R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Panterka
2008-05-14, 09:00
Wieluński Pudelek - Bulwersująca konkurencja dla Pudelek.pl
Autor Wiadomość
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2008-03-06, 20:44   

Jak dla mnie pomysł 'wielunskiego pudla' był po prostu zabawny. Jak to powiedział Molier - poczucie humoru ma ktoś kto umie śmiać się z samego siebie.

bob_mistrz napisał/a:
Takie przestępstwa sieciowe są w gruncie rzeczy łatwe do wykrycia i dobrze się dzieje, że odp organy się tym zajęły z należytą starannością...


Ferbik napisał/a:
Jeśli sprawa już jest na policji, to żaden z rodziców poszkodowanych nie musi tego zgłaszać.


Musi zgłaszać... co więcej musi wnieść oskarżenie prywatne, żeby mogła się zająć tym prokuratura. Samo wniesienie oskarżenia to koszt około 300pln, nie mówiąc już o tym że sąd może zadecydować o zwrocie kosztów procesu i że wnosząc oskarżenie prywatne wypadałoby posiadać jakiegoś prawnika (prawnika z urzędu można dostać gdy postępowanie toczy się z urzędu). Z tą policją to nie jest wszystko takie proste... Mają pewne procedury których muszą przestrzegać i nawet jeśli faktycznie zostało naruszone prawo to niekoniecznie sprawca poniesie konsekwencje...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-03-06, 21:29   

hasta napisał/a:
Jak dla mnie pomysł 'wielunskiego pudla' był po prostu zabawny.


Masz specyficzne poczucie humoru :P

hasta napisał/a:
Musi zgłaszać... co więcej musi wnieść oskarżenie prywatne, żeby mogła się zająć tym prokuratura.


Hmmmm niekoniecznie...

Cytat:
Art. 60. § 1. W sprawach o przestępstwa ścigane z oskarżenia prywatnego prokurator wszczyna postępowanie albo wstępuje do postępowania już wszczętego, jeżeli wymaga tego interes społeczny.
§ 2. Postępowanie toczy się wówczas z urzędu, a pokrzywdzony, który przedtem wniósł oskarżenie prywatne, korzysta z praw oskarżyciela posiłkowego; do pokrzywdzonego, który przedtem nie wniósł oskarżenia prywatnego, stosuje się art. 54, 55 § 3 i art. 58.
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2008-03-07, 07:34   

hasta napisał/a:
Musi zgłaszać... co więcej musi wnieść oskarżenie prywatne, żeby mogła się zająć tym prokuratura. Samo wniesienie oskarżenia to koszt około 300pln, nie mówiąc już o tym że sąd może zadecydować o zwrocie kosztów procesu i że wnosząc oskarżenie prywatne wypadałoby posiadać jakiegoś prawnika (prawnika z urzędu można dostać gdy postępowanie toczy się z urzędu). Z tą policją to nie jest wszystko takie proste... Mają pewne procedury których muszą przestrzegać i nawet jeśli faktycznie zostało naruszone prawo to niekoniecznie sprawca poniesie konsekwencje...


Co do kosztów sądowych generalna zasada jest taka że to przegrywający je ponosi (choć są wyjątki) ale niestety trzeba je ponieść wszczynając postępowanie.
Co do prawnika to oczywiście, podobnie jak w każdej innej branży, nie ma to jak profesjonalista zajmuje się sprawą ale nie ma przymusu adwokackiego w postępowaniu prywatnoskargowym. Prywatny akt oskarżenia można złożyć w formie ustnej lub pisemnej skargi na policji która przesyła ją do właściwego sądu. Skarga winna zawierać co najmniej oznaczenie osoby oskarżonej, zarzucanego mu czynu oraz wskazania dowodów, na których opiera się oskarżenie.
Co do Policji, w przypadku oskarżenia prywatnego, to sa zobowiązani przyjąć skargę i przesłać ją do właściwego sądu który może polecić Policji dokonanie wskazanych przez Sąd czynności dowodowych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
innovindil 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-08, 19:57   

Administrator napisał/a:
innovindil napisał/a:

A chcesz sie zalozyc ze mozliwa jest calkowita anonimowosc?


Chcę. Ale to ja zasugeruję Ci co masz umieścić na tej stronie. Nadal zainteresowany?




Masz mnie za kretyna? W razie czego bylbys pierwszym swiadkiem i raczej szanse mojej obrony bylyby marne... ale nadal twierdze ze calkowita anonimowosc jest mozliwa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-03-08, 20:57   

Panowie, spkojnie bez nerwów.

Zacytuje : " bo umieszcze Cię na pudelku..... ,a to nie lepiej na facecie niż na psie :D :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-09, 16:17   

innovindil napisał/a:
Administrator napisał/a:
innovindil napisał/a:

A chcesz sie zalozyc ze mozliwa jest calkowita anonimowosc?


Chcę. Ale to ja zasugeruję Ci co masz umieścić na tej stronie. Nadal zainteresowany?




Masz mnie za kretyna? W razie czego bylbys pierwszym swiadkiem i raczej szanse mojej obrony bylyby marne... ale nadal twierdze ze calkowita anonimowosc jest mozliwa.


Masz na myśli VPN, serwery proxy wysokiej anonimowości czy jeszcze coś innego??
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
innovindil 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-09, 21:04   

Mateusz napisał/a:
innovindil napisał/a:
Administrator napisał/a:
innovindil napisał/a:

A chcesz sie zalozyc ze mozliwa jest calkowita anonimowosc?


Chcę. Ale to ja zasugeruję Ci co masz umieścić na tej stronie. Nadal zainteresowany?




Masz mnie za kretyna? W razie czego bylbys pierwszym swiadkiem i raczej szanse mojej obrony bylyby marne... ale nadal twierdze ze calkowita anonimowosc jest mozliwa.


Masz na myśli VPN, serwery proxy wysokiej anonimowości czy jeszcze coś innego??



Rzuce tylko hasla: tunelowanie, konta shellowe (wlasciwie root-y na nich)... wlasciwie mozna dodac tez: wpinki i kawiarenki ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-10, 08:23   

innovindil napisał/a:
Rzuce tylko hasla: tunelowanie, konta shellowe (wlasciwie root-y na nich)...

Ha ha ha :DDD Dzięki za rozbawienie mnie na rozpoczęcie dnia :DDD
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
innovindil 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-10, 15:31   

No dobra... laczac sie z jednym kontem szelowym i z kolejnym i kolejnym etc stworzy sie taka petle ze kazdy z adminow poszczegolnych serwerow musialby sie dogadywac miedzy soba, a zakladajac ze kazdy serv bedzie w innym kraju jest to praktycznie niemozlwie. Swoja droga smiech to zdrowie wiec na zdrowie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-11, 12:37   

Innovindil wypowiadasz się na poziomie 16 latka. Dogadywać nie będą się admini tylko każdy grzecznie przekaże logi prokuraturze. W Polsce każdy właściciel serwera jest zobowiązany przetrzymywać logi pół roku i w razie potrzeby je udostępnić. Podobnie jest w innych krajach - różnią się tylko okresy.

To co wymieniłeś to nic odkrywczego, metody znane od wielu wielu lat. Najbardziej śmieszy mnie że ludzie zajmujący się włamaniami lubią się tym chwalić. Przypomina mi sie niedawna akcja z tophack.pl Tym panom tez się wydawało że są nieosiągalni i co? O 6 rano odwiedzili wszystkich twórców "smutni panowie".

Jeżeli naprawdę jesteś dobry to spróbuj coś stworzyć - w branży IT wcale nie potrzeba dużych środków. Będziesz miał z tego i satysfakcję i pieniądze. Niszczyć jest dużo łatwiej, szybciej można zdobyć "uznanie" w oczach rówieśników, tylko pamiętaj że nie wszyscy zdążą z tego wyrosnąć. Znam zdolnego 19 latka który zaczął robić pożyteczne rzeczy dopiero kiedy pilnie potrzebował kasy na adwokata.

Wracając do anonimowość w sieci - jest ona możliwa pod warunkiem że mieszkasz np. w Iranie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
innovindil 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-11, 15:09   

Administrator napisał/a:
Innovindil wypowiadasz się na poziomie 16 latka. Dogadywać nie będą się admini tylko każdy grzecznie przekaże logi prokuraturze. W Polsce każdy właściciel serwera jest zobowiązany przetrzymywać logi pół roku i w razie potrzeby je udostępnić. Podobnie jest w innych krajach - różnią się tylko okresy.

To co wymieniłeś to nic odkrywczego, metody znane od wielu wielu lat. Najbardziej śmieszy mnie że ludzie zajmujący się włamaniami lubią się tym chwalić. Przypomina mi sie niedawna akcja z tophack.pl Tym panom tez się wydawało że są nieosiągalni i co? O 6 rano odwiedzili wszystkich twórców "smutni panowie".

Jeżeli naprawdę jesteś dobry to spróbuj coś stworzyć - w branży IT wcale nie potrzeba dużych środków. Będziesz miał z tego i satysfakcję i pieniądze. Niszczyć jest dużo łatwiej, szybciej można zdobyć "uznanie" w oczach rówieśników, tylko pamiętaj że nie wszyscy zdążą z tego wyrosnąć. Znam zdolnego 19 latka który zaczął robić pożyteczne rzeczy dopiero kiedy pilnie potrzebował kasy na adwokata.

Wracając do anonimowość w sieci - jest ona możliwa pod warunkiem że mieszkasz np. w Iranie.


Skad wiesz ze nie mam 16 lat?
Hehe teraz ty mnie polozyles... logi zawsze sie czysci - nadal leze ze smiechu i kwicze.
Pozatym gdzie ja wspomnialem ze zajumuje sie wlamaniami - wiec o chwaleniu nie moz ebyc mowy, czytanie ze zrozumieniem - powodzenia. Co do satysfakcji... skad mozesz co mi jej przysporzy?(jasnowidz?). Pytam tez gdzie napisalem ze twierdze iz jestem dobry? Co do latwosci niszczenia tez bym polemizowal i wierz mi nie potrzebuje niczyjego uzania - skad w ogole ten pomysl? Nie wiem jaki zwiazek z tematem ma przedostatnie zdanie. I nadal utrzymuje ze anonimowosc jest mozliwa. (M.in stosujac te metody ktore wymianilem wczesniej oraz... WOW korzystając z Internetu w kafejce? Wiec gadasz od rzeczy)Pozatym sam sobie przeczysz mowiac ze admini musza prokuraturze bez slowa udostepniac logi a potem ze na anonimowosc moge liczyc w Iranie... wiec co za problem polaczyc sie z serwerem w Iranie? Mniejsza o to... wydaje mi sie jednak ze laczac sie z serwerami porozrzucanymi po swiecie niemozliwe jest dojscie co i jak.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mefisto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 151
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-11, 15:51   

innovindil napisał/a:

Hehe teraz ty mnie polozyles... logi zawsze sie czysci - nadal leze ze smiechu i kwicze.

u mnie na serwerach logi są wysyłane dodatkowo na 3 różne serwery, więc usunięcie ich za wiele nie da :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-11, 15:56   

Innovindil Ty jesteś anonimowy w sieci, a ja umiem lewitować i niech tak zostanie, dalsza dyskusja nie ma sensu.


Tu masz kilka przykładów zatrzymań w kafejkach
http://www.webinside.pl/news/1856
http://di.com.pl/news/187...t_aukcyjny.html
http://infojama.pl/2963,aktualnosc.aspx

EOT

Tak przy okazji to nie cytuj całych wypowiedzi bo to nie ma najmniejszego sensu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
innovindil 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-11, 18:30   

Nigdzie nie powiedzialem ze jestem anonimowy."zatrzymali mężczyznę w kafejce internetowej, gdzie - jak się okazało - przebywał dzień i noc" to niezly lewar z niego byl, wiec przyklad z gory skazany na porazke. Pozatym wziales pod uwage czestosc z jaka ow delikwenci dopuszczali sie przestepstw? Pozatym anonimowosc dotyczyla tylko - bylo nie bylo - glupiej strony pudelka wielunskiego. Zamieszczenie wpisu na blogu nie zajmuje zbyt wiele czasu. Tak wracjac do poprzedniego watku, jesli w kafejce byla kamera to sie nie dziwie - a tego raczej sie unika wiec durny argument.
(Gdzie w 3 przypadku wspomniano ze korzystali oni z kafejki?)



Do Mefisto
Ja to oczywiscie nic nie wiem, ale serwery na ktorych takie cuda sie praktykuje nie sa zbyt czesto spotykane, ponadto dowodzi to Twojej marnej wiedzy nt. administrowania serwerami. Sa lepsze - widac nie bylo Ci dane ich poznac - metody wszelakiego rodzaju zabezpieczenia serwerow ktore beda zabezpieczeniami z prawdziwego zdarzenia a nie sprawialy tylko wrazenie zabezpiecznia. (Zdaje sobie sprawe ze uzycie sformulowania "zabezpiecznie" w stosunku do logow moze byc nie na miejscu ale nic innego mi do glowy nie przychodzilo)


Tez mi sie wydaje ze dalsza polemika nie ma sensu bo kazdy wie swoje ;) Peace
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mefisto 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 151
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-11, 19:14   

innovindil napisał/a:

Do Mefisto
Ja to oczywiscie nic nie wiem

no właśnie nic nie wiesz a zabierasz głos
Cytat:

ale serwery na ktorych takie cuda sie praktykuje nie sa zbyt czesto spotykane

iloma serwerami zarządzasz że tak twierdzisz ?? i to nie są cuda, tylko podstawy bezpieczeństwa; wszystko zależy od poziomu bezpieczeństwa jaki jest wymagany
Cytat:
ponadto dowodzi to Twojej marnej wiedzy nt. administrowania serwerami

wypraszam sobie, od 9 lat administruje serwerami opartymi o systemy Sun Solaris/AIX/HP Unix i napewno wszystkiego o nich nie wiem ale takie teksty mnie denerwują.
Cytat:

Sa lepsze - widac nie bylo Ci dane ich poznac - metody wszelakiego rodzaju zabezpieczenia serwerow ktore beda zabezpieczeniami z prawdziwego zdarzenia a nie sprawialy tylko wrazenie zabezpiecznia. (Zdaje sobie sprawe ze uzycie sformulowania "zabezpiecznie" w stosunku do logow moze byc nie na miejscu ale nic innego mi do glowy nie przychodzilo)

czy ja gdzieś napisałem że nie ma lepszych? podałem tylko przykład jednego z nich, i to nie jest jako takie zabezpieczenie, tylko zabezpieczenie logów które Ty byś sobie skasował
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW