R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otyłość - choroba zakaźna
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-02, 08:28   Otyłość - choroba zakaźna

Cytat:
Jeśli nie chcesz przytyć, wybieraj sobie szczupłych znajomych
Naukowcy ustalili, że otyłością można się zarazić – przypadłość ta przechodzi z jednej osoby na drugą w obrębie tej samej grupy społecznej.


Badanie przeprowadzone na grupie 12 tysięcy osób, których wzrost i wagę mierzono regularnie przez 32 lata, dowodzi, że jeśli ktoś przybiera na wadze, ludzie z jego otoczenia wykazują tę samą skłonność. Co ciekawe, efekt ten jest najbardziej widoczny nie wśród członków jednej rodziny (których łączy ten sam układ genów) czy gospodarstwa domowego, ale wśród przyjaciół.

Korpulentny przyjaciel zwiększa ryzyko znacznego zaokrąglenia kształtów o 57 proc., puszyste rodzeństwo już tylko o 40 proc., a partner czy partnerka – o 37 proc. W obrębie tej samej płci wpływ ów jest jeszcze wyraźniejszy.

Badanie, przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych i opublikowane w "New England Journal of Medicine", wykazało, że od początku eksperymentu wszyscy uczestnicy przybrali na wadze, co odzwierciedla generalną tendencję widoczną w amerykańskim społeczeństwie. Ujawniło też, że istnieją wyraźnie oddzielone grupy ludzi otyłych i szczupłych, połączonych długoletnimi więzami społecznymi.

– Wydaje się, że gdy ktoś zaczyna tyć, zmienia zarazem w swoim otoczeniu normy prawidłowej masy ciała. Ludzie z tego kręgu dochodzą do wniosku, że większy rozmiar nie jest problemem i takie podejście staje się coraz bardziej powszechne – mówi Nicholas Christakis, profesor polityki zdrowotnej w Harvard Medical School, współautor raportu.

Inny współautor – James Fowler, ekspert w dziedzinie związków społecznych Uniwersytetu Kalifornii, dodaje: – Tu chodzi o sposób postrzegania własnego ciała i zdrowia. Świadomie czy też nie, ludzie patrzą na innych, decydując, ile zjedzą, ile czasu poświęcą na ćwiczenia i jaką wagę uznają za zbyt wysoką. Efekty społeczne są większe, niż mogłoby się wydawać. Podejmuje się ogromne wysiłki, by znaleźć geny odpowiedzialne za otyłość i związane z nią procesy fizyczne, jednak zgodnie z tym, co wykazał nasz raport, należałoby spojrzeć na problem również od tej strony.

Podobnie wsparcie udzielone odchudzającej się osobie w kontrolowaniu diety i stosowaniu ćwiczeń może prowadzić do spadku wagi również pomagających osób. Szczupłość też jest zaraźliwa.

źródło:onet.pl

Hmm...no ciekawe :roll:
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-08-02, 08:32   

glizda napisał/a:
przypadłość ta przechodzi z jednej osoby na drugą
większej bzdury w życiu nie słyszałam ,jestem jedynym grubasem w obrebie tej samej grupy społecznej,hihihi Odziu chudziutki jak sie patrzy a powinien przynajmniej 37% przytyć :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-02, 09:11   

Kurde ja zadawałem się z samymi większymi i nie urosłem :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
borsuk 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 176
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-02, 09:48   

Ferbik napisał/a:
Kurde ja zadawałem się z samymi większymi i nie urosłem :P


Mam dokładnie to samo! mnie też bliżej do Napoleona niż do graczy NBA :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-02, 10:26   

A ja znowu zazwyczaj ze szczupłymi się zadaję a zaczynam tyć :D :D :D :D
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
olka:) 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Sty 2007
Posty: 104
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-08-02, 10:57   

heh a ja jakos trzymam figure :D :D no moze przytylam ostatnio z kg :D ale to dlatego ze siedze w domu caly czas, tylko jem i spie :sad: u nas tego nie dotyczy az tak bardzo otylosc, ale w Angli :D :D :D hmmm kobiety jak ciacho :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-02, 11:10   

dla mnie to tez kompletna bzdura, nawet przebywając z osobą otyłą, która dużo je, nie zmieni sie to ze ja też będę dużo jadła, bo przecież podświadomie nie rozszerzę sobie żołądka czy nie naciągnę uczucia głodu, poza tym otyłość to w większości przypadków wada genetyczna
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW