R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-05-14, 09:00
Majcher vs Pieńkowscy czyli serialu o cmentarzu ciag dalszy
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-25, 21:37   

Sam chciałbym być skremowany. Również jestem za. Tylko podejrzewam, że u nas dodatkowo jeszcze ktoś chciałby na tym zbić niezłą kasę.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ryba 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 427
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2007-11-25, 22:23   

Zdaje sie, że nad interesem pochówkowym na tym cmentarzu pieczę sprawuje pewien znany wieluński pastor i jego podopieczny. To naprawde jest gruba kasa i mogę się założyć , że takie bajery jak kremacje nie spotykają się, delikatnie mówiąc, z aprobatą kleru.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-25, 23:28   

Znalazłem ciekawy artykuł, mylicie się w kilku kwestiach:

Cytat:
Według badań CBOS-u spopielenie ciała przed pochówkiem, akceptuje blisko 40 procent Polaków.

Nie wszyscy katolicy obrządku rzymskokatolickiego wiedzą, że Kościół katolicki akceptuje taką formę pochówku. Jan Paweł II
zaakceptował formalnie kremację. Oficjalny zapis znajduje się w Kodeksie Prawa Kanonicznego z 1983 roku (kanon 1176 par. 3) „Kosciół
usilnie zaleca zachowanie pobożnego zwyczaju grzebania ciał zmarłych. Nie zabrania jednak kremacji, jeśli nie została wybrana z
pobudek przeciwnych nauce chrześcijańskiej”.


Spopielanie ciał jest jednym z najstarszych zwyczajów pogrzebowych na świecie. Jest znane i praktykowane przez wiele religii. Dla
hindusów całopalenie ma charakter symboliczny. Pozwala uwolnić duszę z obumarłego ciała. Nowoczesna kremacja polega na spopieleniu
ciała zmarłego w piecu kremacyjnym.


Z badań przeprowadzonych w 2006 roku przez Polskie Stowarzyszenie Kremacyjne wynika, że w ośmiu polskich spopielarniach wykonano 16
283 kremacje.To zaledwie 1,5 proc. wszystkich pogrzebów. Najwięcej zamówień otrzymują spopielarnie w Częstochowie ponad 70 proc.
Jednak każdego roku odnotowuje się kilkuprocentowy wzrost tej formy pochówku. Koszt spopielenia ciała waha się od 550 złotych (Bytom,
Częstochowa, Wrocław) do 700 złotych ( Gdańsk Warszawa.

Tradycyjną formę pochówku wypiera spopielanie ciała.Tradycyjny pogrzeb jest droższy, za kremacją przemawiają
więc względy ekonomiczne. Nie oznacza to jednak, że całopalenie przeznaczone jest dla ludzi ubogich. Wystarczy podać przykład Czesława
Niemena, który wyraził wolę kremacji swego ciała. Pogrzeb i spalenie odbyły się w Poznaniu.

wiadomosci24.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kuomi 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 25
Skąd: polska
Wysłany: 2007-11-26, 17:30   

Ja też jestem za kremacja, chociaż taka urna mniej miejsca zajmuje niż pomniki na cmentarzu. Tego przepychu na cmentarzu zrozumieć nie mogę. Dlaczego u nas nie moga być takie samego nagrobki jak, gdzie indziej na świece. Zamiast pieniądze przeznaczyć na jakiś cel charytatywny to kilka tysięcy idzie na nagrobek.
Znając nasze lokalne społeczeństwo to pojawiłby się problem z lokalizają takiego zakładu, bo skoro były przy wieluńskim schronisku to tym bardziej tutaj by się pojawily.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
twiggy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-26, 18:23   

Tak mi się przypomniało, że miała być spalarnia śmieci - po kłopocie.

A tak bliżej tematu - jaki się teraz ceny działek budowlanych w Wieluniu? Mam na myśli działki pod budownictwo jednorodzinne, nie wielkie powierchnie pod przemysł itp.
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-11-26, 18:44   

ryba napisał/a:
Zdaje sie, że nad interesem pochówkowym na tym cmentarzu pieczę sprawuje pewien znany wieluński pastor i jego podopieczny. To naprawde jest gruba kasa i mogę się założyć , że takie bajery jak kremacje nie spotykają się, delikatnie mówiąc, z aprobatą kleru.


Szczerze mówiąc, co ma piernik do wiatraka. Dlaczego kler miałby być przeciwny kremacji ? I o jakiej dużej kasie, jest tu mowa. Przecież, ksiądz prałat Stochniałek, bo o nim tu mowa (prawda?), zresztą pozostali księża również, nie ucierpią finansowo. Będzie msza, niczym nie różniąca się od tej z trumną, a za miejsce na cmentarzu też opłatę trzeba będzie uiścić. Choć tu można by było polemizować w kwestii ceny ( bo areał mniejszy ;) ).
Myślę że w tym przypadku, nie księża będą „hamulcem” spopielarni lokalnej, czyli wieluńskiej, ani jak;

kuomi napisał/a:
Znając nasze lokalne społeczeństwo to pojawiłby się problem z lokalizają takiego zakładu, bo skoro były przy wieluńskim schronisku to tym bardziej tutaj by się pojawily.


Tu, najważniejszym czynnikiem, który może zadecydować o powstaniu takiego obiektu, będzie czysta i logiczna ekonomia. A jak czytacie powyższy artykuł, to wynika z niego że pochówek w urnie to tylko 1,5% wszystkich pochówków, i choćby dodać kilka procent za rok 2007, to i tak da nam to może 3-3,5%. A gdyby te procenty przenieść na Wieluń, to ile byłoby takich spopieleń ciał? Tu jednak cyfry „zahamują” taką inwestycję.

W tym artykule, czytamy też że;

Cytat:
Tradycyjny pogrzeb jest droższy, za kremacją przemawiają więc względy ekonomiczne.


A to już chyba reklama bez pokrycia ;)

Zresztą jak tak czytam Wasze deklaracje, co do kremacji Waszych szczątków doczesnych, to trochę mnie to śmieszy, dlaczego, już tłumaczę ;) . Jesteśmy stosunkowo młodzi, życzę Wszystkim abyśmy dożyli sędziwego wieku i poumierali śmiercią naturalną. I jak te moje życzenia się spełnią, to w dobie szybkiego postępu, nie wiadomo co będzie wtedy z ekonomicznego punktu widzenia, robione z nieboszczykami. Może w jakiś kapsułach będziemy wystrzeliwani w kosmos i tam ulegniemy spaleniu, gdzieś w stratosferze :?: :) :shock: .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-11-26, 21:10   

miko 005 napisał/a:
Może w jakiś kapsułach będziemy wystrzeliwani w kosmos i tam ulegniemy spaleniu, gdzieś w stratosferze

I na 1 listopada będziemy promem kosmicznym latać na groby naszych bliskich ;)
miko - na razie nie ma co patrzeć w przyszłość, ponieważ nasz kraj pod tym względem jest niestety zacofany, przez takie właśnie małe mieściny jak Wieluń. W Warszawie np. na powązkach jest jedna wielka ściana, gdzie chowani są w postaci urn z prochami głównie artyści, ale to już jakiś krok do przodu. Myślę, że jakby na powiat zbudowali jedno krematorium to świat.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2007-11-26, 23:03   

Z powodów ekonomicznych na dzień dzisiejszy niestety nie ma na co liczyć :(
A odnośnie kremacji... Jestem zdecydowanie za skremowaniem, nie mam zamiaru być jedzony przez robaczki... nie daj Boże, jeszcze bym się obudził w trumnie... grrr....
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
marwir 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 3
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-01-10, 16:09   

A czy ktoś się orientuje, czy jest obowiązek pochówku na cmentarzu po kremacji zwłok?
Ja bym chciał żeby "mnie" żona na półce w domu postawiła. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-01-10, 16:13   

Cytat:
Działający przy Cmentarzu Komunalnym miejski zakład pogrzebowy Arkadia wozi zwłoki do spopielenia do Parku Pamięci w Rudzie Śląskiej. Taka kompleksowa usługa zamyka się najczęściej w kwocie 2000 zł (za tradycyjny pochówek trzeba przeważnie zapłacić minimum 3000 zł). Trumna do kremacji z miękkiego sosnowego drewna kosztuje 375 zł. Za kremację zapłacimy 600 zł, a za urnę 90-500 zł. Do tego dochodzą jeszcze koszty transportu, a czasami - jeżeli rodzina sobie tego życzy - relikwiarz (90 zł), do którego przesypuje się odrobinę popiołu zmarłego i zabiera do domu. — W Polsce istnieje obowiązek pochówku i nie można zabrać całej urny do domu. Po to są relikwiarze, które można postawić na kominku albo w ogrodzie.


http://www.gazetacodzienn...?p=wwiad&id=535
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-01-10, 21:31   

Cytat napisał/a:
zakład pogrzebowy Arkadia wozi zwłoki do spopielenia do Parku Pamięci w Rudzie Śląskiej.


Heh jak chcecie to mogę was zawieźć, jeżdżę do Rudy co dwa tygodnie :D :D
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW