenie mają chorzy, u których rak został wykryty we wczesnym stadium zaawansowania. Niestety, ponieważ najczęściej chorzy zgłaszają z chorobą w zaawansowanym stadium ich szanse na wyleczenie są dużo mniejsze. Dlatego ważne, a by w wypadku jakichkolwiek niepokojących, utrzymujących się objawów zgłosić się jak najszybciej do lekarza w celu stwierdzenia przyczyny ich wystepowania.
Cytat:
W przypadku raka płuca (podobnie również jak w przypadku innych nowotworów) istotny wpływ na powodzenie leczenia ma stadium zaawansowania choroby. Im szybciej choroba zostanie zdiagnozowana i im szybciej zostanie podane leczenie tym większa szansa na wyleczenie
Rak płuc jest spowodowany w 90% przez palenie tytoniu a minister palił dużo wiec przyjmuje ze nie kłamie,czy nie jest dziwne że ma prawie 100% na wyleczenie-dla mnie. Najważniejsza jest szybka diagnoza.
Ferbik napisał/a:
Ludzie czekają na operację miesiącami, a on z dnia na dzień... sprawiedliwość w tym państwie nie zna granic...
W przypadku chorych na raka płuc nie czeka sie tyle, operacje wykonywane są po rozpoznaniu choroby i zrobieniu stosownych badań.

A brak sprawiedliwości...przykład do bani...szkoda gadać
_________________
Żeby tak zarobić i się nie narobić;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-05-31, 10:30   

O tym że pan Religa jest poważnie chory, napominano już wcześniej. Możliwe że choroba przybrała już taki stan, że minister Religa nie chce się po prostu z tym kryć, zresztą to takie ludzkie przecież, choroby nie omijają nikogo.
A co do 100% pewności wyleczenia się z tej dolegliwości, no cóż myślę że pan Religa po prostu pociesza sam siebie.
W każdym razie, taka choroba to nic przyjemnego i dobrego, dlatego nie ważne kogo dopada, życzę panu Relidze aby się udało.

Co do domniemanej manipulacji politycznej, wydaje mi się że można manipulować wszystkim, ale taką poważną chorobą jak nowotwór? No nie wiem, chyba że bezczelność w PiS-e nie zna takich granic.
Bądźmy cierpliwi, czas, ten na pewno ukaże całą prawdę.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
maniekl 
Przyjeżdża na zakupy
Dopiero zaczynam



Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 467
Skąd: Osjaków|KD
Wysłany: 2007-05-31, 11:09   

Cytat:


Rozpoczęła się operacja prof. Zbigniewa Religi w warszawskim Instytucie Gruźlicy i Chorób płucnych. Lekarze usuwają ministrowi zdrowia guza lewego płuca. Operacja jest bardzo skomplikowana, może potrwać kilka godzin - podaje TVN24.




Rzecznik ministerstwa zdrowia Paweł Trzciński powiedział, że resort jest w ciągłym kontakcie ze szpitalem. Jeżeli tylko będziemy mieć jakieś wiadomości, od razu przekażemy je opinii publicznej - zapowiedział. Paweł Trzciński dodał, że minister jest pod opieką najlepszych specjalistów. Po zabiegu ok. godz 13 odbędzie się konferencja prasowa.
Minister w środę poinformował, że ma nowotwór lewego płuca. Dodał, że szanse wyleczenia są bardzo duże, a o chorobie dowiedział się 10 dni temu. Jeśli człowiek jest chory, to nie zwalnia się z pracy, tylko idzie na zwolnienie - powiedział szef resortu zdrowia. Dodał, że jego dymisja byłaby ucieczką od problemu, jakim jest strajk lekarzy.

Dzięki mojej sekretarce, która zmusiła mnie do badania kontrolnego, guz został wykryty w fazie absolutnie początkowej, w związku z tym szansa na 100-procentowe wyleczenie jest ogromna, powyżej 95% - powiedział. Jak dodał, biopsja wykazała, że to postać nowotworu, która ma bardzo mały związek z paleniem papierosów - wieloletnim nałogiem ministra.

Religa powiedział, że po kilkutygodniowym zwolnieniu zamierza wrócić do pracy. Zaznaczył, że jest w stałym kontakcie z ministerstwem i na bieżąco podejmuje decyzje. Zamierzam być zdrowy i wrócić jako zdrowy człowiek do pracy i pełnienia swoich obowiązków. Mimo spekulacji, czy nie powinienem się podać do dymisji uważam, że właśnie w takiej sytuacji nie powinienem się podawać do dymisji - podkreślił. Przemawiają za tym, jak mówił, dwa powody - strajk lekarzy i planowane i opracowywane zmiany w systemie ochrony zdrowia. (js)

żródło wp.pl
dla tych co mają jeszcze jakieś wątpliwości...
_________________
Żeby tak zarobić i się nie narobić;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
borsuk 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 176
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-31, 13:21   

Ferbik,trochę to nietaktowne sugerować nieczyste gry polityczne czy bycie ponad prawem,w momencie gdy chodzi o chorobę nowotworowśą-rzecz raczej mało przyjemną! PiS również nie jest moją ulubioną opcją polityczną,ale starajmy się żeby nasza krytyka była uzasadniona,a nie doszukujmy się w kaczorach i spółce samych negatywów na każdym kroku! operacja podobno się udała i bardzo dobrze,bo nie straciliśmy może nie wybitnego polityka,ale światowej klasy lekarza! Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-31, 15:14   

Ferbik napisał/a:
Nie jest Wam podejrzana informacja, że ma praktycznie 100% szans na wyleczenie?

Mi rzeczywiście wydała się podejrzana...
No, ale to w końcu lekarz, więc chyba wie, co mówi.
Zresztą w takich sytuacjach lepiej być dobrej myśli niż złej.
Szczerze mówiąc po tym co dzieje się w dzisiejszej Polsce za bardzo nie dziwią mnie przypuszczenia Ferbika. W naszym kraju chyba wszystko może się zdarzyć. :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-31, 16:06   

lekarz którego operowali najlepsi specjaliści :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2007-05-31, 16:46   

Co w tym dziwnego, że jest prawie 100% prawdopodobieństwo wyleczenia?

Przecież ch. nowotworowa nie jest chorobą śmiertelną, jeśli tylko jest wykryta w początkowym stadium, tak jak to miało miejsce w przypadku prof. Religi.

Cieszy mnie, że nie ukrywał tego, tylko powiedział publicznie, może da to coś do myślenia i więcej ludzi pójdzie się przebadać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-31, 18:07   

Magduś napisał/a:
początkowym stadium

Religa ma stadium T1 takze to pierwsze; po histopatolgii beda wiedziec, czy mu jeszcze chemii nie podac
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 72
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-05-31, 18:45   

Magduś napisał/a:
Co w tym dziwnego, że jest prawie 100% prawdopodobieństwo wyleczenia?

Przecież ch. nowotworowa nie jest chorobą śmiertelną, jeśli tylko jest wykryta w początkowym stadium,

Całkowicie się z tobą zgadzam, są przyjęte cztery podstawowe stopnie zaawansowania choroby, nie licząc kategorii i pod kategorii.
1. stopień - 100% wyleczenia ( -+ 5% na komplikacje )
2. stopień - 75% wyleczenia, 25% komplikacje
3. stopień - 25% wyleczenia, 75% komplikacje
4. stopień- 100% do nieba
Nie muszę chyba pisać, co kryje się za słowem - komplikacje.
Religa, prawdopodobnie zakwalifikowany został do pierwszego stopnia, dlatego mówi o 95%-wym wyleczeniu.
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW