R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2008-05-11, 15:00
Producenci skreślają Vistę
Autor Wiadomość
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-08-26, 01:47   

Mam viste na nowym kompie w wersji amerykańskiej. Jak dla mnie za bardzo przybajerzona. 8) Myślę jednak, że to tylko kwestia przyzwyczajenia :P Nie widzę żeby komp mulił, zobaczę co będzie jak wrócę do Polski. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-26, 17:11   

to_sem_ja napisał/a:
Jak dotąd najlepszym systemem M$ był Windows 2000 Professional i ...


Zapomniałeś dopisać - "Moim zdaniem". W2K Pro 32 bit na pewno nie był lepszy od WXP Pro 32bit choćby z tej przyczyny, że w XP Pro zastosowano obsługę nowszej wersji NTFS, która dużo (również z własnego doświadczenia) lepiej radzi sobie w awaryjnych sytuacjach.

[ Dodano: 2007-08-26, 17:12 ]
Cytat:
Nie widzę żeby komp mulił

Musiałabyś zainstalować XP, gwarantuję, że wtedy byś zauważyła ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
to_sem_ja 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 44
Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 46
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-26, 21:26   

Tomek napisał/a:
Musiałabyś zainstalować XP, gwarantuję, że wtedy byś zauważyła ;-)

Wybacz ale porównywanie wydajności Visty i XP jest co najmniej śmieszne. XP przy Viście to demon szybkości. Oczywiście jeśli ktoś porównuje zachowanie systemu tylko w czsaie zabawy nim to może nie być większej różnicy. Polecam jednak uruchomić troszkę oprogramowania - szczególnie graficznego - wtedy widać różnicę (na korzyść XP).
Chyba że źle zrozumiałem Twoją wypowiedź i chciałeś zacytowanym zdaniem podkreślić zalety wydajności XP :)
_________________
Nie zawsze mów co wiesz, ale zawsze wiedz co mówisz...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-08-26, 21:28   

Tomek napisał/a:

Musiałabyś zainstalować XP, gwarantuję, że wtedy byś zauważyła ;-)

Tomek mam dwa kompy, na jednym jest vista, na drugim xp. Oczywiście przede wszystkim używam tego z xp. Przyzwyczaiłam się. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-08-26, 22:36   

to_sem_ja napisał/a:
Tomek napisał/a:
Musiałabyś zainstalować XP, gwarantuję, że wtedy byś zauważyła ;-)

Wybacz ale porównywanie wydajności Visty i XP jest co najmniej śmieszne. XP przy Viście to demon szybkości. Oczywiście jeśli ktoś porównuje zachowanie systemu tylko w czsaie zabawy nim to może nie być większej różnicy. Polecam jednak uruchomić troszkę oprogramowania - szczególnie graficznego - wtedy widać różnicę (na korzyść XP).
Chyba że źle zrozumiałem Twoją wypowiedź i chciałeś zacytowanym zdaniem podkreślić zalety wydajności XP :)

Dokładnie tak, źle zrozumiałeś.

Dominika: ale masz na pewno różny sprzęt na tych maszynach ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-08-27, 04:54   

Cytat:
Dominika: ale masz na pewno różny sprzęt na tych maszynach ;-)

a to też fakt 8) o szczegóły nie pytaj :P
pozdrawiam :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-02, 12:55   Udział Visty cały czas rośnie

Udział systemu Windows Vista na polskim rynku powoli - ale systematycznie - rośnie. Tak wynika z najnowszych wyników badania gemiusTraffic, opublikowanych w serwisie Ranking.pl

Według świeżo opublikowanych wyników tego badania za okres 21.08 - 27.08.2007, Vista osiągnęła 1,9% udziału w naszym kraju, a konkretniej 1,9% spośród odsłon dokonywanych przez polskich internautów na polskich witrynach zostało wygenerowanych przez posiadaczy tego systemu (od pewnego czasu metodologia Gemiusa opiera się na odsłonach). Przypomnijmy, że jeszcze w połowie lipca udział systemu Windows Vista wynosił 1,5%. Na pierwszy rzut oka, 0,4% zawrotnym osiągnięciem nie jest, jednak to blisko cała wartość udziału systemów Linux (nadal 0,5%), który od tego czasu pozostaje na niezmienionym poziomie.

Według Gemiusa, pozycję lidera nadal niezagrożenie dzierży Windows XP z wynikiem 91,8%, następnie są Windows 98 (2,8%), Windows Vista (1,9%), Windows 2000 (1,9%), Windows Me (0,5%), Linux (0,5%), Mac OS X (0,2%) oraz Windows Server 2003 (0,2%).

Zestawiliśmy powyższe wyniki ze statystykami oglądalności vortalu dobreprogramy. Jest to co prawda inna metodologia ale daje pewien pogląd na udział poszczególnych systemów wśród bardziej zaawansowanych i świadomych użytkowników niż statystyczny polski internauta. Tu również pozycję lidera dzierży Windows XP z udziałem 88,70%, jednak na drugim miejscu jest właśnie Windows Vista, którego wybrało 4,85% użytkowników. Następnie są Windows 98 (2,21%), Windows 2000 (1,78%), Linux (1,32%), Windows Me (0,45%) oraz Windows Server (0,44%). Udział pozostałych systemów nie przekracza 0,4%. Dane podajemy za systemem statystyk stat24.com (sierpień 2007), który jest wykorzystywany do monitorowania serwisu.

Warto przypomnieć, że udział Visty na świecie już w czerwcu wynosił 4,52%, a w lipcu przekroczył barierę 5% i osiągnął 5,41% (według Net Applications). Sierpniowych wyników jeszcze nie opublikowano.


Źródło: Ranking.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
to_sem_ja 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 44
Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 46
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-02, 14:02   

Dominika napisał/a:
Nie widzę żeby komp mulił, zobaczę co będzie jak wrócę do Polski.

Jak wrócisz to w naszym nieamerykańskim cywilizowanym klimacie może zacząć mulić :D
_________________
Nie zawsze mów co wiesz, ale zawsze wiedz co mówisz...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-09-02, 14:16   

to_sem_ja napisał/a:

Jak wrócisz to w naszym nieamerykańskim cywilizowanym klimacie może zacząć mulić :D

na tą ewentualność też jestem przygotowana 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-16, 22:11   Windows Vista: bardzo słabe pierwsze półrocze

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy sprzedaż Windowsa Visty w USA wypadła o wiele gorzej niż w przypadku poprzedniego systemu Microsoftu przed sześciu laty. Tezę o niezbyt ciepłym przyjęciu Visty przez rynek potwierdza nieopublikowany jeszcze raport NPD Group.
Przez pół roku od premiery Microsoft sprzedał o 59,7 proc. mniej kopii swego najnowszego systemu niż Windowsa XP w 2001 r. Tendencja z pierwszego tygodnia sprzedaży w styczniu (kiedy to różnica wynosiła 59 proc.) została więc utrzymana.

Sam wynik nie przekłada się jednak już tak negatywnie na bilans finansowy Microsoftu - dochody koncernu z tytułu sprzedaży w porównaniu do premiery z 2001 r. spadły "tylko" o 41,5 proc.

Większość sprzedaży w przypadku Windowsa tradycyjnie stanowią kopie zainstalowane na nowych komputerach - w przypadku Visty ponad 80 proc. dochodów pochodzi od producentów sprzętu komputerowego, którzy dołączają system do nowych zestawów PC bądź laptopów.

Słaby wynik Windowsa Visty może więc niepokoić Microsoft tym bardziej, jeśli porówna się ilość sprzedanych komputerów - w 2001 r. na całym świecie zakupiono 128 milionów, w zeszłym roku niemal dwukrotnie więcej - ok. 239 milionów. Jak już jednak informowaliśmy, nie jest sytuacją rzadką, gdy klienci przy zakupie sprzętu proszą o instalacje starszego Windowsa.

Niechętnie do Visty podchodzi również biznes. Największe firmy wciąż zwlekają z aktualizacją systemu na swych komputerach w oczekiwaniu na pierwszy Service Pack, mający usprawnić (w powszechnej opinii) niedopracowany produkt. Jego premiera zapowiedziana jest dopiero na pierwszą połowę 2008 roku.

O wiele lepiej przebiega sprzedaż pakietów biurowych Microsoft Office. Od stycznia do czerwca br. w Stanach Zjednoczonych sprzedano dwa razy więcej kopii niż w trakcie pierwszych sześciu miesięcy po premierze wersji 2003.

Chociaż zdecydowana większość zakupionych zestawów stanowił najnowszy pakiet Office 2007, duży wkład w sprzedaż produktu Microsoftu miał... Apple. Ponad 20 proc. wszystkich sprzedanych kopii było wersjami dla Maców.

O ile kupując nowy zestaw PC zawsze można sięgnąć po wcześniej zakupioną starszą wersję pakietu, o tyle po migracji na Maca zakup nowej kopii Office'a dla użytkownika pakietu jest koniecznością. W tej sytuacji wzrost popularności komputerów Apple jak najbardziej może cieszyć również Microsoft


www.di.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rafik cz-wa 
Słyszał o Wieluniu
Rafik Cz-wa



Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-09-30, 20:43   

Witam!!! podzielę sie moimi spostrzeżeniami przy użytkowaniu nowego systemu.
Używam osobiście na jednym kompie dwóch systemów Xp i Vista ultimate (64 bit),i nie mogę stwierdzić aby Vista szczególnie kulała.Oczywiście były problemy ze sterownikami pod 64 bitowy system operacyjny,ponieważ wiekszość sterowników jest w wersji beta!!!Moim zdaniem instalacja dwóch systemów jest jak najbardziej na miejscu,jeżeli chcemy dokładnie poznać Vistę i nauczyć się jej obsługi.Oczywiście w każdej chwili możemy przełączyć sie na starego znajomego Xp-eka.
Opinie na temat Visty są podzielone:mówi się często że programy czy gry zwalniaja na tym systemie,ja stwierdzam że jest odwrotnie oczywiście tyczy się to najnowszych aplikacjii.
Zobaczcie jak śmiga choćby:Microsoft simulator 10 na Viście a jak na Xp,czy choćby najnowsza Fifa 08.
Oczywiście sam sytem to nie wszystko trzeba miec jeszcze odpowiednio mocny sprzęt,aby bawić sie najnowszymi aplikacjami i wszystkimi bajerami w systemie.

AMD ATHLON 64 X2 5600+,ASUS GF 8600 GTS 256 MB DDR3,2GB RAMU

W tej konfiguracji sprzętowej Vista śmiga mi z wydajnością 5.0 czyli bardzo dobrze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-01, 21:02   

zapytaj ilu ludzi na dzień dzisiajszy ma taki sprzet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW