R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-06-27, 13:02
Kolejna ofiara ósemki
Autor Wiadomość
borsuk 
Dojeżdża PKSem



Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 176
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-17, 17:47   

Zgadzam się z Karcią-nie można wrzucać wszystkich kierowców tirów do jednego worka-dość często zdarzało mi się jeździć tirem na stopa i naprawdę duża część kierowców okazała się sympatycznymi ludźmi,mającymi wiele mądrego do powiedzenia na różne tematy,kilku wręcz potrafiło upomnieć kolegów po fachu,żeby nie rzucali mięchem na lewo i prawo przez cb radio! Raz trafił mi się typowy burak,ale wozem dostawczym,gdyby nie fakt,że była zima i chwilę wcześniej zostałem ostrzelany pługiem śnieżnym :grin: powinienem wysiąść i łapać dalej,a nie wysłuchiwać jakim to jestem studenckim pasożytem i że skoro jadę stopem to zapewne przepiłem całą swoją kasę...
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-22, 20:32   Zawinił kierowca

Cytat:
Raz jeszcze wracamy do tragicznego wypadku, do jakiego doszło 13 sierpnia w poniedziałek na skrzyżowaniu ulic Sieradzkiej z Traugutta . Pod kołami samochodu ciężarowego zginęła mieszkanka Wielunia. Policja nie ma wątpliwości: za śmierć pieszej odpowiada kierowca.


Przy skrzyżowaniu jest zainstalowana kamera wizyjnego monitornigu Wielunia. Zdjęcia z kamery potwierdzają ewidentną winę kierowcy samochodu ciężarowego. W chwili, kiedy zapaliło się zielone światło ofiara wypadku szybko weszła na przejście dla pieszych. Od razu ruszył również kierowca samochodu, któremu zapaliła się zielona strzałka- uznał więc, że z czystym sumieniem może skręcić w Głowackiego. Niestety nie zauważył wkraczającej na przejście starszej kobiety. Kierowca po złożeniu wyjaśnień został zwolniony do domu. Będzie odpowiadał z wolnej stopy. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

To przykre doświadczenie niech będzie przestrogą dla nas wszystkich. W takim miejscu trzeba bardzo uważać. Niestety ludzie często dosłownie w ostatniej chwili umykają dużym samochodom. Być może warto też wziąc pod uwagę sugestię mieszkańców. Czy rzeczywiście światła zmieniają się zbyt szybko? Okazuje się, ze ich ustawień nie można zmienić. To najbardziej optymalna wersja- mówi starszy spirant Jarosław Siudmak z wieluńskiej drogówki. Policjanci już wielokrotnie interweniowali w tej sprawie.

Wypadek po raz kolejny dowodzi jak bardzo potrzebną staje się obwodnica Wielunia. Przed nami wybory. Politycy jednak ciągle się kłócą i w tej chwili chyba nikt w Warszawie nie zaprząta sobie głowy tak ważną dla nas sprawą jaką jest obwodnica lub ewentualnie budowa trasy szybkiego ruchu S-8.

Źródło: http://www.tvk.wsm.wielun.pl
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-22, 22:43   

Przynajmniej tyle dobrego, że akurat działała kamera.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-08-23, 11:45   

Cytat:
Przy skrzyżowaniu jest zainstalowana kamera wizyjnego monitornigu Wielunia. Zdjęcia z kamery potwierdzają ewidentną winę kierowcy samochodu ciężarowego. W chwili, kiedy zapaliło się zielone światło ofiara wypadku szybko weszła na przejście dla pieszych. Od razu ruszył również kierowca samochodu, któremu zapaliła się zielona strzałka- uznał więc, że z czystym sumieniem może skręcić w Głowackiego. Niestety nie zauważył wkraczającej na przejście starszej kobiety.


Może ja się mylę ale czy ten artykuł przypadkiem nie zakłamuje wydarzeń, które miały miejsce tego feralnego dnia.
Bo ja ze zdjęć, które są zamieszczone w temacie wnioskowałem że auto nadjeżdżało od ul. Traugutta, więc ta zielona strzałka i chęć skrętu na ul. Głowackiego, skąd to się wzięło?

Według mnie, owszem kierowca wykonywał manewr skrętu, z tym że w kierunku ul. Sieradzkiej.
Jeśli się mylę, to przepraszam autora artykułu piszącego w tvk wsm w Wieluniu. ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-08-23, 13:09   

Sprawdziłem jak jest z tą strzałką.Żielone światło zapala się a strzałka jest jeszcze zapalona przez 2-3 sekundy.Tak więc sprawa wygląda trochę inaczej niż się próbuje ją przedstawić.Nie widzę żadnej winy kierowcy.Gdyby zielone światło zapalało się razem ze strzałką była by wina kierowcy.W tym przypadku strzałka zapala się wcześniej niż zielone.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-23, 13:16   

mareks jeżeli skręcasz na warunku , czyli na tej zielonej strzałce, to w pierwszej kolejności przepuszczasz pieszych!!! Nie wiadomo czy ten kierowca wjechał zaraz po zapaleniu się tej strzałki czy nie.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-23, 13:19   

mareks, bzdury gadasz.
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-08-23, 16:02   

Jeszcze raz:zielona strzałka jeszcze się paliła kiedy zapaliło się zielone światłó dla pieszych
stałem na środkowym pasie a jako że mam dosyć wysoki samochód widziałem że strzałka w prawo się pali a przechodnie zaczęli wchodzić na jezdnie.
Czyli kolejność :pierwsza zapala sie strzałka potem zielone w trakcie zielonego gaśnie strzałka. I TO JEST BŁĄD USTAWIENIA SYGNALIZACJI.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-23, 16:15   

dojeżdzając do pasów nawet jeśli masz zieloną strzałke musisz się zatrzymac i zobaczyć czy ktoś z pieszych nie idzie po pasach, jeśli idzie musisz go przepuścić jeśli nie idzie jedziesz dalej po czym patrzysz w lewo czy pojazd jakis nie jedzie z lewej jak nie jedzie skręcasz w prawo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-08-23, 19:09   

Jeszcze nie rozumiecie?Nie byłem świadkiem ale na podstawie pracy świateł mogę przypuszczać że odbyło sie to tak.
KIEROWCA ZATRZYMAL SIĘ NA STRZAŁCE WIDZĄC KOBIETĘ KTÓRA STAŁA PRZED PRZEJŚCIEM,PONIEWAŻ KOBIETA MIAŁA CZERWONE NIE PRZECHODZIŁA ALE KIEROWCA WIDZĄC ŻE KOBIETA NIE DAJE ŻADNEGO ZNAKU ŻE MA ZAMIAR PRZECHODZIĆ RUSZYŁ I RUSZYŁA KOBIETA BO JEJ SIĘ ZAPALIŁO ZIELONE.
Zielona strzałka nie była skoordynowana z zielonym światłem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-06, 08:34   

Nie robiąc nowego tematu wklejam tę wiadomość tutaj.

Cytat:
Pechowy wrzesień dla kierowców. Wczoraj na ulicy Traugutta w Wieluniu doszło do trzeciego w tym miesiącu wypadku drogowego.

"Około godziny 14.15 kierujący samochodem osobowym marki Opel 19 - letni mieszkaniec naszego powiatu wyjeżdżając z parkingu Zespołu Szkół nr 2 nie zachował należytych środków ostrożności i potracił prawidłowo jadącą na rowerze 53 - letnią mieszkankę Wieluniu - mówi starszy aspirant Jarosław Siudmak - z wieluńskiej drogówki. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przewieziona do wieluńskiego szpitala. Zarówno kierowca jak i rowerzystka byli trzeźwi."


Kolejny wypadek wskazuje na pogarszający się stan bezpieczeństwa na drogach powiatu wieluńskiego, stąd apel funkcjonariuszy drogówki do kierowców, rowerzystów i pieszych o rozsądek i rozwagę.

źródło:www.radiozw.com

:evil:
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kuomi 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 25
Skąd: polska
Wysłany: 2007-09-06, 18:57   

Mareks zgodnie z prawem o ruchu drogowym kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.
Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
2) omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;
3) jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.
W razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w celu umożliwienia jej przejścia.

Zielone światło otwierające drogę na przejściu dla pieszych uprawnia ich do wkroczenia na jezdnię. Konsekwencją tej reguły jest bezwzględny zakaz respektowania pierwszeństwa przechodniów i nieutrudniania im ruchu na przejściach przez pojazdy skręcające z kierunku, w którym ruch jest otwarty. Nie zachodzi potrzeba wyjaśniania, że pojazdy jadące prosto i mające zamknięty swój kierunek ruchu czerwonym światłem muszą czekać przed przejściem na otworzenie się ruchu w ich kierunku.
Do wypadku doszło z winy kierowcy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-19, 14:59   

Informacja z nasłuchu radiowego
Dzisiaj ok. godz. 14 na Traugutta TIR potrącił rowerzystkę. Delikwentkę zabrało pogotowie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-19, 15:03   

alef napisał/a:
Dzisiaj ok. godz. 14 na Traugutta TIR potrącił rowerzystkę. Delikwentkę zabrało pogotowie.

Czy ona była winna skoro delikwentka?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2007-09-19, 15:29   

alef napisał/a:
Informacja z nasłuchu radiowego
Dzisiaj ok. godz. 14 na Traugutta TIR potrącił rowerzystkę. Delikwentkę zabrało pogotowie.


Przejezdzalem wtedy obok tego miejsca. Widzialem Cie swoja droga alef ;) jak mijales strazakow na chodniku. Mam pytanie, czy motocyklista byl nieistotny w zdarzeniu? Niebieska yamaha byla holowana na chodniku z rozbita przednia lampa i zniszczona owiewka.
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW