R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: karcia
2008-06-26, 18:45
Detoks po Harry'm Potterze
Autor Wiadomość
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-26, 15:31   Detoks po Harry'm Potterze

www.onet.pl napisał/a:
Detoks po Harry'm Potterze

Po przeczytaniu "Insygniów śmierci" nie mają już na co czekać. Miłośnicy przygód młodego czarodzieja twierdzą, że wraz z zakończeniem serii życie straciło dla nich sens.

Po publikacji przez J.K. Rowling ostatniego, długo oczekiwanego tomu przygód Harry’ego Pottera, fani serii wykazują objawy zespołu abstynencyjnego charakterystycznego dla alkoholików na odwyku. Psycholog Jeffrey Rudski twierdzi, że od lipca ubiegłego roku, kiedy w księgarniach ukazała się ostatnia część serii przygód młodego czarodzieja, "Harry Potter i Insygnia Śmierci", niektórzy fani wykazują symptomy właściwe dla narkomanów po odstawieniu używki. Zaobserwował między innymi: depresję, utratę łaknienia i bezsenność. Dotknęły one 10 procent z czterech tysięcy zbadanych przez niego miłośników Harry’ego.
Ponieważ na całym świecie sprzedano 400 milionów kopii powieści pani Rowling, liczba osób dotkniętych tym syndromem może wynosić kilka milionów. Poniżej kilku zdołowanych fanów opisuje co czują, odkąd Potter odłożył czarodziejską różdżkę…

Lizzie Dowd ma 21 lat i pracuje w agencji badania rynku w Sutton Coldfield. Odkąd, po zakończeniu przygód Harry'ego, musiała stawić czoła "szarej rzeczywistości", czuje się tak przybita, że całkiem straciła apetyt i schudła w efekcie ponad sześć kilo. – Czytając kolejne części czułam się taka szczęśliwa – mówi z żalem. – Dlatego po publikacji "Insygniów Śmierci" moje życie nie jest już takie samo. To jak koniec związku. Harry stanowił ogromną część mojego życia, a teraz mi go odebrano(...)

27-letni Jamie Knights z Bristolu pracuje w biurze. Od jakiegoś czasu cierpi na bezsenność. Jego związek z dziewczyną, a także relacje ze znajomymi pogarszają się. – Nigdy nie odczuwałem większego smutku, niż wtedy, gdy zamykałem ostatni, siódmy tom – mówi. – Nie mogłem wprost uwierzyć, że to koniec. To wypłynęło na całe moje życie, zupełnie jakby umarł ktoś bliski. Stałem się zrzędliwy, często kłócę się z moją dziewczyną. Od paru miesięcy mam też kłopoty ze snem. Nie mogę zasnąć, bo wciąż myślę o bohaterach powieści(...)

Lindsay Plant, 17-letnia uczennica z Essex czuje się rozdrażniona, straciła apetyt. Cierpi na wahania nastrojów. W tym przypadku odejście młodego czarodzieja odbiło się negatywnie na całej rodzinie(...)

więcej na www.onet.pl


Widocznie w niektórych przypadkach załamanych czytelników Harry'ego Pottera zatarły się granice między fikcją i rzeczywistością... A może ktoś zaobserwował zachowanie, podobne do tego opisanego powyżej, u swoich znajomych, czy też u siebie samego...?
Mnie książka J.K. Rowling osobiście nie wciągnęła, bo nawet nie dałam jej na to szansy, a Harry'ego znam tylko z filmów. :P
Wszystkim dobitym zakończeniem przygód Pottera polecam ponowne przeczytanie siedmiu części przygód młodego czarodzieja. Tak na otarcie łez! :)

insygnia smierci.jpg
Plik ściągnięto 16205 raz(y) 14,63 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jestsuper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 488
Skąd: okolice wielunia
Wysłany: 2008-03-26, 16:10   

W święta spotkałam się z rodziną, w tv leciał Harry Potter i ktoś rzucił tekst: "A wiecie, że Harry podobno umiera w ostatniej części?" Na to wszyscy jednym tchnieniem z wielką ulgą: "To dobrze!"
Nie byłam nigdy fanką ani tej serii książek ani filmów, ale komercja i szum wokół Harrego mnie strasznie męczyły i jeszcze bardziej mnie odpychały. Cieszę się, że to koniec :P
Ostatnio zmieniony przez jestsuper 2008-03-26, 19:29, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Chudyy 
Ma stragan na targu



Pomógł: 8 razy
Wiek: 33
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 644
Piwa: 2/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-26, 16:27   

Filmy mi się bardzo podobają, ale ksiązek z tej serii nie mam zamiaru czytać.

karcia napisał/a:
Wszystkim dobitym zakończeniem przygód Pottera polecam ponowne przeczytanie siedmiu części przygód młodego czarodzieja. Tak na otarcie łez!


To samo sobie pomyślałem, niech sobie tak czytają do śmierci :D . Nie rozumiem tego typu zachowania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-03-26, 17:02   

A ja mam pytanie do przeciwników Harrego: czy wy nie macie swojej ukochanej książki?
Jeśli dla kogoś to było coś bardzo ważnego to dlaczego trzeba go wyśmiewać?

Ja też bardzo ubiłam tego bohatera i żałuję, że to ostatni tom, ale nie staję na głowie z tego powodu, i nie mam zamiaru czytać wszystkich tomów jeszcze raz bo każdą książkę czytuję tylko 1 raz.
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-26, 18:50   

Miec ukochana ksiazke to jedno, ale chudnac, miec problemy ze snem i nie tylko z powodu konca jakiejs serii to juz "lekka" przesada. Z tego sie nie powinno smiac, to sie powinno leczyc. Bo kazda mania jest zla.
Samą sagę Sapkowskiego czytalem kilka razy. Tam prawie wszyscy bohaterowie gina na koncu, ale nie odbilo sie to negatywnie na mojej rodzinie.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Ostatnio zmieniony przez karcia 2008-03-26, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-26, 19:00   

Cytat:
Jeśli dla kogoś to było coś bardzo ważnego to dlaczego trzeba go wyśmiewać?

Ja przeciwnikiem Harry'ego nie jestem. Lubię tego czarodzieja, ale wybrałam poznawanie jego przygód w trochę ukróconej wersji kinowej. Zresztą na każdej nagranej części byłam w kinie z dwoma koleżankami, które namiętnie czytały serię J.K. Rowling. Wiem już nawet jak zakończą się losy Pottera i jego przyjaciół, bo wyciągnęłam to od znajomych. :P
A jeśli ktoś uznał, że chciałam tym tematem kogoś ośmieszyć to źle zinterpretował moje intencje. Wyraziłam tylko lekkie zaniepokojenie stanem psychicznym wielu fanów Harry'ego, bo wpadają oni w dziwny trans, który nie jest zbyt pozytywny...
Mam nadzieję, że moi znajomi wielbiciele młodego czarodzieja potrafią chociaż ze smutkiem, ale w mniej dramatyczny sposób odebrać "Insygnia Śmierci". :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2008-03-26, 19:37   

karcia napisał/a:
Miłośnicy przygód młodego czarodzieja twierdzą, że wraz z zakończeniem serii życie straciło dla nich sens.


Harry jako narkotyk?? Ciekawe. Ja tam moze 2 częsci zobaczyłem na ekranie, ale jakos mnie to nie "zaczarowało"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Izaura 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 189
Skąd: prawie Wieluń ;)
Wysłany: 2008-03-26, 21:18   

Ja również bardzo lubię przygody Harry'ego Potter'a i również bardzo żałuję, że "Insygnia śmierci" to już ostatni tom tej powieści, ale moje życie z pewnością nie straciło sensu z tego powodu. W życiu bym nie pomyślała, że od książek można się aż tak uzależnić i cierpieć na bezsenność. :roll: Z podobnymi zachowaniami jeszcze się nie spotkałam.

Lesiu, nic dziwnego, że ekranizacje HP Cię nie zaczarowały, bo moim zdaniem to bardzo kiepskie filmy, zresztą jak prawie każdy film oparty na podstawie książki. Mnie te filmy również nie "zaczarowały", ale ksiązka to coś zupełnie innego. :)
_________________
Is there a chance?
A fragment of light at the end of the tunnel?
A reason to fight?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-03-26, 22:02   

HP... Harry Potter to tak jak Helwett Packard - obydwa rozreklamowane, a jak przychodzi co do czego to marnie wypadają wśród konkurencji, żeby nie napisać giną :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Morgoth 
Przyjeżdża na zakupy
Nadworny Hejter



Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 483
Piwa: 3/1
Skąd: Parcice / Wrocław
Wysłany: 2008-04-10, 00:33   

Ferbik napisał/a:
HP... Harry Potter to tak jak Helwett Packard - obydwa rozreklamowane, a jak przychodzi co do czego to marnie wypadają wśród konkurencji, żeby nie napisać giną :P

To oczywiście żarcik? Harry Potter to naprawdę dobra pozycja, może nie tak genialna jak Silmarillion, ale bardzo konkretna. No i znacznie bardziej przemawiająca do młodszych czytelników. Chyba lepiej by rozwijali wyobraźnię czytając tego typu fantastykę niż Bravo, nie? A świat Noldorów pozostawiam koneserom.
Auta i lómë! Aurë entuluva!
Z pozdrowieniami
_________________
Bij czerwonych, aż zbieleją, bij białych, póki nie poczerwienieją!
N. I. Machno
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-19, 19:31   

Ja wczoraj skonczyłam czytac ostatnią częśc HP i muszę przyznać, że bardzo mi było przykro. :sad: Tak się już 'przywiązałam' do tego bohatera i jego przygód, że ciężko mi z myslą iż już więcej nie będę miała możliwości przeczytania o kolejnych jego przygodach. Każdy ma swoją ulubioną książkę - jeden lubi Alchemika, drugi Harrego Pottera, trzeci jeszcze co innego i tyle. Filmy HP wg mnie były dobre, ale oczywiście nie ma co ich porównywać z książkami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW