R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-06-27, 13:02
Kolejna ofiara ósemki
Autor Wiadomość
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-09-19, 15:47   

Wypadek o którym piszesz był w poniedziałek, faktycznie byłem tam, w wypadku ucierpiał brat naszego red'a. Baba zajechała mu drogę, na szczęscie chyba nic poważnego się nie stało, chociaż wyglądało to źle.
Ja opisałem dzisiejszy wypadek, myślę, że Jaro poda jutro nieco szczegłów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-02, 17:58   "Ósemka" bezpieczniejsza

Cytat:
Ósemka w regionie wieluńskim staje się coraz bezpieczniejsza. Sprawił to program "8 + 8, czyli 88". To dzięki niemu na drogach pojawiły się liczne wysepki i znaki poziome, azyle dla pieszych i bramy wjazdowe do miejscowości. Program opracowały Politechnika Krakowska i Gdańska, aby spowolnić ruch właśnie w miejscowościach.


Niestety nie wszystkie wprowadzone rozwiązania podobają się kierowcom. Szczególnie to, że nie ma możliwości skrętu na stację benzynową czy do obiektu gastronomicznego znajdujących się po przeciwnej stronie.

To celowe działanie mówi kierownik Rejonu Dróg Krajowych w Wieluniu Bogusław Orzeł.

Kierowcy narzekają również na boczne wysepki. Twierdzą, że stanowią one zagrożenie. A jest ich sporo na odcinku od Wieruszowa do Osjakowa.

Źródło: RZW


osemka.jpg
Plik ściągnięto 60 raz(y) 211,79 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-02, 22:43   

Jaro napisał/a:
Sprawił to program "8 + 8, czyli 88".

88 w żargonie kierowców z CB to są po prostu buziaki :P
Więc nie rozumiem kwestii nazwy programu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-02-04, 14:51   

Ferbik napisał/a:
piesi mają wtedy zielone światło


Ja zauważyłem ,że najpier zapala sie zielona strzałka, a dopiero zielone światło dla pieszych co prowadzi do opóźnienia realcji kierowcy na to co sie dzieje na przjsciu i zdaża sie tak, ze kierowca widząc stojących pieszych wieżdza na pasy, a w tej samej chwili zapala sie zielone dla pieszych ... :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-04, 15:02   

Lesiu napisał/a:
Ja zauważyłem ,że najpier zapala sie zielona strzałka, a dopiero zielone światło dla pieszych

Akurat w Wieluniu jest to zrobione najtańszym kosztem, bo strzałka jest podłączona pod zielone światło dla pieszych i zapala się dokładnie w tym samym momencie. Zwróć uwagę, że nie gaśnie tak jak to ma miejsce w większych miastach, tylko mruga pulsacyjnie, tak samo jak zielone dla pieszych, w momencie kończenia się czasu przejazdu warunkowego.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-02-04, 20:10   

Ferbik napisał/a:
bo strzałka jest podłączona pod zielone światło dla pieszych i zapala się dokładnie w tym samym momencie.


Właśnie zauważyłem, że tak nie jest jak napisałeś! wydaje mi sie, że najpierw zapala sie strzałka, a dopiero za chwile zielone światło dla pieszych, ale nie chce wprowadzać nikogo w błąd więc to jutro sprawdze. Jeżeli się myle to mój błąd ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-04, 21:50   

Lesiu napisał/a:
Właśnie zauważyłem, że tak nie jest jak napisałeś! wydaje mi sie, że najpierw zapala sie strzałka, a dopiero za chwile zielone światło dla pieszych, ale nie chce wprowadzać nikogo w błąd więc to jutro sprawdze. Jeżeli się myle to mój błąd ...

Może jedynie na nowej sygnalizacji przy Statoil i Popiełuszki. Pozostałe skrzyżowania jak mówię...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-02-24, 22:18   

Ferbik napisał/a:
Akurat w Wieluniu jest to zrobione najtańszym kosztem, bo strzałka jest podłączona pod zielone światło dla pieszych i zapala się dokładnie


Nie jest to związane ze skąpstwem zarządcy drogi podczas budowy sygnalizacji (może z wyjątkiem tej stosunkowo nowej koło Lidla). Po prostu sygnalizacje są stare, wybudowane w 1977 roku gdy obowiązywały inne zasady budowy sygnalizacji (np, gdy pod sygnalizatorem umieszczano kawałek białej blachy z namalowaną zieloną farbą strzałką). Tak stare sygnalizatory mało gdzie w Polsce ocalały i nadają się tylko do wymiany). Były w międzyczasie poddawane drobnym modyfikacją tzn: zielone strzałki podłączone pod zielone światło dla pieszych, powiększenie "obszarów świecącego" ("lampionów"), efekty dzwiękowe dla pieszych niewidzących na niektórych skrzyżowaniach.

Ferbik napisał/a:
Może jedynie na nowej sygnalizacji przy Statoil i Popiełuszki. Pozostałe skrzyżowania jak mówię...


Nieopłacalne jest modernizowanie przestarzałych sygnalizacji na najbardziej ruchliwych skrzyżowaniach (obciążonym w dużej mierze ruchem ciężkim), należałoby na tych skrzyżowaniach zbudowac całkiem nowe sygnalizacje spełniające standrdy tzn: akomodacyjne ("adaptujące się" do warunków na drodze, po przez montaż czujników w asfalcie tzw "inteligentne skrzyżowanie"), montaż wysięgników, "światło LEDowe" z ekranem kontrastowym itd ( tym standardom odpowiadają nowe systemy na skrzyżowaniu koło Dworca PKS i Statoilu).GDDKiA ma plany przebudowy sygnalizacji (trwała dyskusja na ten temat na naszym forum) - http://wielun.biz/viewtopic.php?t=2481
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW