R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-06-27, 13:02
Zmienianie historii przez media
Autor Wiadomość
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-11, 11:15   Zmienianie historii przez media

We wczorajszych Faktach TVN-u ukazał się materiał pod tytułem "Porozumienie gdańskie?" pojawiła się fałszywa informacja dotycząca rozpoczęcia II Wojny Światowej. Wiem, że premier jest z Gdańska i pewnie chce aby wszystko pochodziło z Gdańska, ale historii nie da się oszukać. A ponieważ Fakty są jednym z bardziej opiniotwórczych programów informacyjnych w Polsce napisalem do nich informację o podaniu nieprawdziwych danych. Ciekawe co odpiszą.

Oto link do tego materiału:
http://www.tvn24.pl/28377..._wiadomosc.html

A oto e-mail do redakcji:
portal@tvn24.pl

Proponuję zasypać ich wiadomości z prośbą o sprostowanie informacji. Pokażmy nie pozwoli na fałszowanie histori!!
Ostatnio zmieniony przez Ferbik 2007-12-11, 11:23, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-11, 11:19   

A ja sądze że to i tak niewiele da. Dla większości ludzi wojna zaczęła sie ostrałem Westerplatte i nic nie poradzimy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-11, 11:20   

red napisał/a:
A ja sądze że to i tak niewiele da. Dla większości ludzi wojna zaczęła sie ostrałem Westerplatte i nic nie poradzimy.


Własnie dlatego trzeba cos z tym zrobić. Jeśli będziemy się temu przyglądąc i nic z tym nie zrobimy to będzie tak jak jest.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2007-12-11, 12:10   

Dziwię się trochę TVN-owi, pewnie wyszła opieszałość i niewiedza jakiegoś dziennikarza... Panowie i tak nie jest źle, już od ładnych paru lat mówi się o Wieluniu jako miejscu rozpoczęcia II wojny światowej... Do niedawna jeszcze nawet w podręcznikach do historii pisali o Westerplatte... I tak każdy kto choć trochę interesuje się historią zna prawdę :)
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-11, 13:06   

bob_mistrz napisał/a:
Dziwię się trochę TVN-owi, pewnie wyszła opieszałość i niewiedza jakiegoś dziennikarza... Panowie i tak nie jest źle, już od ładnych paru lat mówi się o Wieluniu jako miejscu rozpoczęcia II wojny światowej... Do niedawna jeszcze nawet w podręcznikach do historii pisali o Westerplatte... I tak każdy kto choć trochę interesuje się historią zna prawdę :)


Ale wiesz, jeśli pozwoli się raz na mijanie się z prawda, to ludzie będę się nadal mijać z prawdą. A poza tym żyjemy w czasach, w których niestety obowiązuje zasada: kłamstwo powtórzone wielokrotnie staje się prawdą. I z tym trzeba walczyć
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-11, 16:55   

Pawel napisał/a:
We wczorajszych Faktach TVN-u ukazał się materiał pod tytułem "Porozumienie gdańskie?" pojawiła się fałszywa informacja dotycząca rozpoczęcia II Wojny Światowej.
Też właśnie zwróciłem na to uwagę i się zastanawiałem, czy ktoś jeszcze to dostrzegł. Cóż, dziennikarze telewizyjni nie są ludźmi najwyższych lotów. Widać to bardzo często po totalnym prymitywizmie pytań, jakie zadają, zwłaszcza politykom; czy ktoś zwraca także na to uwagę, czy tylko mnie to tak wkurza?? :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-11, 17:27   

siwy_ napisał/a:
czy ktoś zwraca także na to uwagę, czy tylko mnie to tak wkurza?? :wink:

Mnie najbardziej irytuje jak dziennikarz zadając pytanie od razu w nim zawiera odpowiedź. To szczególnie widać u dziennikarzy sportowych, którzy przeprowadzają wywiady po meczu/zawodach - pada pytanie w którym dziennikarz stawia tezę, a odpowiadający właściwie mógłby dawać tylko odpowiedź tak lub nie. A mnie mało obchodzi co na temat tego sądzi dziennikarz, wolałbym poznać opinię trenera czy zawodnika z którym jest przeprowadzany taki wywiad "na gorąco"
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2007-12-11, 19:34   

Napisałem w wolnej chwili do nich e-maila. odpoiwedź pod spodem:


Panie Dawidzie,

dziękujemy za trafną uwagę.



Pozdrawiamy,

Redakcja TVN24
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-11, 19:45   

Pawel napisał/a:
Własnie dlatego trzeba cos z tym zrobić. Jeśli będziemy się temu przyglądąc i nic z tym nie zrobimy to będzie tak jak jest.

A ja juz się z tym pogodziłem że to Westerplatte uznaje się za miejsce wybuchu 2. wojny. Co nam tak naprawde zmieni to że Wieluń będzie gdzieś tam do czasu do czasu sie przewijał?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-11, 21:29   

Dopiero kilka lat temu historycy oficjalnie obwieścili, że wybuch II wojny światowej rozpoczął się od zbombardowania Wielunia i mimo, że "cała Polska" usłyszała o tym, sprawa ciągle nie jest ogólnie wiadoma... Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby zmienić w świadomości ludzi miejsce rozpoczęcia II WŚ, przekonać ich o pierwszeństwie Wielunia, a nie Westerplatte, czy też nauczyć nowe pokolenia Polaków, gdzie 1 września 1939 r. rozpoczął się atak na nasz kraj.
Takie pomyłki pewnie będą się jeszcze zdarzać, a my jako mieszkańcy Wielunia powinniśmy uświadamiać ich twórców o mylnych przekonaniach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-11, 22:48   

Po części się z Wami zgadzam, żeby prawda była zawsze na wierzchu, jednak trochę taki temat przypomina mi taki obrazek, jak dwóch żuli kłóci się w parku, któremu pierwszemu gołąb nasrał na głowę.
To, że dowiedliśmy, że zostaliśmy zaatakowani jako pierwsi, tak naprawdę nie ma dla większości żadnego przełożenia na nic innego jak tylko na prawdę w historii. Bo tak naprawdę co osiągniemy? Co się w Wieluniu zmieniło dzięki temu, że Polska dowiedziała się, iż to Wieluń został zaatakowany?
Walczmy zatem o swoje, ale nie strzelajmy do każdego dziennikarza-nieuka. On jeszcze uczył się ze starych książek.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-12-11, 23:14   

Mimo wszystko uważam, że nie zaszkodzi kogoś z błędu wyprowadzić, czy to dziennikarza, czy przechodnia na ulicy. Za kilka lat może sie okazać, że nasza wytwałość się opłaci choćby to miało owocować tylko wiedzą i świadomościa społeczeństwa, a nie innymi korzyściami.
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-12, 05:35   

A co powiecie na to:
Wojna zaczęła się w ... Tczewie. Link do artykułu.
JAk widać być może nie wszystko zostało juz wyjaśnione...
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-12, 08:33   

Co do odpowiedz z TVN to brzmi nastepująco:
Panie Pawle,
dziękujemy za uwagi. Przesłaliśmy Pańskiego maila do zespołu "Faktów".
Pozdrawiamy,
Redakcja TVN24

To chyba standardowa odpowiedź.

Może przyznanie Wieluniowi Pokojowej Nagrody Nobla cos zmieni. Z drugiej strony chyba tylko TVP podaje że II Wojna rozpoczęła się w Wieluniu, przynajmniej kilka razy u nich to słyszałem.

Ciekawe czy takie kłamanie jest karane? Ale znając rzeczywistość to raczej nie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-12-12, 08:51   

Pawel napisał/a:
Może przyznanie Wieluniowi Pokojowej Nagrody Nobla cos zmieni.


A za co Wieluń ma ją dostać?

wikipedia napisał/a:
Pokojowa Nagroda Nobla, (przyznawana) przez Norweski Komitet Noblowski, za "najlepszą pracę na rzecz braterstwa między narodami, likwidacji lub redukcji stałych armii oraz za udział i promocję stowarzyszeń pokojowych"
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW