R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2008-01-09, 22:49
Kłopoty SMS-owego rekordzisty
Autor Wiadomość
wielunianka 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 235
Skąd: Wielun
  Wysłany: 2007-07-07, 20:12   Kłopoty SMS-owego rekordzisty

Kierowca Miejskiego Zakładu Komunikacji w Słupsku wysłał z służbowego telefonu SMS-y za 75 tys. zł - poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa

Wysyłając SMS-y w konkursach, słupski kierowca w ciągu jednego miesiąca nabił na koszt firmy 75 tys. zł. Wynika z tego że średnio dziennie wysyłał ponad 1 tys. sms-ów. Łącznie kierowca wysłał w ciągu miesiąca ponad 31 tys wiadomości po ok. 2,40 zł każda. Jak donosi IAR, Kierowca już poręczył spłatę zadłużenia swoim majątkiem i majątkiem rodziny. Jeśli przyjąć, że od wypłaty będzie odkładać po 500 zł miesięcznie, to zajmie mu to 13 lat. Dotychczasowy miesięczny abonament w telefonach służbowych MZK wynosił 15 zł.

Po tym wydarzeniu kierownictwo firmy wprowadziło 500 zł limity rozmów na każdy ze służbowych numerów. Po jego osiągnięciu połączenia wychodzące zostaną zablokowane.


Zródło:interia.pl



Tragedia. Ja bym się załamała. Facet myslał, że
cos wygra, a co z tego ma. :sad:

Klopoty.jpg
Plik ściągnięto 8278 raz(y) 6,89 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2007-07-07, 20:20   

Ja z telefonu sluzbowego taty wyciagnalem kiedys 1200 zl. Ladnie mialem prz..... =]
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-07, 20:32   

wielunianka napisał/a:
Wynika z tego że średnio dziennie wysyłał ponad 1 tys. sms-ów

chciało mu się?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2007-07-07, 20:37   

Niezłą baterię musiał mieć :wink: ewentualnie mógł być dobrze przygotowany do 'pracy'...
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-07, 23:48   

A gdzie w tym czasie byli jego rodzice?? :P (stały tekst na forach onetowych)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Kimono 
Słyszał o Wieluniu



Wiek: 41
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 18
Skąd: EL/EWI
Wysłany: 2007-07-08, 07:43   

nio to ladnie zrobil firme w bambuczo.szkoda ze ludzie sie ucza dopiero jak cos nabroja.ja uwazam ze w firmach transportowych powinny byc komorki w systemach mix lub pre-paid.masz do wykorzystania okreslona kwote w miesiacu i kropa.komorka sluzy w takich przypadkach do wezwania pomocy bo cos sie popsulo lub do dowiedzenia sie jaka jest trasa a nie do zabawy jak w przypadku tego oto pana.mniejsze koszty dla firmy i kontrola wydatkow a przy okazji jest kontakt z pracownikiem w razie potrzeby.jak powiada przyslowie "Polak zawsze madr po szkodzie"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-08, 10:31   

wielunianka napisał/a:
średnio dziennie wysyłał ponad 1 tys. sms-ów.


chyba nic nie robił tylko od zmierzchu do świtu pykał w klawiaturkę i wysyłał te sms.
nie chce mi się wierzyć ze tyle wiadomości wysłał w ciagu miesiąca. zapewne wysyłał
te super dorgie sms.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-08, 11:10   

Mnie to zawsze smieszy naiwność i głupota ludzka typowa jak dla małego dziecka.
Ludzie mają często ponad 20 lat skończone. Kiedyś mój znajomy chciał wysłać SMS-a za 3,66 to od razu odwiodłem go od tego pomysłu podając mu mocne agrumenty.(to co napisałem niżej)

A ni razu nie wysłałem SMS na jakieś głupie konkursy. Bo wiem że mam szanse od 1:100 000 do kilku mln w zależności od konkursu.
A po 2-gie niekiedy SMS kosztuje 2,4zł a nagroda ma wysokość 1000zł - 10 000 zł, co jest b. ]małe, jeśli kilkaset tysięcy osób słucha np. radia a 1/5 z nich wysyła SMS.

No ale cóż... Gdyby nie było zapotrzebowania, to byłoby tych idiotycznych konkursów typu "talon na balon". Zawsze sobie zdaje sprawę że Ci którzy nawołują do wysyłania SMS, zarabiają po kikanaście, kilkadziesiąt tysięcy złotyc i myślą, że reszta społeczeństwa jest na tyle głupia i będzie sms wysyłać.

:idea: A co do kosztów -
SMS który kosztuje 2,4zł składa się jak wiadomo na 22% VAT, opłatę operatora w wysokości ok 40-60%(wyjątek to akcje charytatywne). A reszta trafia do organizatora konkursu. Czyli ok. 1zł

Zatem uświadamiając sobie to, myślę sobie: "Nie jestem głupi i nie będe dawać zarabiać państwu polskiemu i sprytnemu operatorowi." A gdy tak to 2,4zł porównam np. do dobrego jogurtu(300ml), serka pleśniowego(100g), 1kg chleba, 500ml piwa Żubr lub Tyskie to od razu mi się odechciewa wysyłania SMS-a na jakiś idiotyczny konkurs. Bo wolę się dobrze najeść.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-08, 20:45   

no wiuesz nie wszyscy sie jeszce nauczyli, ze sa małe szanse wygrania
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ewka87 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 7 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 14 Kwi 2007
Posty: 399
Skąd: Wieluń/ Częstochowa
Wysłany: 2007-07-25, 20:36   Wysłał 38 tys. sms-ów ze służbowej komórki

Dyscyplinarne zwolnienie z pracy oraz 91,5 tys. zł długu wobec dawnej firmy - tak dla kierowcy miejskiego autobusu ze Słupska (Pomorskie) zakończył się udział w sms-owym konkursie, w którym nagrodą było 100 tys. zł.
Szofer wysłał na konkurs w ciągu miesiąca ze służbowej komórki 38 tys. wiadomości. Nie wygrał ani złotówki.

Dyscyplinarne zwolnienie mężczyzny z pracy - jak poinformował w środę PAP Hubert Boba, rzecznik Miejskiego Zakładu Komunikacji w Słupsku - to efekt uznania przez prawników spółki udziału kierowcy w konkursie za ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych. - Kierowca odebrał pismo z tą decyzją. Na razie nie mamy informacji, by zaskarżył ją do sądu pracy. Kwestia spłaty przez niego "telefonicznego" długu wobec firmy wciąż jest otwarta - powiedział Boba.

Rzecznik dodał, że MZK zamierza w tej sprawie poprosić o pomoc prokuraturę. Jak wyjaśnił, chodzi o to, by śledczy sprawdzili, czy organizator sms-owego konkursu nie próbował wyłudzić pieniędzy.

Opiewający na 91,5 tys. zł z VAT rachunek ponad 50-letni szofer słupskiego MZK "zafundował" firmie w maju br., wysyłając ze służbowej komórki 38.125 sms-ów na reklamowany w ogólnopolskich rewizjach konkurs, w którym główną nagrodą było 100 tys. zł.

Jak powiedział Hubert Boba, z billingu wynika, iż dziennie kierowca wysyłał 1.200 sms-ów po 2,40 zł każdy, nie bacząc na to, że miesięczny limit na służbową komórkę wynosi zaledwie 15 zł.

Listę zwycięzców konkursu ogłoszono przed kilkoma dniami. Choć pracownicy MZK trzymali kciuki za wygraną szofera, a lokalna prasa podawała, że kierowca prawdopodobnie "trafił" 60 tys. zł, jego nazwiska na liście nie ma.

O tym, że MZK nie zamierza darować kierowcy długu, mężczyzna wiedział już na początku lipca, gdy do firmy przyszedł gigantyczny rachunek. Wówczas jednak nie było mowy o jego zwolnieniu z pracy.

Lokalne media podają, że o dyscyplinarce zdecydowała postawa kierowcy, który już po zabraniu mu służbowego telefonu miał prosić prezesa o zezwolenie na wysłanie jeszcze jednego konkursowego sms- a, by zwiększyć swoje szanse na główną wygraną. Spółka nie komentuje tej informacji.

Jednym z pierwszych pomysłów na egzekucję długu było potrącanie miesięcznie z pensji kierowcy po 500 zł. Od tego rozwiązania odstąpiono, gdy okazało się, że potrwa to 15 lat, a wypłacana w tym czasie kierowcy na rękę kwota będzie niższa od minimalnej płacy wynoszącej obecnie ok. 700 zł netto.

Ostatecznie dług zabezpieczono na majątku rodziny kierowcy.


źródło: Onet.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW