R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-10-31, 10:45
Schowaj babci dowód :)
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2007-10-01, 09:21   Schowaj babci dowód :)

Cytat:
"Schowaj babci dowód i beret moherowy"

Masz nową wiadomość? Bardzo prawdopodobne, że jej treść jest taka: "Idą wybory. Trzeba uratować ten kraj. Dlatego powstała akcja Schowaj Babci dowód. Podaj dalej, to nie jest łańcuszek, tylko sposób ratowania Państwa". "Dziennik" dotarł do autorów akcji.

Od razu padły podejrzenia, że jest ona wymierzona przeciwko PiS, którego elektorat to częściej niż w innych partiach osoby starsze. Informacje są podawane dalej, rozsyłał je np. minister transportu Jerzy Polaczek. Polityk PiS SMS-a dostał od jednego z dziennikarzy i pozwolił sobie przekazać go kilku znajomym jako żart. "A na poważnie, bardzo szanuję babcie, bo to bardzo zdyscyplinowany elektorat, który korzysta ze zdobyczy demokracji i chodzi głosować" - deklaruje Polaczek. Minister nie odbiera akcji jako ataku na PiS, ale przyznaje, że nie ma pojęcia, z czyjej inicjatywy może być inspirowana. Ale już jego partyjny kolega Tadeusz Cymański nie ufa w szczere intencje konkurentów politycznych. "Mówię hipotetycznie - zastrzega Cymański. - Ale bardziej mi to pasuje na akcję PO niż LiD, bo kto się może obawiać babć? My się babć nie boimy, a kto niedawno przepraszał babcie za moherowe berety?" - mówi "Dziennikowi" Cymański.

Platforma umywa jednak ręce. Poseł Sławomir Nowak zapewnia, że jego partia z SMS-ami nie ma nic wspólnego. "My postulujemy, by wnuczki zabierały babcie do lokali wyborczych, by przekonywały starsze, aby głosowały na normalną partię, a nie te popierane przez o. Rydzyka" - mówi Nowak.

Katarzyna Piekarska z SLD też dostała kilkanaście podobnych SMS-ów. "One krążą w dwóch wersjach" - śmieje się posłanka lewicy. "W drugiej jest apel, by schować dowód i moherowy beret" - wyjaśnia. Zaprzecza, by LiD miał cokolwiek wspólnego z akcją. "Stawiam na młodzież, która chyba najlepiej potrafi śmiać się z polityki i dla której świat SMS-ów i internetu jest najbliższy" - dodaje Piekarska.

A autorami akcji jest trójka internautów, która prowadzi te strony. Podzielili starsze pokolenie na trzy grupy. Zatwardziałych obrońców socjalizmu, dla których za komuny było najlepiej - oni będą głosować na LiD. Druga grupa to "nasłuchujący radiolodzy" - wyborcy, dla których wyrocznią jest Radio Maryja, trzecia to wiążący koniec z końcem emeryci i renciści. Ci idą za tymi, kto im więcej obieca. "Oczywiście nie zachęcamy do pozbawienia na ten dzień szanownych seniorek dowodów osobistych, ale do porozmawiania z nimi o tym, na kogo zamierzają oddać swój głos" - deklarują.

źródło: www.radiozet.pl


Ja sms-a nie dostałam, ale na gg wczoraj od kilku osób taka wiadomosć do mnie dotarła :D
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
AnnBlue 
Mieszka pod Wieluniem



Pomogła: 10 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 18 Wrz 2006
Posty: 918
Skąd: W-n/prawie Wieluń
Wysłany: 2007-10-01, 14:24   

hahahh :D
A jak ktoś nie ma babci?? :roll: Moze babciom sąsiadkom pochowac dowody?
_________________
Nic nie jest tak silne jak delikatność; nic tak delikatne jak prawdziwa siła...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-01, 15:03   

Do mnie dotarł dzisiaj ten sms :)
znowu UKŁAD dał o sobie znać :):
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-01, 15:15   

Coś w tym jest :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-01, 19:16   

Debilne jak ludzie którze organizują tą akcje.

Czasem te babcie mają więcej rozumu i doświadczenia niż reszta społeczeństwa.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jestsuper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 488
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2007-10-01, 19:22   

Nie rozumiem tej akcji, w jakim celu ktos jest tak bezmyslny i to rozprowadza, chyba ze ma za to zyski.... w Polsce dzieją sie czasem bardzo glupie akcje
Ostatnio zmieniony przez jestsuper 2007-10-01, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-01, 19:44   

Nie wiem, który wnuk byłby na tyle chamski żeby to zrobić swojej babci...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-01, 21:18   

Nawet nie wiem, gdzie babcia ma dowód. :P
glizda napisał/a:
porozmawiania z nimi o tym, na kogo zamierzają oddać swój głos

Wydaje mi się, że to bardziej trafne rozwiązanie.
Czasami warto dyskutować ze starszymi ludźmi, poznać poglądy, do których są przekonani i ewentualnie spróbować w jakiś sposób zmienić ich nastawienie na lepsze.
Ja to praktykuję na bieżąco z moją babcią i jej znajomymi. :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-01, 21:25   

Ludzie robią z żartu (jest w tym jednak troszkę prawdy, ale na tym właśnie ten żart polega) niewiadomo jaki problem. Nie rozumiem tych, którzy tego żartu nie rozumieją.
To tak jakby brać całkiem poważnie to zdjęcie, do którego był dopisek: IDŹ NA WYBORY, BO INACZEJ ONE WYBIORĄ ZA CIEBIE!
Taka jest niestety prawda, że to jest elektorat PiSu.

mohery.jpg
Plik ściągnięto 59 raz(y) 54,86 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-02, 07:33   

Mateusz - trochę poczucia humoru i dystansu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-02, 07:37   

Cytat:
Czasami warto dyskutować ze starszymi ludźmi, poznać poglądy, do których są przekonani i ewentualnie spróbować w jakiś sposób zmienić ich nastawienie na lepsze.


Zapytałam się mojej babci na jaką partię będzie głosować. To usłyszałam: ojej, ja tam nie wiem. Asiu pójdziesz ze mną na wybory :D :D

basteks napisał/a:
Mateusz - trochę poczucia humoru i dystansu.


Dokładnie :) Trzeba to z przymrużeniem oka potraktować 8)
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-02, 08:10   

Cytat:
Kara za "Zabierz babci dowód"

"Idą wybory. Uratuj kraj. Zabierz babci dowód" - nawołuje żartobliwie serwis www.trwam.net. Autor popularnego od kilku dni hasła uważa, że ograniczenie udziału osób starszych w wyborach jest receptą na kryzys polityczny w Polsce - pisze "Życie Warszawy". Miłosz Wilkanowicz z Państwowej Komisji Wyborczej mówi, że akcją powinien zająć się prokurator.

W ciągu kilku dni apel skopiowało około trzech tysięcy stron internetowych. Kim jest autor apelu? Wiadomo jedynie, że to współautor www.trwam.net. Podpisuje się inicjałami jk. Ta strona internetowa krytycznie przygląda się kampanii wyborczej.

Choć jak zaznacza już na początku tekstu, żeby akcję potraktować z przymrużeniem oka, Miłosz Wilkanowicz z Państwowej Komisji Wyborczej podkreśla, że akcją powinien zająć się prokurator.

Czy jest to żart, czy nie, taki apel jest szkodliwy. Przeszkadzanie w swobodnym wykonywaniu prawa do głosowania jest karalne. Grozi za to pozbawienie wolności od trzech miesięcy do pięciu lat - tłumaczy Wilkanowicz. Osoby, które poczuły, że ktoś narusza ich prawo, mogą zgłosić się do prokuratury. (PAP)


źródło:wp.pl

:roll:
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dementi 
Dojeżdża PKSem
Bandyta z lasu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 230
Skąd: z lasu
Wysłany: 2007-10-02, 10:35   

Cytat:
Schowaj babci dowód
Ostatnio w "naszych" oświeconych mediach można było usłyszeć niesłychanie śmieszne hasełko następującej treści: "schowaj babci dowód i beret moherowy"! Rzecz jasna, że żaden z nomen omen wybiórczo tolerancyjnych postępowców nie dopatrzył się w tym hasełku niczego złego, bo jak coś bije w mohera to bić powinno i absolutnie nic złego w tym być nie może! To, że hasełko należytego szacunku dla ludzi starszych nie ma i ewidentnie uderza w poszanowanie dla poglądów innych osób to nic strasznego, bo moherowe berety nie powinny mieć w ogóle prawa do swoich własnych poglądów i należy im to prawo ograniczyć.

Twórcy hasełka tłumaczyli się, że nikogo do chowania dowodu nie zachęcają, a jeśli już do czegoś zachęcają to do rozmowy z babcią na tematy wyborcze. Oczywiście, że zamiast chować babci dowód można spróbować z babcią porozmawiać i zmienić jej poglądy na lepsze! Wtedy byłoby nawet lepiej! Cóż te lepsze poglądy znaczą? Ano lepsze to znaczy bardziej postępowe, światłe, takie zgodne z nurtem tefałenowskim i europejskim! Gdy się już uda zmienić te poglądy babci, aby wstydu za babcię nie było to babcia będzie trendy! Zamiast moherowego beretu babuszka zacznie jadać bezę i ubierać się ekstra-salonowo, czyli na wzór byłej Pierwszej Damy.

Rzecz jasna, że jak już ktoś jest starszy to zaraz musi być zacofany, ociemniały etc. i należy mu dopomóc w podjęciu decyzji przy urnie! Szkoda, że nasi postępowi obywatele nie widzą tego charakterystycznego zacofania np. w profesorze Bartoszewski, albo w prof. Geremku - przecież to też ludzie starsi wiekiem. No tak, ale oni wyznają światopogląd lewicowo-europejski więc niech tylko kto by ich spróbował wyzwać od ciemnogrodu to zaraz poszedłby na pohybel automatycznie stając się moherem! Do głowy przylgnąłby mu niewidzialny moherowy beret i to byłby jego koniec, bowiem moherowy beret nie odpadłby aż do samej śmierci, a to dla każdego postępowca kara najbardziej okrutna i już gorszej wymyślić nie można.

Nie wiem dobrze, bo stary już jestem i słabo słyszę, ale ponoć babcie zaprawione w bojach o wolną Polskę - czyli taką bez komunistycznych towarzyszy i moskiewskiego wpływu - szykują się do akcji uprzedzająco-odwetowej pod hasłem: schowaj wnusiowi wyborczą i potnij nożyczkami dowód! Zważywszy na to, że emeryci zostali zaatakowani jako pierwsi to mają pełne prawo do obrony, a zatem teraz każdy postępowy wykształciuch musi mieć się na baczności i najlepiej aby zaczął spać ze swoim dowodem osobistym. Zapewne gdy światowcy usłyszą o takiej akcji to mało komu będzie już do śmiechu!
_________________
Chcesz być lepiej doinformowany? Przeczytaj sobie o KŁAMCACH
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-02, 11:52   

A ja zamiast smsa dostałem takie coś :D

glosuj.jpg
głosuj :-)
Plik ściągnięto 56 raz(y) 96,6 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-10-02, 11:58   

Będą jaja jak się okaże, iż partie, które przegrały wybory zakwestionują ich ważność bo kilka babć nie mogło odnaleźć swego dowodu :D W Polsce wszystko jest możliwe :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW