R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Ferbik
2013-05-05, 23:16
Tragedia na drodze w Dzietrzkowicach
Autor Wiadomość
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-06-05, 17:18   

stefan_pol napisał/a:
hiszpan napisał/a:
nie mialem na liczniku mniej niz 120 km/h
&
Jack_Black napisał/a:
Według mnie winę ponosi kierowca motoru za prędkość


hiszpan, to że Ty i wielu innych jeździ tam 120 km/h to nie tylko Twoja wina.

Problem leży gdzie indziej, a sytuację mogą poprawić jedynie rozwiązania systemowe czyli prawo ostre jak w Japonii czy Finlandii (a może nawet całej Skandynawii) i równie stanowczo respektowane (ale to już wątek na nowy temat).
I „nieeuropejskie” więzienia też by się nam przydały (u nas w europie to podobno prawie jak w hotelu :) ). Brawura powinna być surowo karana nawet kilkuletnim lub dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów (ale do tego nie szybko dojdzie)


Gdyby, co tysieczna osoba nie ustepowala pierwszenstwa pojazdowi nadjezdzajacemu z przeciwka (chodzi o ta sytacje) to rocznie w tym miejscu gineloby 10000 osob, lub wiecej.. tam nikt nie jezdzi 50 km/h. NIKT. I wszyscy zapomnijscie o tym, ze jechalibyscie tamtedy tak wolno.

stefan_pol napisał/a:
Jeszcze jedno pytanko Hiszpan, jak często łamiesz ograniczenia prędkości jeżdżąc np. po Anglii (i ewentualnie o ile przekraczasz dozwoloną prędkość).


Czesto, ale nieznacznie.

Jeszcze odniose sie do brawury o ktorej pisales. Na zachodzie kierowcy jezdza duzo duzo szybciej. Wiecej jest tzw. brawurowych kierowcow. Jezdza szybciej, niz w Polsce. Duzo szybciej. Jednak tutaj jest inna bajka. Praktycznie na kazdym skrzyzowaniu swiatla lub ciagla gruba linia koncowa na drodze podporzadkowanej. Trzeba byc niezlym specem zeby w Anglii spowodowac wypadek z podobnego powodu, jak mialo to miejsce w omawianym przypadku. Polska.. wiadomo. Dziurawe drogi, BEZNADZIEJNE oznakowanie lub calkowity brak.. masakra.

Jack_Black napisał/a:

Według mnie winę ponosi kierowca motoru za prędkość

Wedlug mnie to zart z Twojej strony.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-05, 17:34   

hiszpan napisał/a:
Gdyby, co tysieczna osoba nie ustepowala pierwszenstwa pojazdowi nadjezdzajacemu z przeciwka (chodzi o ta sytacje) to rocznie w tym miejscu gineloby 10000 osob


niemożliwe (1000x10000=10000000 tyle osób tą drogą nieprzejeżdza :) )

A poważnie:
Nie wskazuje winnych wypadku staram pokazać że brak wyobraźni może zabić i obie trony nie są bez winy.
Mało interesuje mnie sam ten omawiany tu wypadek wskazuje jedynie na główną przyczynę większości śmiertelnych wypadków na polskich drogach a są nimi:
BRAWURA i BRAK WYOBRAŹNI (jazda powiatową drogą z taką prędkością inaczej nie może być nazwana)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jack_Black 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 195
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-05, 18:06   

Jack_Black napisał/a:

Według mnie winę ponosi kierowca motoru za prędkość

Wedlug mnie to zart z Twojej strony.[/quote]

Jechałeś tam kiedyś 160 km/h??? To się zastanó!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-06-05, 20:57   

nie wiem czemu ma służyć ta dyskusja :?:
bo przestała już dotyczyć tragedii i ofiar a przerodziała się w słowna przepychankę kto ile i gdzie jechał, proszę was przestańcie i otwórzcie sobie nowy temat pt: wypadki
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-05, 23:31   

hiszpan napisał/a:
Na zachodzie kierowcy jezdza duzo duzo szybciej. Wiecej jest tzw. brawurowych kierowcow. Jezdza szybciej, niz w Polsce. Duzo szybciej. Jednak tutaj jest inna bajka.

Zwłascza w Niemczech... widać byłeś tylko w jednym kraju i pojęcie masz o życiu... ehhh... czy przypadkiem nie byli to Polaczki?
hiszpan napisał/a:
Jechalem tamtedy setki razy i mysle ze nigdy nie mialem na liczniku mniej niz 120 km/h. A przewazeni duzo duzo wiecej. I Wy takze nie mielibyscie mniej jadac tamtedy. Zapewniam Was.

Nie oceniaj ludzi wg siebie i Twojego braku wyobraźni... nigdy nie przekroczyłem w Dzietrzkowicach 80km/h. Wjeżdżając w teren zabudowany automatycznie zwalniam. Mój mózg nie służy mi tylko po to, żeby mi oczy nie wpadły do środka. Nie mówię, że zawsze jeżdżę wg przepisów, bo czasem rowerem mi się uda przekroczyć dozwoloną prędkość. Ale jeżdżę z wyobraźnią i staram się przewidywać zachowania na drodze, zarówno swoje jak i przede wszystkim innych uczestników ruchu. A sytuacji podbramkowych z nie swojej winy było parę... Wypadki były, są i będą odkąd ktoś wymyślił auto - trzeba jednak podchodzić do tego z rozwagą i zdrowym rozsądkiem. Dzisiaj mieliśmy z Jarem przykład, jak jakiś (słowo wymoderowano) debil na warszawskich numerach bmw wyprzedzał autobus i ciężarówkę zaraz przed zakrętem w Olewinie jadąc od Warszafki - miał grubo ponad 100km/h, gdzie za chwilę musiał hamować. Miał szczęście debil, że nic z przeciwka nie jechało bo wykupiłby kawałek gruntu metr na 2 metry...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-06-07, 18:38   

Ferbik napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Na zachodzie kierowcy jezdza duzo duzo szybciej. Wiecej jest tzw. brawurowych kierowcow. Jezdza szybciej, niz w Polsce. Duzo szybciej. Jednak tutaj jest inna bajka.

Zwłascza w Niemczech... widać byłeś tylko w jednym kraju i pojęcie masz o życiu... ehhh... czy przypadkiem nie byli to Polaczki?...

Błąd Ferbik. Zaskocze Cie. Bylem jeszcze w wielu innych krajach :D Czy moglbys rozwinac swoja mysl :?: Zupelnie nie rozumiem sensu Twojej wypowiedzi.

Ferbik napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Jechalem tamtedy setki razy i mysle ze nigdy nie mialem na liczniku mniej niz 120 km/h. A przewazeni duzo duzo wiecej. I Wy takze nie mielibyscie mniej jadac tamtedy. Zapewniam Was.

Nie oceniaj ludzi wg siebie i Twojego braku wyobraźni... nigdy nie przekroczyłem w Dzietrzkowicach 80km/h. Wjeżdżając w teren zabudowany automatycznie zwalniam. Mój mózg nie służy mi tylko po to, żeby mi oczy nie wpadły do środka. Nie mówię, że zawsze jeżdżę wg przepisów, bo czasem rowerem mi się uda przekroczyć dozwoloną prędkość. Ale jeżdżę z wyobraźnią i staram się przewidywać zachowania na drodze, zarówno swoje jak i przede wszystkim innych uczestników ruchu. A sytuacji podbramkowych z nie swojej winy było parę... Wypadki były, są i będą odkąd ktoś wymyślił auto - trzeba jednak podchodzić do tego z rozwagą i zdrowym rozsądkiem. Dzisiaj mieliśmy z Jarem przykład, jak jakiś kuku machen debil na warszawskich numerach bmw wyprzedzał autobus i ciężarówkę zaraz przed zakrętem w Olewinie jadąc od Warszafki - miał grubo ponad 100km/h, gdzie za chwilę musiał hamować. Miał szczęście debil, że nic z przeciwka nie jechało bo wykupiłby kawałek gruntu metr na 2 metry


Miejsce, gdzie wydarzyl sie wypadek to nie centrum wioski. Mysle, ze nie wiesz, gdzie to mialo miejsce, wiec nie pisz nic na temat mojego braku wyobrazni.
POZDRAWIAM

JEDNO PYTANIE DO AKIRUSA
Odpowiedz szczerze. Jaka maksymalna szybkoscia jechales/jechalas w miejscu, gdzie doszlo do tego nieszczesliwego zdarzenia? Przepraszam, ze ciagne ten watek, ale nie moge sie powstrzymac patrzac na to co wypisuja tu ludzie, ktorzy nie znaja tego terenu.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-07, 18:43   

hiszpan napisał/a:
Zaskocze Cie. Bylem jeszcze w wielu innych krajach Czy moglbys rozwinac swoja mysl Zupelnie nie rozumiem sensu Twojej wypowiedzi.

Prosty przykład: w Niemczech - każdy praktycznie kierowca widząc ograniczenie do 50km/h zwalnia do tej właśnie prędkości - chyba, że jest to tzw. flancowany niemiec, czyli np. polaczek.
hiszpan napisał/a:
Miejsce, gdzie wydarzyl sie wypadek to nie centrum wioski. Mysle, ze nie wiesz, gdzie to mialo miejsce, wiec nie pisz nic na temat mojego braku wyobrazni.

To, że pochodzisz ze Skomlina nie znaczy, że topografię terenu znasz lepiej, bo do Dzietrzkowic masz rzut beretem przez Toplin.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-06-07, 19:14   

Ferbik napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Zaskocze Cie. Bylem jeszcze w wielu innych krajach Czy moglbys rozwinac swoja mysl Zupelnie nie rozumiem sensu Twojej wypowiedzi.

Prosty przykład: w Niemczech - każdy praktycznie kierowca widząc ograniczenie do 50km/h zwalnia do tej właśnie prędkości - chyba, że jest to tzw. flancowany niemiec, czyli np. polaczek.


Nigdzie nie napisalem, ze w Anglii kierowcy to sami piraci drogowi. Stwierdzilem tylko ze jest ich wiecej. A w Niemczech i Wloszech (kiedys na tym forum ktos wrzucal zdjecia z Wloch i bodajze to byles Ty wiec powinienes to wiedziec) przede wszystkim, to super piraci :!: Rozgrzane Italijskie glowy, jezdza chyba najszybciej w calej Europie. Co nie znaczy, ze najniebezpieczniej :!: W tym tkwi caly problem.

Ferbik napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Miejsce, gdzie wydarzyl sie wypadek to nie centrum wioski. Mysle, ze nie wiesz, gdzie to mialo miejsce, wiec nie pisz nic na temat mojego braku wyobrazni.

To, że pochodzisz ze Skomlina nie znaczy, że topografię terenu znasz lepiej, bo do Dzietrzkowic masz rzut beretem przez Toplin.


Masz racje, to ze pochodze ze Skomlina nie znaczy, ze topografie terenu znam lepiej. Jednak nadal mysle, ze nie wiesz, w ktorym miejscu zdarzyl sie wyzej omawiany wypadek.
_________________

Ostatnio zmieniony przez hiszpan 2007-06-07, 19:17, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-07, 19:17   

hiszpan napisał/a:
to ze pochodze ze Skomlina nie znaczy, ze topografie terenu znam lepiej. Jednak nadal mysle, ze nie wiesz, w ktorym miejscu zdarzyl sie wyzej omawiany wypadek.

Wiem dokładnie, myślałem że moim powyższym postem dałem Ci to do zrozumienia :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-07, 19:19   

hiszpan napisał/a:
A w Niemczech i Wloszech (kiedys na tym forum ktos wrzucal zdjecia z Wloch i bodajze to byles Ty wiec powinienes to wiedziec) przede wszystkim, to super piraci Rozgrzane Italijskie glowy, jezdza chyba najszybciej w calej Europie. Co nie znaczy, ze najniebezpieczniej W tym tkwi caly problem.

Tak - przyznam Ci rację. Niemcy jeżdżą wg przepisów, Włosi to wirtuozi na drogach, jednakże potrafią się mijać na lusterka - brawura idzie u nich razem z perfekcją jazdy w parze.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-06-07, 19:20   

Ferbik napisał/a:
hiszpan napisał/a:
to ze pochodze ze Skomlina nie znaczy, ze topografie terenu znam lepiej. Jednak nadal mysle, ze nie wiesz, w ktorym miejscu zdarzyl sie wyzej omawiany wypadek.

Wiem dokładnie, myślałem że moim powyższym postem dałem Ci to do zrozumienia :)


Skoro w tym miejscu jezdzisz przepisowo, to moje uszanowanie. Podziwiam Cie.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-07, 19:25   

hiszpan napisał/a:
Skoro w tym miejscu jezdzisz przepisowo, to moje uszanowanie. Podziwiam Cie.

Ostrożnie. Dziękuję :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-06-07, 21:43   

przyznaję się bez bicia hiszpan że jeśli widzę że nie ma nikogo na drodze to nawet 100km/h, rano nie ma dużo ludzi, za to jak wracam z pracy to juz trzeba bardzo uważać bo są mieszkańci i dużo dzieci po szkole
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-07, 22:47   

Ferbik napisał/a:
Ostrożnie.


nie koniecznie musi się równać

hiszpan napisał/a:
przepisowo
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-06-08, 00:24   

Karzełek, nie musi. Ale w moim przypadku akurat się równa. Jeżdżę dużo, 10 lat praktyki, nie miałem nigdy sytuacji podwypadkowej z mojej winy. Myślę, że to wystarczy do oceny.

Dodam jeszcze, że czasem bezmyślne są ograniczenia w pewnych miejscach jak zarówno ich brakuje, tam gdzie być powinny.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW