R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: glizda
2007-12-31, 10:56
1.11 - postaw świeczke na grobach
Autor Wiadomość
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
  Wysłany: 2007-10-31, 22:04   1.11 - postaw świeczke na grobach

temat jak co roku ważny...

szczególnie pamięci polecam groby opuszczone, zapomniane - mamy pod Wieluniem sporo cmentarzy cholerycznych - mijając takie miejsce może zatrzymajmy na chwile samochód, i zapalmy choć jeden znicz czy świeczkę.....

oczywiście, polecam pamięci też groby żołnierskie...
jako "Strzelec Kaniowski" pojawię się na cmentarzu w Wieluniu na żołnierskich grobach 2.11 o godz. 10.15 - jeśli ktoś z forumowiczów miałby ochotę i czas na spotkanie tam to serdecznie zapraszam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-10-31, 22:05   

Grzegorz Nowak (W) napisał/a:
jako "Strzelec Kaniowski" pojawię się na cmentarzu w Wieluniu na żołnierskich grobach 2.11 o godz. 10.15 - jeśli ktoś z forumowiczów miałby ochotę i czas na spotkanie tam to serdecznie zapraszam!

Chętnie bym się pojawił, ale pracuję... za to Ty Grzesiu możesz nawiedzić mnie w pracy :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-01, 09:54   

Ja też chętnie bym poszła ale niestety pracuje za mnie znicze zapali mój syn
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-11-04, 21:36   

w imieniu swoim i Stowarzyszenia "Strzelcy Kaniowscy"odwiedziłem miejsca pochówku żołnierzy z Armii Łódź w Wieluniu i w okolicach..

Wieluń:



w Gaszynie:



na polu walki w Kamionce pod Popowicami:



w Ożarowie:



i w Krzyworzece:



zapaliłem też znicz na cmentarzu wojennym w Konopnicy:



i w Rychłocicach:



poza tym zapaliłem znicze na innych grobach, niekoniecznie ściśle powiązanych z Kampanią Wrześniową:

groby powstańców styczniowych w Rychłociach



powstańców śląskich i Konspiracyjnego Wojska Polskiego (Wieluń), na cmentarzu cholerycznym (Krzyworzeka) i na cmentarzu I-wojennym (Grabno-Zamość)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-04, 21:48   

Grzesiu szacunek wielki i pełne uznanie ode mnie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-05, 07:40   

Grzesiu, parę słów komentarza do podpisu "na polu walki w Kamionce pod Popowicami". Tak faktycznie jest to styk trzech wsi: Rychłowic, Kamionki i Kadłuba. Co do mogiły to stan jaki widzisz jest zasługą Pani Kazimiery Rosiak i jej wnuczek. Pani Rosiakowa mieszka w najbliższym mogile domu. Ja byłem tam 1 wrzesnia i smutne było to, że na mogile paliły się dwa znicze: od Pani Rosiakowej i od Komendanta straży pożarnej w Kamionce Pana Olszówki. Pani Rosiakowa jest już kobietą wiekową sił ma coraz mniej - opiekę sprawuje społecznie, na jej utrzymanie wykłada własne pienieniądze. Kiedy jej zabraknie mogiła pójdzie w zapomnienie.
A w Wieluniu 1 września z wielkim zadęciem i za wielkie pieniądze odbyto imprezę i... ani słowem nie wspomniano o potyczce i mogile pod Kamionką.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Grzegorz Nowak (W) 
Moderator
nil nisi bene ;)



Pomógł: 19 razy
Wiek: 50
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1096
Piwa: 23/18
Skąd: Wieluń, now Łodź :(
Wysłany: 2007-11-05, 08:33   

Alef- co do lokalizacji - dzięki za doprecyzowanie, z, ja użyłem skrótu myślowego...

aby być dokładnym - to mogiła tych żołnierzy znajduje się w tej chwili na cmantarzu w Rudzie - zostali bowiem ekschumowani w 1948 r...

a co do pamięci - chyba zgodzisz się ze mną, że najważniejesze jest to abyśmy MY pamiętali, nie zrzucali tego na władze, na organizacje społeczne itd..

władze się zmieniają, rożnie postrzegają sprawy związane z historią, a pamięć trwa.. czego dowodem cmentarz w Konopnicy...

a mam pytanie - czy ktoś z forumowiczów postawił znicz w Krajance, miejscu upamiętniającym poległych żołnierzy z Batalionów Obrony Narodowej Wieluń I i Wieluń II ???
ja niestety nie dałem rady tam podjechać... :(

a lista grobów po 1939 na naszym terenie jest długa....

Praszka, Wójcin, Załęcze Wielkie, Piaski, Żdżary, Chotów, Czastary, Krzyworzeka, Ożarów, Gaszyn, Kamionka (j.w.) , Mierzyce, Działoszyn, Ruda, Krajanka, Walichnowy, Ochędzyn Stary, Cieszęcin, Węglewice, Kraszewice, Łagiewniki, Czarnożyły, Ostrówek, Borowiec, Konopnica, Rychłocice i wreszcie sam Wieluń....

a o innych też nie można zapominać ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2007-11-05, 15:18   

Ja w tym roku byłem zapalić znicze i zawieźć kwiatki na grobach poległych znajdujących się na cmentarzach w mojej gminie tj w Mokrsku w takich miejscowościach jak Ożarów, Krzyworzeka, Chotów i Mokrsko, dodatkowo na pomniku pamięci i cmentarzu cholerycznym w Mokrsku... Ale nie o tym... Większość grobów i pomników pamięci, było uporządkowanych i paliło się wiele zniczy... Napawa to nutką nadziei, że w przyszłości kolejne pokolenia, nie zapomną o tych, którzy swoją odwagą i życiem bronili ojczyzny, by im żyło się lepiej...
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW