R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-10-16, 08:57
Prawdziwa przyjaźń
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-02, 12:35   Prawdziwa przyjaźń

Tak się zastanawiałam..czy wierzycie w prawdziwą przyjaźń?? Kogo nazwiecie przyjacielem/przyjaciółką?
Kto to dla was jest? Koleżanka, znajoma,znajomy..
Przyjaciel kojarzy sie z okresem wczesnej młodości, ze szkołą. Ale czy w życiu dorosłym też możecie nazwać kogoś przyjacielem/przyjaciółką?

Jest takie powiedzenie: Przyjaciel to ten kto wszystko o Tobie wie a mimo to nadal jest twoim przyjacielem.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-07-02, 15:15   

Ja potrzebuję sporo czasu by nazwać kogoś przyjacielem,to ktoś szczególny,czasem ważniejszy od ojca i matki,to jemu się zwierzasz,on wszystko o tobie wie,nie macie przed sobą żadnych tajemnic.Miałam kiedyś przyjaciólkę ale nasze drogi po latach przyjaźni się rozeszły.Nadal rozmawiamy ze sobą ,lecz jest to już na gruncie koleżeńskim.Dlaczego?bo dorosłyśmy,założyłyśmy rodziny,nawet wierzymy już w co innego i inaczej....Teraz jestem dorosła,inaczej patrzę na wiele rzeczy,zbyt dużo ludzi mnie skrzywdziło by móc komukolwiek zaufać,juz nie szukam przyjażni bo poprostu przestałam w nią wierzyć,człowiek to podła materia
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-02, 19:13   

Bez przyjaciół życie jest szare i ponure...
Przyjaciel to ktoś ważny na kogo zawsze można liczyć.
Mam kilku przyjaciół, którzy spełniają te warunki, prawda drogi Ferbiku i mario's-ie :grin:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-02, 20:32   

Jaro napisał/a:
Mam kilku przyjaciół, którzy spełniają te warunki, prawda drogi Ferbiku i mario's-i

Prawda Jaruś :) Ja mam kilku dosłownie przyjaciół, wiem jednak że zawsze kiedy naprawde byłbym w potrzebie to mogę na nich liczyć. Czasem jednak można się naciąć... niestety. Dlatego z doborem przyjaciół trzeba naprawdę uważać, a przyjaźń się buduje na wzajemnym zaufaniu i szczerości, a także bezinteresownej pomocy, nawet kiedy są ofiary :)
A najcudowniejszą rzeczą jest mieć przyjaciela w swoim partnerze.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-02, 20:48   

A ja mam jedną prawdziwą przyjaciółkę :grin: Wiem,że zawsze mogę na nią liczyć, tak samo jak ona na mnie. Nigdy mnie nie zawiodła.
Nie liczy sie ilość ale jakość.
Znajomych mogę mieć wielu ale prawdziwą pzryjaciółkę mam tylko jedną.
Upss...mam jeszcze jednego przyjaciela kochanego, ale niestety ostatnio kontakt nam się urwał :sad:
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 72
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-07-02, 21:24   

nie bardzo wierzę w coś takiego.. to jest dobre w filmach (np. wojennych)... w życiu nie spotkałem sie z czymś takim... jest w moim życiu kilka osób, które zawsze mogą przyjść do mnie po pomoc taką czy inną, ale w przyjaźń nie wierzę...
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-07-02, 22:34   

a ja wierzę w przyjaźń... mam kilku przyjaciół bez których wiem że życie po prostu nie miałoby sensu. Bo zawsze jest z kim śmiać się i płakać i wiadomo że nawet jeśli w środku nocy zadzwonie to i tak przyjaciel mnie wysłucha... to po prostu osoby dla których warto się budzić każdego dnia, warto się uśmiechać. Mam jedną przyjaciółkę od czasów przedszkola jeszcze, reszta to osoby poznane w liceum, dopiero 3lata z nimi a czasem mam wrażenie że całe życie je znam... po prostu są i za to im dziękuję :)
i wcale nie uważam że nie istnieje przyjaźń damsko-męska... wprost przeciwnie, mam też takich przyjaciół i to jest piękne :)
w ogóle przyjaźń to najpiękniejsze co może nas w życiu spotkać...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-03, 06:49   

A ja wierze w przyjaźń.Bo w przyjaźni nie trzeba składać obietnic bez pokrycia, deklaracji itd. Mam przyjaciółke - jedną prawdziwą i mimo wielu przeżyć, zawirowań i czasem złych chwil ciągle możemy na siebie liczyć. Nie spotykamy sie już tak często jak w liceum bo wiadomo: obowiązki, rodzina, praca ale ciągle możemy przegadać całą noc. A reszta to dobrzy znajomi, ale do nazwania kogoś przyjacielem bardzo długa droga w moim przypadku. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-03, 08:40   

raulmanka napisał/a:
i wcale nie uważam że nie istnieje przyjaźń damsko-męska... wprost przeciwnie, mam też takich przyjaciół i to jest piękne :)

Calkowicie sie zgadzam. Moja najlepsza przyjaciolka jest dziewczyna i w niczym to nie przeszkadza. Ale ludzie czesto mysla ze taka przyjazn jest niemozliwa i wydaje im sie ze para jestesmy;)
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wielunianka 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 235
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-07-03, 09:47   

Dla mnie przyjaciel to taka osoba, która pomaga, wspiera i doradza. Idealny przyjaciel to taki, który potrafi i chce dotrzymać tajemnicy, z którym zawsze można o wszystkim pogadać. W zamian chce tylko takiej samej przyjaźni. Ja niestety nigdy nie miałam takiego przyjaciela jakiego wyżej opisałam. Starałam się z kimś zaprzyjaźnić, ale nic nie wychodziło. :( :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-07-03, 14:24   

w liceum też miałam taka przyjaciółkę od serca, do śmiechu i do płaczu, ale tak jak edzia i odziu napisała
Cytat:
nasze drogi po latach przyjaźni się rozeszły.Nadal rozmawiamy ze sobą ,lecz jest to już na gruncie koleżeńskim.Dlaczego?bo dorosłyśmy,założyłyśmy rodziny,
, trochę mi brakuje kogoś komu mogę powiedziec wszystko
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
botakjuzjest 
Słyszał o Wieluniu
Back In Time


Wiek: 34
Dołączyła: 29 Cze 2007
Posty: 7
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2007-07-05, 18:21   

przyjaźń,wierze,ale miedzy tą samą płcią,zawsze wierzyłam także w taka między kobietą a meżczyzną - teraz juz nie. Takiego polaczenia nie ma,nie istnieje..w moim przypadku np. mylilam sie.a Ci ktorzy maja w plci przeciwnej przyjaciela,to podziwiac;o z calym szacunkiem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pszczółka 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 15 Gru 2006
Posty: 399
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-05, 18:32   

akirus napisał/a:
w liceum też miałam taka przyjaciółkę od serca, do śmiechu i do płaczu, ale tak jak edzia i odziu napisała
Cytat:
nasze drogi po latach przyjaźni się rozeszły.Nadal rozmawiamy ze sobą ,lecz jest to już na gruncie koleżeńskim.Dlaczego?bo dorosłyśmy,założyłyśmy rodziny,

dokładnie tak. u mnie było tak samo. Ale teraz w dorosłym życiu też znalazłam przyjaciółkę, na którą mogę zawsze liczyć.
glizda napisał/a:
Przyjaciel to ten kto wszystko o Tobie wie a mimo to nadal jest twoim przyjacielem.

taka jest właśnie moja przyjaciółka :)
_________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
1% ze swojego podatku na rehabilitację dziecka
http://dzieciom.pl/podopieczni/4355
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-05, 20:54   

wszystkim wiadomo że
"...prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie..." :]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-07-06, 10:56   

Jak dla mnie, prawdziwy przyjaciel to taki człowiek, przed którym nie posiada się "blokady", komu można pozbyć się własnych przemyśleń mając pewność, że nie zmieni to jego poglądu na moją osobę (i vice versa). A co z tym idzie, oczywiście: pomoc, szacunek itd...

yampress napisał/a:
wszystkim wiadomo że
"...prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie..." :]

Ta, największy cliché w tym temacie.
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW