R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak nas piszą, tak nas widzą...
Autor Wiadomość
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-01, 20:27   

Dementi napisał/a:
Tomek napisał/a:
A zdawałoby się, że to Jezus mówił o nadstawianiu policzka. Ciekawym z jakich względów niektórzy tak wybiórczo korzystają z Jego nauk.
Widać, że nie w pełni zrozumiałeś naukę Jezusa Chrystusa! Z tym policzkiem chodzi tylko o to, aby nie odpowiadać złem na zło! Jeśli na kłamstwo odpowiesz prawdą to robisz dobry uczynek. Jezus ponadto mówi, że należy być sprawiedliwym (Mt 5,20) i unikać obłudy (Mt 7,1-6).
[/quote]
Nadstawienie policzka, to również odpuszczenie i wybaczanie win, pamiętasz, ile razy trzeba wybaczać? A pamiętasz o oddawaniu cesarzowi co cesarskie? Połącz to razem i przemyśl!

Cytat:
Tomek napisał/a:
Natomiast hasła antyżydowskie na ulicach - świadczy o tym, że istnieje duże przyzwolenie społeczne na takie zachowania.
Wybacz przyjacielu, ale zapytam - Jak możesz w tak podły i nikczemny sposób oskarżać własny naród? - Powinieneś się wstydzić, ponieważ zdanie to przynosi niewyobrażalną ujmę i plamę na honorze jej autorowi! Aż się dziwię, że nie było w tym miejscu reakcji moderacji tego forum, bowiem "duże przyzwolenie" oznacza dużą zgodę - i można to czytać, że większość Polaków to antysemici co jest tak jadowitym i odrażająco podłym kłamstwem, iż nie mieści się to w żadnym znanym mi standardzie. Czy ktoś tutaj jest antysemitą? Pewnie nie, więc te słowa są plugawym, antypolskim oszczerstwem!

Nie manipuluj kolego, NIGDZIE w swojej wypowiedzi nie sugeruję, że chodzi mi o większość ani o cały naród. Napisałeś na oko 8 linijek, odpowiadając na wyimaginowany zarzut, nieźle.


Cytat:
Tomek napisał/a:
Co ciekawe to samo jest z Radiem Maryja - ANI RAZU nie usłyszałem słowa krytyki za wypowiedzi antysemickie słuchaczy radia (...)
Nie mów Tomek, że słuchasz Radia Maryja, bo nie mogę w to uwierzyć. Prawda tutaj jest taka, że nie słuchasz Radia Maryja, bo byś widział, że nie ma tam wypowiedzi antysemickich i to wrogie do RM media Cię na to Radio podstępnie napuściły
[/quote]
Cytat z reklamy dla Ciebie: "jeżeli wydaje Ci się, że masz rację, to masz rację - wydaje Ci się". Mówiąc prościej - nie znasz mnie, a prawda jest taka, że zdarza mi się tego radia słuchać (nie regularnie, ale z własnej woli) i tak się składa, że tu znów manipulujesz moją wypowiedzią, gdyż ja pisałem, o tym, że w RM brak reakcji prowadzących na antysemickie wypowiedzi słuchaczy, a ty o czymś zupełnie innym. Brawo!


Cytat:
Tomek napisał/a:
To jednak było kłamstwo Oświęcimskie? Hehe ;-)
Z przykrością na to patrzę, ale widzę Tomek, że wyzbyłeś się szlachetności i masz zatwardziałe serce -
nie potrafisz się przyznać do błędu, który popełniłeś i obracasz sprawę w żart. Taki jesteś naprawdę w duszy? - zastanów się nad tym...

Jeżeli już odpowiadasz, to staraj się nie ciąć tak cytowanej wypowiedzi, że wycinasz najważniejszą część a komentujesz tylko żart, to nieładnie. Żart był tylko pierwszym zdaniem wypowiedzi, zresztą żart nawiązuje to wypowiedzi Zygmunta, w której twierdził on, że nie ma żadnego kłamstwa oświęcimskiego, by za chwilę twierdzić coś innego.

Cytat:
Co do dalszej części wypowiedzi to znów brak w niej rzeczowego argumentu i robi ona raczej za dogmat! Tak się zapytam - jak duży autorytet ma mówca, aby wypowiedź można było uznać za prawdziwą?

Który fragment? Po tak pociąłeś moją wypowiedź, że straciłem rachubę...

Cytat:
A co do tego komentarza na onecie to lepiej nie traktować tego poważnie, bowiem rozmaitych prowokacji tam multum i nie ma pewności kto to napisał, że się to ukazało w ogóle!

Tak, tak, wiem, jeśli wypowiedź nie pasuje to na pewno prowokacja/kłamstwo/manipulacja.

[ Dodano: 2007-06-01, 20:29 ]
Mało tego, już wcześniej na tym forum pisałem o tym, iż nie uważam Polski za kraj antysemicki, i wiem, żę przynajmniej Zygmunt to przeczytał, szkoda, że wygodnie jest czasami zapominać ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dementi 
Dojeżdża PKSem
Bandyta z lasu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 230
Skąd: z lasu
Wysłany: 2007-06-01, 21:35   

Tomek napisał/a:
Nadstawienie policzka, to również odpuszczenie i wybaczanie win, pamiętasz, ile razy trzeba wybaczać? A pamiętasz o oddawaniu cesarzowi co cesarskie? Połącz to razem i przemyśl!
Chyba przebaczenie Ci się pomyliło z prawdą i sprawiedliwością!

Tomek napisał/a:
Nie manipuluj kolego, NIGDZIE w swojej wypowiedzi nie sugeruję, że chodzi mi o większość ani o cały naród. Napisałeś na oko 8 linijek, odpowiadając na wyimaginowany zarzut, nieźle.

Piszesz iż jest "przyzwolenie społeczne na takie zachowania" więc jednak sugerujesz, że masz na myśli większość! Nie bądź zakłamany - honor to podstawa!


Tomek napisał/a:
(...)znów manipulujesz moją wypowiedzią, gdyż ja pisałem, o tym, że w RM brak reakcji prowadzących na antysemickie wypowiedzi słuchaczy, a ty o czymś zupełnie innym. Brawo!
Wskaż mi te antysemickie wypowiedzi i brak reakcji na nie! - Np. na YouTube coś powinno przecież być, skoro tyle tych wypowiedzi na antenie RM jest! Prawda jest taka, że ich nie wskażesz, bo ich w ogóle nie było i jeśli już to ktoś się wypowiedział w sposób niepoprawny politycznie, a to zostało zmanipulowane przez media. Tak nie wygląda antysemityzm.

Tomek napisał/a:

Który fragment? Po tak pociąłeś moją wypowiedź, że straciłem rachubę...

Ten fragment:
Tomek napisał/a:
Poza tym opanuj się, nie oskarżam nigdzie kraju, tylko część społeczeństwa, z niektórymi takimi osobnikami spotykam się na codzień, potrafią całkiem swobodnie mówić o tym jak nie lubią Żydów, a jak się ich spytać dlaczego to przeważnie nabierają wody w usta, lub rzucają jakieś lakoniczne stwierdzenia, że im coś tam dziadkowie opowiadali.
i teraz proszę oto odpowiedź: "Co do dalszej części wypowiedzi to znów brak w niej rzeczowego argumentu i robi ona raczej za dogmat! Tak się zapytam - jak duży autorytet ma mówca, aby wypowiedź można było uznać za prawdziwą?"


Tomek napisał/a:

Tak, tak, wiem, jeśli wypowiedź nie pasuje to na pewno prowokacja/kłamstwo/manipulacja.
Nie napisałem nigdzie, że na pewno tak było, ale potencjalnie taka sytuacja jest możliwa! Poczytaj sobie o prowokacjach np. UB i SB w czasach PRL to będziesz wiedział, że takie rzeczy się zdarzają (nie twierdzę, że to była prowokacja jakichś służb i że to w ogóle była prowokacja, aczkolwiek mogła to być prowokacja).
_________________
Chcesz być lepiej doinformowany? Przeczytaj sobie o KŁAMCACH
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-01, 22:44   

Cytat:
Tomek napisał/a:
Nie manipuluj kolego, NIGDZIE w swojej wypowiedzi nie sugeruję, że chodzi mi o większość ani o cały naród. Napisałeś na oko 8 linijek, odpowiadając na wyimaginowany zarzut, nieźle.

Piszesz iż jest "przyzwolenie społeczne na takie zachowania" więc jednak sugerujesz, że masz na myśli większość! Nie bądź zakłamany - honor to podstawa!

Zróbmy tak, jak ktoś z forum poczuł się, że mówiłem o nim, to proszę o odpowiedź. Jeśli nie załapałeś tego co do tej pory powiedziałem, to jeszcze raz powtórzę, z nadzieją - nie miałem na myśli całego społeczeństwa, niezależnie od tego jak Ty zrozumiałeś moje słowa, choć już wcześniej odpowiedziałem Zygmuntowi, dziwne, że tego nie załapałeś. Szczególnie, że już kiedyś pisałem o tym na forum.
Cytat:
Tomek napisał/a:
(...)znów manipulujesz moją wypowiedzią, gdyż ja pisałem, o tym, że w RM brak reakcji prowadzących na antysemickie wypowiedzi słuchaczy, a ty o czymś zupełnie innym. Brawo!
Wskaż mi te antysemickie wypowiedzi i brak reakcji na nie! - Np. na YouTube coś powinno przecież być, skoro tyle tych wypowiedzi na antenie RM jest! Prawda jest taka, że ich nie wskażesz, bo ich w ogóle nie było i jeśli już to ktoś się wypowiedział w sposób niepoprawny politycznie, a to zostało zmanipulowane przez media. Tak nie wygląda antysemityzm.

Zieeew:
http://www.radiomaryja.pl...312-bartnik.mp3

http://www.radiomaryja.pl...1228-cydzik.mp3
"nastolatkowie będą mieli prawo najprawdopodobniej zabijać dzieci bez powiadomienia rodziców i ja boję się, że będzie tutaj to samo, jeżeli liberałowie i żydokomuna dojdzie do władzy"

http://www.radiomaryja.pl...08-sl-dyrek.mp3
"Nawet z tego strachu zmieniliśmy nasz język: nie mówimy zboczeniec na homoseksualistę, tylko mówimy kochający inaczej, nie mówimy złodziej, tylko uczciwy inaczej. Nawet, przepraszam ojca, w Radiu Maryja często jest takie mruganie, rozumiemy się, hm, prawda, pewien... naród rządzi. Dlaczego nikt nie powie Żydzi?!"

http://www.radiomaryja.pl...nski-cydzik.mp3
"Polacy sami dobrowolnie się ubezwłasnowolnili, ponieważ nie interesowali się, tak jak do tej pory, wyborami. Oddali to w ręce przede wszystkim, no, co tu dużo mówić, Żydów."

http://www.radiomaryja.pl...1123-rydzyk.mp3
"Planuje się, mówią Polacy ze świata, a nie są to głupi ludzie, są to bardzo światli ludzie, rozumiejący, mówią, że planuje się 500 tys. Żydów do Polski sprowadzić. Oczywiście chodzi o ziemię, chodzi o wszystko, co się da jeszcze wyciągnąć - i przez Polskę wejść do Europy, do Unii Europejskiej. To jest taki plan"

http://www.radiomaryja.pl...0604-rydzyk.mp3
"podają, że zginęło 3 mln żeby dostać większe odszkodowania, a zginęło 1.4 mln.
Jest nieprawdą, Żydzi uciekli do Ameryki, wiedzieli, że będzie wojna, bo oni tę wojnę wywołali.
o. prowadzący: dziękuję pani"

No właśnie, dziękuję pani. Nie istniejące wypowiedzi. Nie istniejący antysemityzm. Człowieku, co TY bierzesz ???

Cytat:
Tomek napisał/a:

Który fragment? Po tak pociąłeś moją wypowiedź, że straciłem rachubę...

Ten fragment:
Tomek napisał/a:
Poza tym opanuj się, nie oskarżam nigdzie kraju, tylko część społeczeństwa, z niektórymi takimi osobnikami spotykam się na codzień, potrafią całkiem swobodnie mówić o tym jak nie lubią Żydów, a jak się ich spytać dlaczego to przeważnie nabierają wody w usta, lub rzucają jakieś lakoniczne stwierdzenia, że im coś tam dziadkowie opowiadali.
i teraz proszę oto odpowiedź: "Co do dalszej części wypowiedzi to znów brak w niej rzeczowego argumentu i robi ona raczej za dogmat! Tak się zapytam - jak duży autorytet ma mówca, aby wypowiedź można było uznać za prawdziwą?"

A co ma do tego autorytet? Jeśli ktoś mi mówi, że nie lubi Żydów i nie potrafi powiedzieć dlaczego, to potrzebuję jedynie własnego intelektu, żeby zrozumieć, że to typowe dla antysemity, nie potrzebny mi o tego autorytet... :/

Cytat:
Tomek napisał/a:

Tak, tak, wiem, jeśli wypowiedź nie pasuje to na pewno prowokacja/kłamstwo/manipulacja.
Nie napisałem nigdzie, że na pewno tak było, ale potencjalnie taka sytuacja jest możliwa! Poczytaj sobie o prowokacjach np. UB i SB w czasach PRL to będziesz wiedział, że takie rzeczy się zdarzają (nie twierdzę, że to była prowokacja jakichś służb i że to w ogóle była prowokacja, aczkolwiek mogła to być prowokacja).

Potencjalnie to mi się przypomina ZIobro, który pokrętnie tłumaczy, że brak dowodów jest przesłanką ku temu, że tak było. Dziwne, że nie widzisz prowokacji w artykułach piszących o nienawiści Żydów. Bo czemu nie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dementi 
Dojeżdża PKSem
Bandyta z lasu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 230
Skąd: z lasu
Wysłany: 2007-06-02, 05:06   

Widzę, że kolega Tomek życzy sobie aby podnieść co nieco poziom dyskusji - bardzo dobrze, bowiem będzie tutaj potrzebna spora erudycja i przypuszczam, że szanowny kolega Tomek takową posiada, choć tak naprawdę to szczerze w to wątpię.

Według mnie to większość z wypowiadających się na antenie Radia Maryja słuchaczy ulega egzaltacji, a do czystego antysemityzmu to im daleko. Na początek spróbujmy zobaczyć czy w niektórych z tych mało poprawnych politycznie wypowiedziach znajduje się jakieś ziarnko prawdy:


Cytat:
"Żydokomuna" - prawda czy mit? Prawda ! Badania przeprowadzone przez historyków i naukowców Instytutu Pamięci Narodowej zdecydowanie potwierdziły prawdziwość tezy o nadreprezentatywności osób pochodzenia żydowskiego w kierownictwie Urzędu Bezpieczeństwa i Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego.

Dane oparte zostały na gruntownej analizie akt personalnych kierownictwa UB i MBP w latach 1944-1956. W latach 1944-1954 na 450 osób pełniących najwyższe funkcje w MBP (od naczelnika wydziału wzwyż) 167, czyli 37,1 proc. stanu osobowego, stanowili funkcjonariusze pochodzenia żydowskiego. Po likwidacji MBP w 1954 r., kiedy na miejsce danego ministerstwa powstał Komitet ds. Bezpieczeństwa Publicznego, liczba ta zmalała do 86 osób (34,5 proc. ścisłego kierownictwa bezpieki).

W tym samym czasie, czyli w latach 1944-1956 wśród 107 szefów wojewódzkich urzędów bezpieczeństwa i ich zastępców pochodzeniem żydowskim legitymowały się 22 osoby.

Badania zostały opublikowane w najnowszym Biuletynie IPN. Badania akt personalnych funkcjonariuszy UB pracujących w tym aparacie praktycznie do końca 1956 przeprowadził doktor Krzysztof Szwagrzyk z wrocławskiego IPN. (...)

Podsumowując warto przytoczyć słowa ambasadora ZSRS w Polsce Wiktora Lebiediewa, który w 1949 r. pisał "w MBP poczynając od wiceministrów, poprzez dyrektorów departamentów, nie ma ani jednego Polaka, wszyscy są Żydami".
Źródło: http://pl.indymedia.org/pl/2005/12/17671.shtml


Z Wikipedii:
(...) Najbardziej znani i wpływowi bolszewicy pochodzenia żydowskiego: Lew Trocki, Jakow Swierdłow, Grigorij Zinowjew, Lew Kamieniew, Gienrich Jagoda, Maksim Litwinow, Lazar Kaganowicz i Karol Radek; inni działacze Kominternu: Ana Pauker, Béla Kun, Mátyás Rákosi, Paul Levi.

Żydzi w KPP i PPR
(...) Wysoki udział działaczy pochodzenia żydowskiego był widoczny wśród aparatu partyjnego. Ze sporządzonego przez władze KPP raportu o stanie organizacyjnym w roku 1936 wynika, że w aktywie centralnym partii było w owym okresie 53% Żydów, w aparacie wydawniczym 75%, w Międzynarodowej Organizacji Pomocy Rewolucjonistom 90%, a w aparacie technicznym Sekretariatu KPP - 100% Żydów. Podobne proporcje panowały w strukturach terenowych KPP. W istocie jednak niewiele decyzji dotyczących polityki partii komunistycznej zapadało w kraju, ponieważ władzami zwierzchnimi KPP do jej rozwiązania był Komitet Wykonawczy Międzynarodówki Komunistycznej, nad którym faktyczną władze sprawowało Biuro Polityczne KC RKP(b), później WKP(b), a od 1929. (...)
Niektórzy polscy komuniści pochodzenia żydowskiego: Jakub Berman, Jerzy Borejsza (Beniamin Goldberg), Julia Brystygier, Anatol Fejgin, Jan Frey-Bielecki, Szymon Harnam (Szaja Charnam), Wacław Komar (Mendel Kossoj), Róża Luksemburg, Salomon Morel, Ozjasz Szechter, Józef Światło, Józef Unszlicht.
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydzi_a_komunizm


Żydzi w UB
(....) Analizie poddano zawartość Informatora MSW oraz akt osobowych 450 osób zajmujących
kierownicze stanowiska w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego oraz 249 z Komitetu
do spraw Bezpieczeństwa Publicznego, uzupełnioną o dane zaczerpnięte z innych
źródeł40. Jak pokazują jej wyniki, w latach 1944–1954 na 450 osób pełniących najwyższe
funkcje w MBP (od naczelnika wydziału wzwyż) 167 było pochodzenia żydowskiego
(37,1 proc.). Po likwidacji MBP w 1954 r. w powstałym na jego miejsce Kds.BP liczba ta
zmalała do 86 kierowniczych stanowisk (34,5 proc.). W tym czasie (1944–1956) wśród
107 szefów i zastępców szefów wojewódzkich UB/UdsBP pochodzenie takie miało 22 oficerów
(20,5 proc.). Po uwzględnieniu innych wysokich stanowisk wojewódzkich UB/UdsBP:
naczelników i zastępców naczelników wydziałów wynika, że najwięcej osób pochodzenia
żydowskiego znalazło się w strukturach aparatu bezpieczeństwa w województwach: szczecińskim
(18,7 proc.), wrocławskim (18,7 proc.), katowickim (14,6 proc.), łódzkim
(14,2 proc.), warszawskim (13,6 proc.)41, gdańskim (12,0 proc.) i lubelskim (10,1 proc.).
W pozostałych województwach odsetek ten wynosił średnio ok. 7 proc., osiągając najniższy
poziom w woj. zielonogórskim (3,5 proc.)42.
W świetle zaprezentowanych danych statystycznych teza o dużym udziale Żydów i osób
pochodzenia żydowskiego w kierownictwie UB sformułowana została na podstawie prawdziwych
przesłanek i jako taka odzwierciedla fakt historyczny. Wyniki badań nie przynoszą
jednak odpowiedzi na pytanie: w jakim stopniu liczby mogą stanowić argument w toczącej
się już od wielu lat silnie emocjonalnej dyskusji?
KRZYSZTOF SZWAGRZYK, OBEP WROCŁAW
Źródło: http://www.ceeol.com/aspx...DF-CE18E478D525


(....)Ale 10% calej populacji komunistycznego aparatu terroru i represji, przy udziale ludnosci pochodzenia zydowskiego nie siegajacym wowczas nawet 1% ludnosci w Polsce, to jednak liczba, ktora robi wrazenie i podwaza calkowicie te opinie, ktore neguja udzial żydow w bezpiece: a 29% żydow na stanowiskach kierowniczych to fakt, dajacy podstawy do twierdzenia, iz wspolrzadzili oni tym aparatem.
Źródło: http://www.polonica.net/Zydzi_w_UB.htm

Niektóre osoby pochodzenia żydowskiego u władzy:
Aleksander Kwaśniewski - Izaak Stoltzman
Marek Borowski - Szymon Berman
Bronisław Geremek - Berele Lewartow
Hanna Suchocka - Hajka Silberstein
Tadeusz Mazowiecki - Icek Dikman

Adam Michnik - Aaron Szechter
http://www.polonica.net/

Sprawa Stolzmana
http://www.glos.com.pl/Ar...aStolzmana.html

Konkluzję z powyższego proponuję wyciągnąć sobie samemu... i potem odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego ludzie uważają, że "pewien... naród rządzi", albo mówią coś o "żydokomunie"?
Ja co prawda całą sprawę widzę trochę inaczej. Dla mnie nie jest ważne jakiego pochodzenia jest osoba zarządzająca krajem w którym mieszkam, natomiast ważne jest to czy osoba ta jest uczciwa - stricte dzielę ludzi jedynie na dobrych i złych.
Należałoby się też w tej chwili zapytać czy jeśli powiem, że np. Albert Einstein albo Woody Allen był Żydem, to czy wtedy jestem antysemitą? Jeśli chce się być poprawnym politycznie to najlepiej jest w ogóle nie mówić o niczyjej narodowości, czy też pochodzeniu. Osobiście nie przepadam zbytnio za poprawnością polityczną ponieważ nakazuje mi ona nieraz zniekształcać rzeczywistość (exemplum: aborcja ~ morderstwo na płodzie), a ja lubię wyrażać się explicite!

Cytat:
http://www.radiomaryja.pl.eu.org/nagrania/20020604-rydzyk/20020604-rydzyk.mp3
"podają, że zginęło 3 mln żeby dostać większe odszkodowania, a zginęło 1.4 mln.
Jest nieprawdą, Żydzi uciekli do Ameryki, wiedzieli, że będzie wojna, bo oni tę wojnę wywołali.
o. prowadzący: dziękuję pani"


Widzę, że zacytowany przez Ciebie fragment jest trochę przeinaczony, bo kobieta cytuje czyjeś słowa -
Proponuję posłuchać audycji samemu (kobieta mówi gdzieś od 35 min. 40 sek.)
//chciałam powiedzieć, że ja byłam dwa lata temu w Jerozolimie, w Izraelu i w Tel Avivie mówił taki stary Polski Żyd - mówi: "jest nieprawdą, że zginęło Polaków 3 mln, ani jest nieprawdą, że zginęło ich 6 mln", bo oni tak mówią, po prostu zginęło ich 1.4 mln...//
- dalej wypowiedź jest trochę trudna do przytoczenia i najlepiej posłuchać jej samemu (35 min 40 sek. ). Według mnie to kobieta była w podeszłym wieku i coś się jej już chyba trochę pomieszało - widać to, bowiem wypowiedz jest mocno bezsensowna. Cytowanie takiej wypowiedzi i pokazywanie z jej pomocą antysemityzmu przypomina mi na jakiś tam sposób wsłuchiwanie się w słowa "wariata" - ale to tylko szczegół.

A co do wypowiedzi o. Rydzyka to wypowiedź ta jest bardzo mocno przesadzona, aczkolwiek oparta na pewnym fakcie - inaczej rzecz ujmując są to: podparte ziarnkiem prawdy brednie! Kędyś czytałem, że jakaś tam niewielka (bardzo mała) grupka osób o korzeniach żydowskich do Polski wróciła i może jeszcze ktoś zamierza przyjechać na stałe, ale na pewno nie jest to 500 tys. osób... Rydzyk bawi się w plotkarstwo i gdzieś go biedaka jakaś nieuzasadniona panika ogarnia - może mu to ociupinkę zaszkodzić i źle się odbić na jego zdrowiu (czego mu oczywiście nie życzę).

Czy Radio Maryja jest antysemickie? Na pewno rozgłośnia zbyt filosemicka to nie jest, ale również i typowo antysemicką bym jej nie nazwał... Jak dla mnie to mógłby ktoś zamknąć to RM, ale razem z Wybiórczą! - Byłby wtedy święty spokój! A propos omawianej sprawy to ja jestem za całkowitą i niczym nieograniczoną wolnością słowa na wzór amerykański - wtedy nie będzie z niczyimi wypowiedziami żadnych problemów, a i ludzie gdy będą wiedzieć, że ktoś może ich kłamać to będą mniej ufni.
_________________
Chcesz być lepiej doinformowany? Przeczytaj sobie o KŁAMCACH
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-02, 10:58   

Dementi:
Stanę tu w obronie Tomka, ponieważ pamiętam siebie, kiedy nawet publikacje w "Niedzieli" odbierałem jako agresywne, niesprawiedliwe i krzywdzące.
Nawet czytając Kardynała Wyszyńskiego odbierałem w Jego słowach atak na "inaczej myślących". Odbierany byłem w swoim środowisku jako filosemita i sytuowano mnie blisko Gazety Wyborczej. Dopiero samodzielne zauważenie manipulacji i kłamstw Gazety Wyborczej w sytuacji, kiedy dotyczyły znanych mi osobiście faktów, pozwoliło mi na zrzucenie klapek na oczach, które nie pozwalały mi zobaczyć rzeczywistości takiej, jaka ona jest.
Techniki socjotechniczne komunistów demoludów były doskonałe. Ludzie wiedzieli, że żyją w kłamstwie, a mimo to temu kłamstwu wierzyli, bo nie dopuszczali myśli, żeby WSZYSTKO było kłamstwem. Niestety mylili się!
Gazeta Wyborcza jest doskonałym kontynuatorem komunistycznej tradycji w nowych warunkach eurokołchozu.
Niestety, nie tylko ona.
Zmiana przeze mnie optyki widzenia, to była ciężka walka ze mną MOICH PRZYJACIÓŁ, którzy jeszcze dziś mi przypominają moje ówczesne poglądy.
Dlatego łatwiej mi zrozumieć tych wszystkich, którzy nie mając interesu, by stać po stronie WROGÓW POLSKI, czynią to, wysługując się w ten sposób tym, którzy na działaniach szkodzących Polsce ubijają swój własny interes, a którzy zapewniają jeszcze, że działają w interesie i dla dobra Polski.

Kim są ci ludzie? I dlaczego jeszcze ich nie ujęto?
Może po prostu nie istnieją? Są fantasmagorią oszołomów... ?

Jest głównym zadaniem PiS-u, aby szczegółowo obnażyć ten mechanizm.

Ma na to czas do końca kadencji. Jeżeli tego nie uczyni, zawiedzie nas wszystkich i da asumpt do tego, aby do tej sprawy już nigdy nie wracać.
Postawi Polaków w konieczności zaaprobowania mechanizmów kłamstwa i oszustwa, tak jak to było za komuny. Zaprzęgnięci w nowy totalitaryzm "poprawności politycznej" i "konsumpcjonizmu" będą myśleli jak przetrwać, a nie jak się bronić.

A my nieliczni, uważani za oszołomów i zwolenników teorii spisków, "dinozaury minionej epoki" - Dementi i Zygmunt Stary nie będziemy mieli już nic do powiedzenia młodym, bo po prostu nie będą nas słuchać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-02, 11:07   

Dementi: szkoda mi naprawdę czasu na dyskusje z Tobą, erudycja tu nie jest potrzebna, a jedynia zwykła zdolność wyciągania wniosków i czytlnicy chyba sami sobie lepiej ocenią wypowiedzi bez Twoich interpretacji. Ja dodam jeszcze od siebie, że RM było upominane przez Episkopat Polski i krytykowane przez Radę Etyki Mediów za tolerowanie wypowiedzi antysemickich. Ale to pewnie manipulacje wrogów narodu.

[ Dodano: 2007-06-02, 11:36 ]
http://wiadomosci.onet.pl/1546790,11,item.html
Cytat:
Polacy wolą mieć za zięcia nieuka niż Żyda
"Gazeta Wyborcza": Jakiego męża/żony nie chciałbyś dla swego dziecka... - zapytano Polaków. Okazało się, że większość naszych uprzedzeń ma się niestety dobrze.
Najczęściej odrzucany był partner tej samej płci, co potwierdza polską niechęć do homoseksualizmu. Sami zresztą zdajemy sobie z niej sprawę: w niedawnym Eurobarometrze aż 78 proc. Polaków przyznało np., że "ujawnienie homoseksualności w pracy jest trudne". Tylko co czwarty Polak - najmniej w całej UE - uważa, że walczymy z dyskryminacją gejów i lesbijek.

Aż trzy czwarte z nas nie chciałoby w rodzinie byłego narkomana, ponad połowa - niepijącego alkoholika. Podobnie stygmatyzuje przeszłość kryminalna. Od lat najsilniejsze uprzedzenia etniczne mamy wobec Romów, co fatalnie wyróżnia nas na europejskim tle. Prawie co trzeci Polak odrzuca zięcia Żyda czy synową Żydówkę. Silna okazała się niechęć do "współpracownika SB". Co piąty nie chciałby w rodzinie niepełnosprawnego.

Kobiety mają więcej uprzedzeń niż mężczyźni wobec byłych więźniów, dzieci biznesmenów i Romów, były za to bardziej tolerancyjne wobec bezrobotnych, dzieci z domu dziecka i osób nieurodziwych.

Sondaż dla "Wyborczej" wykonała PBS DGA na 1044-osobowej reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków.

Ale oczywiście o niczym to nie świadczy...
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2007-06-02, 12:33   

Przykre, że w całej tej dyskusji nikt nie zastanowił się skąd ten antysemityzm?
Dlaczego doszukuje się żydowskich korzeni u osób stanowiacych elitę?
Komu i czemu ma to służyć?

Może, znając odpowiedzi na te pytania, nie byłoby tej dyskusji. Również antysemitów i tematu: "Jak nas piszą, tak nas widzą..."

Szczególnie po ostatnich "osiagnięciach" naszej władzy mam powody do dumy. A raczej do zadumania się nad przyszłością.

Zarzucali "komunie"kłamstwa i pranie mózgów.
A co dzisiaj się robi?
Indoktrynacja na tak wielką skalę, jakiej dotąd nie było.
Krytykowane od lat RM stało sie rozgłośnią rzadową. Nie za darmo. Za to płaci cały Naród.
Do tego na własną zgubę.
Sejm, miejsce, które powinno być neutralne, ozdobiono symbolami jedynie słusznej wiary.
Jak zatem może być On obiektywny i reprezentować interesy wszystkich obywateli, bez względu na narodowość, kolor skóry i wyznawaną religię?

Poczytajcie prasę zagraniczną. Równiez o tym, jak odnoszą się tam do naszego autorytetu moralnego. Porównajcie z tym, co oficjalnie podają tu w kraju. Zobaczcie, jak nasza obecna władza odnosi się do ludzi wykształconych. Dlaczego nazywa ICh "wykształciuchami"?

Szkoda więcej pisać. Lepiej ten czas poświęcić na coś innego.

N.p. http://www.referendum2007.org/

To gwarantuje nam Konstytucja, ale czy wszyscy o tym wiedzą?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dementi 
Dojeżdża PKSem
Bandyta z lasu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 230
Skąd: z lasu
Wysłany: 2007-06-02, 19:20   

Co do Wyborczej to Michnik mógł się zapytać np. Żydów czy chcieliby mieć w rodzinie Polaka! Zapewne ten sondaż wyglądałby tak samo! Takie badanie przedstawia Polaków w złym świetle - jako antysemitów, co jest kłamstwem! To Polaków jest najwięcej pośród Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Dlaczego na onecie nikt nie napisał, że Polacy wolą mieć za zięcia nieuka niż Roma - tylko napisano, że Polacy wolą nieuka od Żyda? Według mnie to jest manipulacja i chodzi tu o pokazanie, że Polacy są antysemitami... Zapytam jeszcze: po co Gazeta Wyborcza zajmuje się tego typu sondażami? Co ma za interes w zadawaniu tego typu pytań? Ujmując całą sprawę ogólnie to widzisz Tomek nie dopuszczasz do wiadomości, że po stronie Żydów też może się zdarzyć ktoś wrogo nastawiony do Polaków, tak samo jak to ma miejsce po stronie polskiej. Proponuję się gdzieś dokształcić w tym temacie, bo aktualnie Twoja wiedza jest bliska zeru, stricte jesteś kompletnym ignorantem. Przykro mi to mówić, ale okazałeś się być tym "Betonem" wyjątkowo odpornym na rzeczowe argumenty, a w zamian mocno podatnym na medialną indoktrynację. Kto ma mądrość w sobie ten to rozumie, a kto się bezrozumnym urodził ten już takim umrze, chyba iż na swojej drodze dozna oświecenia. Zapamiętaj, że w prawdzie nie ma zła, więc mówiąc prawdę nie można być antysemitą, rasistą, homofobem etc. Nie jestem ani antysemitą, ani rasistą, czy też homofobem - ja nie z tych ludzi i brzydzę się takimi ludźmi.

cogito napisał/a:
(...) Zobaczcie, jak nasza obecna władza odnosi się do ludzi wykształconych. Dlaczego nazywa ICh "wykształciuchami"?
Bo wykształcony nie znaczy w pełni sprawny intelektualnie - stąd "wykształciuchy"! Papierek nie świadczy o wartości człowieka - jak myślą "wykształciuchy" i wreszcie mając papierek możesz nie mieć racji! Tak na marginesie to opozycja również wyzywa ludzi od "moherowych beretów". Według mnie to trochę niesprawiedliwe, bo media same tych wykształciuchów tworzą - więc to nie jest wina ludzi, że ulegli manipulacji.
_________________
Chcesz być lepiej doinformowany? Przeczytaj sobie o KŁAMCACH
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-02, 19:33   

Dementi: bredzisz, ja nie twierdzę, że po stronie Żydów nie ma ludzi wrogo nastawionych do Polaków, jest ich bardzo wiele. Różnica jest taka, że ja się na tym w ogóle nie skupiam, bo nie widzę w tym sensu!

Cytat:
Dlaczego na onecie nikt nie napisał, że Polacy wolą mieć za zięcia nieuka niż Roma - tylko napisano, że Polacy wolą nieuka od Żyda?

A zmieniłoby to cokolwiek?! Dlaczego wolą nieuków od Żydów i Romów? Obydwa zestawienia mówią o negatywnym nastawieniu do innej nacji i jedno i drugie porównanie nie świadczy o nas dobrze.
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dementi 
Dojeżdża PKSem
Bandyta z lasu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 230
Skąd: z lasu
Wysłany: 2007-06-02, 19:52   

Tomek napisał/a:
Dementi: bredzisz, ja nie twierdzę, że po stronie Żydów nie ma ludzi wrogo nastawionych do Polaków, jest ich bardzo wiele. Różnica jest taka, że ja się na tym w ogóle nie skupiam, bo nie widzę w tym sensu!
Widzisz, a jednak sens w demaskowaniu oszczerstw jakiś jest, bo kłamstwo jest złem i dobrze, że to ktoś robi po jednej i po drugiej stronie też!
_________________
Chcesz być lepiej doinformowany? Przeczytaj sobie o KŁAMCACH
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-02, 20:59   

Jedyny sens widzę w tym co chce zrobić rząd, obiło mi się o uszy, że chcą poprawić wizerunek Polski w Izraelu przez jakieś akcje promocyjno-uświadamiające. Nie widzę natomiast sensu pisania o jakiś żydowkich kompleksach na polskich forach, gdzie wszyscy doskonale wiedzą jaka jest prawda, ponieważ uważam, że takie rzeczy budzą niepotrzebną agresję!
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dementi 
Dojeżdża PKSem
Bandyta z lasu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 230
Skąd: z lasu
Wysłany: 2007-06-02, 21:20   

Tomek napisał/a:
Jedyny sens widzę w tym co chce zrobić rząd, obiło mi się o uszy, że chcą poprawić wizerunek Polski w Izraelu przez jakieś akcje promocyjno-uświadamiające. Nie widzę natomiast sensu pisania o jakiś żydowkich kompleksach na polskich forach, gdzie wszyscy doskonale wiedzą jaka jest prawda, ponieważ uważam, że takie rzeczy budzą niepotrzebną agresję!
Jaką agresję i co tu ma budzić agresję? Człowieku o czym ty mówisz - nikt tutaj nie nawołuje do żadnej agresji!
_________________
Chcesz być lepiej doinformowany? Przeczytaj sobie o KŁAMCACH
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-03, 00:23   

Jak widzisz Dementi, tak spolaryzowane społeczeństwo, było chyba tylko za komuny.
W imię Michnika i ideałów "poprawności politycznej" i wbrew prawdzie, są gotowi dać się "pochlastać".
Nie rozumieją gdzie ich prawdziwy interes. Gdzie przyjaciel, gdzie wróg.
Chyba PiS nie zdawał sobie sprawy, że działając w imię dobra Polski, będzie miał wśród Polaków, szczególnie wśród niedouczonej młodzieży, wspomaganej niskich lotów kulturą, tylu wrogów.
Bo tak jest nie tylko na tym jednym forum.
Uwierzą prędzej tym, którzy będą ich delikatnie głaskać, a potem zrobią z nimi, to co zwykle.
Czy przyjdzie nam żyć w kłamstwie kolejne dziesięciolecia?
Ale co się dziwić, skoro w Radzie Miejskiej Wielunia PiS idzie ramię w ramię z SLD.
Prywata i osobiste animozje biorą górę nad ideowością i dobrem wspólnym.

Młodzi ludzie dokonują swoich wyborów, tak jak myśmy ich do tego przygotowali i jeżeli chcą życie przeżyć w podobnym zakłamaniu i służalczości wobec swych prześladowców, jak to czyniła duża część mojego i wcześniejszych pokoleń, to ich sprawa.

Ja jestem szczęśliwy, mogąc doświadczać prawdy i żyć z tego tytułu w komforcie, czego i im życzę, ale "na siłę" uszczęśliwiać ich nie będę.
PS.
Potrafią ci powiedzieć "bredzisz", sami wypisując brednie, twierdzą, że doskonale wiedzą, jaka jest prawda nie mając o niej zielonego pojęcia.
Zarzucają władzy indoktrynację, nie wiedząc, ze są sami w jej szponach, dzięki samozwańczym "autorytetom" i "postmarksistowskim środowiskom opiniotwórczym".
Jedynego miejsca, gdzie jeszcze "nie cenzuruje" się sztancą poprawności politycznej, wstydzą się i chcą je zniszczyć, uważając się zarazem za "tolerancyjnych demokratów"
Przeszkadza im krzyż w Sejmie RP i odwołanie do Boga w prawie polskim, a sami częstokroć uważają siebie za ludzi wierzących.
Krytykują fundamenty i wolą budować "na piasku", nie myśląc o tym, jaka jest wartość takiej budowli.
Prasa zagraniczna, jest dla nich wyznacznikiem dobra i zła, ale nie obchodzi ich, kto jest właścicielem tej prasy i dlaczego to, czy tamto tam pisze.
Jakiś polakożerca Rafał Maszkowski, jest dla nich autorytetem w kwestii antysemityzmu, a nie jest nim np: rzetelny nauczyciel historii.

Co nam pozostaje? Jest to ważne pytanie. Chyba pogodzenie się, że jest się zdecydowaną mniejszością i że oczekiwanej sprawiedliwości, choćby w ocenie rzeczywistości, doczekamy się dopiero po drugiej stronie życia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-03, 00:45   

Zygmunt Stary: Żeby już nie potrzebnie nie wzmagać emocji, skomentuję tylko jedno:
Cytat:
Jest głównym zadaniem PiS-u, aby szczegółowo obnażyć ten mechanizm.


Obecny rząd niestety w dużej mierze składa się z byłych aparatczyków PZPR, PRLowskich prokuratorów, którzy skazywali ludzi z solidarności walczących z komunistami, ludzi o niecałkiem jasnej przeszłości i ludzi, któzy są bardzo niekompetentni. W koalicji mamy ludzi, którzy lata temu byli oskarżani przez obecnego ministra sprawiedliwości o najcięższe zbrodnie przeciwko demokracji.

Naprawdę uważacie, że Ci ludzie mogą zbudować coś "czystego"?! Takie fundamenty to jest niestety właśnie piasek...
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dementi 
Dojeżdża PKSem
Bandyta z lasu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 230
Skąd: z lasu
Wysłany: 2007-06-03, 06:52   

Zygmunt Stary napisał/a:
(...)Zarzucają władzy indoktrynację, nie wiedząc, ze są sami w jej szponach, dzięki samozwańczym "autorytetom" i "postmarksistowskim środowiskom opiniotwórczym".
Jedynego miejsca, gdzie jeszcze "nie cenzuruje" się sztancą poprawności politycznej, wstydzą się i chcą je zniszczyć, uważając się zarazem za "tolerancyjnych demokratów"
Przeszkadza im krzyż w Sejmie RP i odwołanie do Boga w prawie polskim, a sami częstokroć uważają siebie za ludzi wierzących.(...)
Mądre słowa! Odniosę się do tego co podkreśliłem. Niektórzy tylko udają wierzących, bo człowiek wierzący tak nie czyni. Nie chce mi się zbytnio wnikać głęboko w sprawy ludzi mało wierzących i niewierzących w ogóle, bo to temat rzeka, więc jak to zwykle czynię będzie pokrótce. Sam znam kilku ateistów, którzy są uczciwi, ale człowiekowi gdzieś potrzebny jest Bóg, bo gdy człowiek jest bogobojny to nie pójdzie i nie ukradnie czy też nie oszuka. Ateiście przychodzi takie coś łatwiej i szczególnie gdy wyzbył się zasad moralnych - też dlatego u komunistów ateizm był bardzo pożądany. Nie mówię tutaj, że wszyscy ateiści to oszuści etc., etc. ale gdy ateista wyzbędzie się pewnych zasad to takiemu człowiekowi niewątpliwie jest łatwiej uczynić coś złego niż osobie wierzącej. Podobnie ktoś mało wierzący - może przecież grzeszyć, licząc zuchwale na miłosierdzie Boga, czy wmawiać sobie, że się jeszcze nawróci (tą są grzechy przeciw Duchowi św. które nie będą nigdy przebaczone (Mt 12,31-37).


Tomek - co do obecnego rządu to według mnie trochę się mylisz. PiS chciał lustracji - a kto był jej przeciwny to można się domyślać w czyjej obronie takie osoby stanęły. To już było przerabiane (Nocna Zmiana) - proszę obejrzyj ją, czegoś ciekawego na pewno się dowiesz. TK, jak to się brzydko mówi - uwalił tą lustrację, ale niejednogłośnie i przy takim uzasadnieniu to można wiele spraw uwalić! To są również zbyt skomplikowane sprawy, aby tutaj o tym mówić (zbyt wiele czasu by to wszystko zajęło i napisać o tym prosto byłoby trudno - nie chcę też dlatego wciągać się w tego typu polemikę).
Czy mam rację to zobaczymy, bo już niedługo (w tym miesiącu) ma wejść w życie tzw. ustawa dezubekizacyjna i zobaczymy czy wejdzie - jeśli rzeczywiście PiS niektórymi korzeniami to PRL to taka ustawa nie wejdzie. Jeśli jednak PiS wprowadzi tą ustawę to będzie znaczyło, że ci członkowie partii mający coś wspólnego z PRL się od tego odcinają. :twisted: :grin:
_________________
Chcesz być lepiej doinformowany? Przeczytaj sobie o KŁAMCACH
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW