R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2008-05-11, 15:00
Stacjonarne DVD z USB + Dysk zewnętrzny
Autor Wiadomość
Graf von 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 46
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-12, 13:32   Stacjonarne DVD z USB + Dysk zewnętrzny

Mam pytanie, czy komuś udało się podłączyć odtwarzacz DVD z dyskiem zewnętrznym ??
Mam odtwarzacz Philips DVP5980 z portem USB i zastanawiam się nad podłączeniem DVD z dyskiem zewnętrznym. Z penem DVD radzi sobie bez problemu filmy, zdjęcia odtwarzane są poprawnie ale co się stanie jeśli podłączy się twardziela??
Moim zdaniem powinno być spełnionych kilka warunków:
- FAT32 na dysku zewnętrznym
- łącze USB 2 (USB 1.1 będzie miało za wolny transfer)
- zasilanie dysku zewnętrznego przez oddzielny kabel (dvd pena uciągnie dysku już niekoniecznie jeśli nie ma oddzielnego zasilania)

Czy komuś już udało się podłączyć DVD do dysku zewnętrznego?
Jeśli tak to proszę o info jak to chodzi bo nie wiem czy warto kupować dysk.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-12, 15:26   

Cytat:
Aby ułatwić użytkownikom przenoszenie danych pomiędzy komputerem, a DVD, firma zamontowała na przednim panelu 770-ki port USB. Można w nim umieścić dyski flashowe USB i bezpośrednio z nich odtwarzać filmy z napisami oraz pliki muzyczne MP3 i zdjęcia JPEG. Sprawdziliśmy czy do USB można także podłączyć dyski twarde z interfejsem USB 2.0. Niestety nie były one rozpoznawane przez urządzenie pomimo struktury plików FAT32. Nie jest to dla nas niespodzianką, bowiem do tej pory żaden tani odtwarzacz DVD z portem USB nie pozwalał na ich bezproblemową obsługę.



Źródło: http://hdtv.idg.pl/news/108177.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Graf von 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 46
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-12, 15:53   

Czytałem ten artykuł. Dotyczy on jednak dwóch modeli odtwarzaczy Ferguson D-770 HX oraz Manta DVD034 Lord HDMI. Brak było w nim informacji o tym jakiego typu był to dysk zewnętrzny i czy miał własne zasilanie. W sprzedaży jest wiele modeli dysków zewnętrznych USB które są zasilane również przez USB (DVD nie ma prawa uciągnąć tego dysku). Jeśli chodzi o ten model Manty to nawet z pena filmów nie potrafi odtwarzać więc nie ma o czym dyskutować.

Ponawiam pytanie.
Czy miał ktoś okazję podłączyć zewnętrzny dysk USB z własnym zasilaniem do DVD Philipsa, Panasonica, Sony itp.. ?
Moim zdaniem zasilanie dysku przez oddzielnym kablem a nie przez USB może rozwiązać problem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-12, 16:58   

Do dysków zewnętrznych 3,5'' są dołączane zasilacze. Nawet 2,5'' wymagają czasem podpięcia pod 2 porty USB.

A próbowałeś dać zasilanie z kompa i podpiąć go przez USB do playera ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Graf von 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 46
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-13, 10:51   

Nie próbowałem jeszcze podłączania dysku do DVD. Chce się dowiedzieć czy jest to możliwe i czy ktoś to robił, zanim kupię dysk zewnętrzny.

Zadałem to samo pytanie na forum HDTV. Moim zdaniem najlepszym forum poświęconym tematyce Audio Video.
Oto odpowiedź jednego z forumowiczów.
Cytat:

Witam
Posiadam DVD LG HT552TH z USB i mam podłączony zewnętrzny dysk twardy 2,5" o pojemności 100Gb, który jest zasilany tylko przez USB. Dysk chodzi bez problemów. Wszystko szybko się uruchamia, tzn.: foto, muzyka, filmy. Można bez problemów przewijać do przodu i do tyłu jak z płyty
Na dysku mam zrobione 3 partycje - 1 NTSF i 2 FAT32, gdyż miałem tylko NTSF ale DVD nie obsługuje ich. Więc zrobiłem najpierw jedną partycję FAT32 o rozmiarze 25Gb, lecz szybko się zapełniła wiec zrobiłem następną partycję FAT32 o rozmiarze 25Gb.
Dysk naprawdę super działa przez USB z DVD, choć musze się przyznać że w instrukcji nic nie pisze o dyskach zewnętrznych wiec trochę ryzykowałem


Źródło: http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=18005

Widać, że technicznie jest to możliwe, nawet bez zewnetrznego zasilania, teraz tylko pozostaje pytanie czy moje DVD też tak uważa.
Najrozsądniej będzie kupić coś takiego:
http://www.allegro.pl/ite...gwar_f_vat.html
lub bez zasilania zewnętrznego
http://www.allegro.pl/ite...0_3_kolory.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tomek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 1397
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-13, 11:07   

Wiele razy podpinałem zwykłe dyski (różne) 2.5" przez adapter USB (do komputera) i nigdy nie potrzebowałem dodatkowego zasilania - z USB bezproblemowo wystarczało. Pytanie czy Twoje DVD dostarczy odpowiedniego zasilania, ale sądzę, że nie powinno być problemu. Mój pionek akurat nie ma gniazda USB więc nie jestem w stanie przetestować :( 3.5" na pewno wymagają zewnętrznego zasialania, ponieważ są zasilane napięciem 12V.
_________________
Art. 146, ust. 1: "Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną
Rzeczypospolitej Polskiej."
Art. 133, ust. 3: "Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki
zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Graf von 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 46
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-13, 13:50   

Jak widać w zamieszczonym przez admina artykule Manta i Ferguson nie radzą sobie z dyskami zewnętrznymi. DVD LG HT552TH poradziło sobie bez problemu z dyskiem zewnętrznym.
Przez jakiś czas zastanawiałem się nad pamięcią flash 8 lub 16 GB ale w tej samej cenie mogę mieć 250GB na dysku zewnętrznym.
Jest tylko jedna możliwość sprawdzenia czy to połączenie zadziała ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maniek 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 59
Skąd: stad
Wysłany: 2007-11-13, 14:56   

Tomek napisał/a:
. Mój pionek akurat nie ma gniazda USB więc nie jestem w stanie przetestować :( 3.5" na pewno wymagają zewnętrznego zasialania, ponieważ są zasilane napięciem 12V.

12V i 5V dla ścisłości :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW