R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Ferbik
2013-05-05, 23:16
Tragedia na drodze w Dzietrzkowicach
Autor Wiadomość
flirciara 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomogła: 2 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 52
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-26, 19:27   

Droga Edziu, gdybyś potrafiła czytać ze zrozumieniem.....to byłabym Ci bardzo wdzięczna....
Ale wyjaśnię Ci... ponieważ podejrzewam, że szybko się nie nauczysz....
Pisałam, o kobiecie która kierowała autem...
A nie o motocykliście....
I jeszcze raz proszę, dopóki nie nauczysz się czytać I ROZUMIEĆ to co czytasz, to nie wypowiadaj się na temat moich postów!!!
Pozdrawiam gorąco ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2007-05-28, 00:11   

Przyglądam się dyskusji i zupełnie nie rozumiem tej licytacji, kto był bardziej winny.


A wypadki nie nazywałyby się wypadkami, gdybyśmy wcześniej wiedzieli, że się wydarzą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-30, 23:08   

Magduś napisał/a:
A wypadki nie nazywałyby się wypadkami, gdybyśmy wcześniej wiedzieli, że się wydarzą.

Nie wydarzałyby się, gdybyśmy kierowali się bardziej zdrowym rozsądkiem i wyobraźnią.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-05-31, 12:09   

Nie wiem czy ktokolwiek z osob wypowiadajacych sie na temat zbyt duzej szybkosci motocyklistow byl kiedykolwiek w miejscu gdzie wydarzyl sie wypadek. Prosty odcinek drogi. Widocznosc SWIETNA (drogi uprzywilejowanej, nie podporzadkowanej) :!: Jechalem tamtedy setki razy i mysle ze nigdy nie mialem na liczniku mniej niz 120 km/h. A przewazeni duzo duzo wiecej. I Wy takze nie mielibyscie mniej jadac tamtedy. Zapewniam Was.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-31, 12:16   

Hiszpan...ja tam mieszkam :) Rzeczywiście jeśli jedzie sie główną drogą widoczność świetna.120 km. nigdy nie jechałam dlatego,że przez te setki razy które tam jeździłam wiem, że widoczność z dróg podporządkowanych wynosi ok 40%.Skoro tamtedy jeździsz to pewnie widzisz nieskoszone trawy na rowach(o ich wysokości nie wspomne) na tym skrzyżowaniu,przystanek zza którego trzeba sie wychylić....Pomyśl czasem o innych.

[ Dodano: 2007-05-31, 12:17 ]
Pozatym 200 m. od skrzyżowania jest ogranieczenie do 60km/h
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
rafal 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 1
Skąd: skomlin
Wysłany: 2007-05-31, 13:51   

przy predkosci 120 km na godzine i przy uderzeniu wsumie w stojacy pojazd nie mieli by zadnych szans poniewaz nie jeden wypadek widzialem i z udzialem motocykli i samochodow osobowych i ciezarowych wiec przy takiej predkosci wbili by sie w ta osobuwke niewezcie mnie za jakiegos kretyna ale jestem strazakiem-ratownikiem i przy duzej predkosci wbili by sie jak zyletka i naprawde bynie bylo co zbierac a efekt tego wypadku to dwie osoby nie zyja i dwie sa w szpitalu z licznymi urazami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-31, 13:55   

Wczoraj rafale pisałeś ze jesteś spokrewniony z jedna osobą uczestnicząca w tym wypadku. Może nam napiszesz jak było, aby uciąć wszelkie plotki.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-05-31, 17:56   

z mojej strony mogę podać że małą Martusią świetnie się teraz opiekują koleżanki z klasy jej siostry, codziennie rano pomagają jej w szatni i na każdej przerwie ktoś z nią jest

piękne zachowanie, pochwalam :)

[ Dodano: 2007-05-31, 17:57 ]
jeśli ktoś wie coś o innych uczestnikach wypadku to piszcie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-31, 18:04   

W domu Marta też nieźle sobie radzi...ma koleżanki,które sie nią opiekują.Najważniejsze,że nie jest sama :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-05-31, 18:10   

tak, postawa koleżanek wobec niej jest na prawdę super, sama Marta też sobie nieżle radzi, czasem tylko coś wspomni np. ostatnio kiedy rysowali na dzień mamy portrety, a ona powiedziała że u nich to teraz 1 tylko wisi - Moniki
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jack_Black 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 195
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-04, 18:45   

hiszpan napisał/a:
Nie wiem czy ktokolwiek z osob wypowiadajacych sie na temat zbyt duzej szybkosci motocyklistow byl kiedykolwiek w miejscu gdzie wydarzyl sie wypadek. Prosty odcinek drogi. Widocznosc SWIETNA (drogi uprzywilejowanej, nie podporzadkowanej) :!: Jechalem tamtedy setki razy i mysle ze nigdy nie mialem na liczniku mniej niz 120 km/h. A przewazeni duzo duzo wiecej. I Wy takze nie mielibyscie mniej jadac tamtedy. Zapewniam Was.


160 km/h...Też znam tą drogę...Jeśli wyjeżdżasz z zakrętów w Toplinie przy takiej prędkości jesteś na tym skrzyżowaniu w ok 10 sek, może nawet mniej...Według mnie winę ponosi kierowca motoru za prędkość
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-04, 19:32   

hiszpan napisał/a:
nie mialem na liczniku mniej niz 120 km/h
&
Jack_Black napisał/a:
Według mnie winę ponosi kierowca motoru za prędkość


hiszpan, to że Ty i wielu innych jeździ tam 120 km/h to nie tylko Twoja wina.

Problem leży gdzie indziej, a sytuację mogą poprawić jedynie rozwiązania systemowe czyli prawo ostre jak w Japonii czy Finlandii (a może nawet całej Skandynawii) i równie stanowczo respektowane (ale to już wątek na nowy temat).
I „nieeuropejskie” więzienia też by się nam przydały (u nas w europie to podobno prawie jak w hotelu :) ). Brawura powinna być surowo karana nawet kilkuletnim lub dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów (ale do tego nie szybko dojdzie).

Jeszcze jedno pytanko Hiszpan, jak często łamiesz ograniczenia prędkości jeżdżąc np. po Anglii (i ewentualnie o ile przekraczasz dozwoloną prędkość).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-04, 20:08   

hiszpan napisał/a:
Jechalem tamtedy setki razy i mysle ze nigdy nie mialem na liczniku mniej niz 120 km/h. A przewazeni duzo duzo wiecej. I Wy takze nie mielibyscie mniej jadac tamtedy. Zapewniam Was.




A ja zapewniam Ciebie, że się bardzo mylisz w swych zapewnieniach...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2007-06-04, 20:39   

hiszpan napisał/a:
Jechalem tamtedy setki razy i mysle ze nigdy nie mialem na liczniku mniej niz 120 km/h. A przewazeni duzo duzo wiecej. I Wy takze nie mielibyscie mniej jadac tamtedy. Zapewniam Was.


Oj zapewniam Cię, że mieliśmy i mielibyśmy... Niestety ludziom brakuje wyobraźni... Mnie jej też kiedyś zabrakło... I cudem nikogo ani siebie nie zabiłem...
Tylko nieliczni tą wobraźnię posiadają na drodze, inni tak jak ja dopiero ją odkrywają a jeszcze inni... nigdy jej mieć nie będą...

Wydać wyrok będzie można po przeprowadzonym śledztwie i reszcie czynności, po których winni zostaną ukarani...

interpol. napisał/a:
To byl wypadek samochodowy, nieumyslne 'zabojstwo'


PS Jak już... to nieumyślne spowodowanie śmierci... Ale jaka będzie kwalifikacja prawna to już zależy od organów odpowiedzialnych...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jestsuper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 488
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2007-06-04, 21:34   

jesli ktos nie uczestniczyl w wypadku, nie byl swiadkiem moze sobie tylko gdybac, ta dziwna licytacja win ciagnie sie od kilku dni i niczemu nie sluzy, dziekujmy Bogu ze to nie my bo takich rzeczy sie nie przewiduje. mysle ze ten temat nie mial na celu zarzucanie komus winy na podstawie uslyszanych informacji lecz wspolczucie ofiarom. nie chcialabym aby nade mna prowadzono takie debaty, nie sa przyjemne na pewno dla tych rodzin, wystarczy ze ich wioska huczy od plotek, uszanujmy ich nieszczescie i wyciagnijmy wnioski z tego wypadku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW