R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2009-03-24, 14:55
Telefony u operatorow duzo drozsze
Autor Wiadomość
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-16, 14:20   Telefony u operatorow duzo drozsze

Telefony u operatorów dużo droższe niż w sklepie
Tagi: telefony komórkowe, telekomunikacja

U operatorów komórkowych nowy telefon opłaca się kupować tylko wtedy, gdy podpisujemy lub przedłużamy umowę. Jeśli szukamy telefonu, który zastąpi nam zgubiony, lepiej go kupić np. w sklepie internetowym.
Opłaty za telefon komórkowy

Opłaty za telefon komórkowy

Wtym roku Polacy kupią co najmniej 11 mln nowych telefonów komórkowych. Większość z nich - zapewne ok. 10 mln sztuk - kupią przedłużający umowy z operatorem lub podpisujący nowe. Oferowane wówczas telefony są dotowane przez operatora i zazwyczaj ich cena jest niższa niż gdybyśmy kupowali ten sam telefon w sklepie.

Operatorzy z reguły oferują abonentom wymianę telefonów co 24 miesiące. Jeśli telefon zostanie zgubiony, skradziony lub zniszczony przed końcem kontraktu, operator nie sprzeda nam nowego telefonu za przysłowiową złotówkę. Musimy za niego zapłacić tyle, ile kosztuje w ofercie bez kontraktu.

Zazwyczaj taki sam telefon można kupić - i to taniej niż u operatora - w sklepach handlujących elektroniką albo w sklepach internetowych. Kupiony w sklepie telefon ma jedną dodatkową zaletę - jest pozbawiony simlocka, czyli umożliwia dzwonienie z kartą SIM z każdej sieci komórkowej.

Cena telefonu u operatora zależy od wysokości abonamentu oraz czasu trwania umowy - im abonament wyższy lub umowa dłuższa, tym telefon tańszy. W najniższych abonamentach może się jednak okazać, że telefon - zwłaszcza ten bardziej zaawansowany technologicznie - taniej jest kupić w sklepie. Tak jest np. w przypadku Nokii 6300 oferowanej przez Polską Telefonię Cyfrową w taryfie Nowa Era 25 w kontrakcie 24-miesięcznym za 599 zł. W e-sklepie ten sam telefon kosztuje 499 zł. Samsung F300 w sklepie kosztuje 549 zł, a w taryfie Orange Nowy Twój Plan przy abonamencie w wysokości od 40 do 50 zł - 649 zł.

Z analizy przeprowadzonej przez GP wynika, że ceny nowych telefonów na wolnym rynku są co najmniej o kilkadziesiąt procent niższe niż ceny u operatorów, gdy komórkę kupujemy bez kontraktu. Jeśli porównamy najniższe ceny ze sklepów internetowych z cenami oferowanymi przez Polkomtel, okazuje się, że na wolnym rynku jest nawet o połowę taniej niż u operatora. W e-sklepie Vobisu LG Prada kosztuje 999 zł wobec 1899 zł w Polkomtelu.

Dla naszych porównań wybraliśmy telefony czterech czołowych światowych producentów komórek. Są wśród nich zarówno telefony bardzo proste i przez to bardzo tanie, jak i takie, które są bardzo zaawansowane technologicznie, a przez to bardzo drogie.

Staraliśmy się, by wybrany przez nas telefon był dostępny w ofercie jak największej liczby operatorów. Z wybranych przez nas komórek najczęściej najniższe ceny wśród operatorów w sytuacji, gdy komórkę kupujemy bez kontraktu, ma Polska Telefonia Cyfrowa.

Sprawdziliśmy też, ile wybrane przez nas telefony kosztują na internetowych rynkach hurtowych. Tu do porównań braliśmy średnie ceny w euro przeliczone na złotówki po kursie z NBP i doliczaliśmy do tego VAT. Okazuje się, że sklepy internetowe oferują te same telefony zazwyczaj o kilkanaście procent drożej, ale zdarza się, że ceny detaliczne w polskich sklepach są niższe niż średnie ceny hurtowe. Za to ceny telefonów kupowanych bez kontraktu u operatorów są co najmniej kilkadziesiąt procent wyższe niż na rynkach hurtowych.

Autor: Tomasz Świderek

http://biznes.gazetaprawn..._w_sklepie.html

Polecam poczytac komentarze na stronie... Jak widac abonament jest tez nieoplacalny.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-16, 21:10   

Jak zwykle jakiś dziennikarzyna napisał artykuł nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. Czyżby artykuł sponsorowane przez sklepy z telefonami?

Np. Lg Shine wg autora kosztuje w Orange 749zł - a na stronie Orange przy najtańszym abonamencie za 26zł koszt telefonu to 242zł ! W internetowym sklepie zaprezentowanym przez autora 479zł...


Do tego bez problemów możemy dostać dodatkowy rabat u operatora na telefon. Ja w tamtym tygodniu zmieniałem telefon. Dostałem HTC TYTN II z dołączoną automapą Polski za 700zł (normalnie zapłaciłbym 900 ale dostałem 200zł dodatkowego rabatu kiedy pomarudziłem trochę operatorowi przez telefon) - Mój abonament 50zł miesięcznie. Mam też wykupiony dostęp do internetu bez limitu ilości danych za 60zł. Ten sam telefon w najtańszym sklepie internetowym wg Skapiec.pl kosztuje 2129 zł...

Hmmm ciekawe - dostaję telefon za 1/3 ceny najtańszego sklepu i niby mi się nie opłaca?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-04-17, 20:21   

Jeszcze nikt, nikomu nie dał nic za darmo. Nie inaczej będzie w przypadku telefonów komórkowych, i wszystkie te ceny od złotówki za aparat telefoniczny, a w rzeczywistości wart kilka jak nie kilkanaście stówek, kryją w sobie to coś, czemu warto by się było bliżej przyjrzeć.
Mnie, jako odbiorcę indywidualnego nie interesują żadne umowy, abonamenty, itp., generalnie jestem zwolennikiem korzystania z prostych kart telefonicznych, jak choćby Simplus. Niestety w wieluńskich punktach i to u każdego operatora telefonii komórkowej, ten rodzaj korzystania z w/w usług jest traktowany naprawdę po macoszemu. Ewidentny brak dobrych telefonów, w usługach na karty „wpycha” się klientowi stare modele bez jakichkolwiek nowinek, prosty aparat i tyle. A jeśli już się w końcu coś trafi to ceny iście z kosmosu, przykład; Właśnie owa Nokia 6300, żadna rewelacja a mimo to w gablotach na kartę próżno jej szukać. Znalazłem ją dopiero w sklepie operatora Orange, cena jak to było napisane za aparat bez umowy, widniała ok. 1200zł. A najtańszą Nokię 6300 w Internecie znalazłem za ok. 600zł + 25zł dostawa.
Można by sobie było zadać pytanie, dlaczego tak się dzieje, a odpowiedzi poszukać w odniesieniu do pierwszych dwóch zdań tego posta.

PS. Chcę zaznaczyć że poszukiwania tego modelu, miały miejsce gdzieś na początku roku, od tamtego czasu nie miałem sposobności bycia, w którymkolwiek sklepie, u któregokolwiek operatora i mogło się już coś zmienić na plus pod tym względem. Jeśli tak to proszę o informacje ;) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2008-04-17, 21:44   

miko 005 napisał/a:
w sklepie operatora Orange, cena jak to było napisane za aparat bez umowy, widniała ok. 1200zł. A najtańszą Nokię 6300 w Internecie znalazłem za ok. 600zł + 25zł dostawa


więc nad czym sie zastanawiać :D

Administrator napisał/a:
Jak zwykle jakiś dziennikarzyna napisał artykuł nie mający nic wspólnego z rzeczywistością


zgadzam się :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-18, 11:27   

Miko 005 Orange, Plus czy Era to operatorzy komórkowi a nie sieć sklepów z telefonami. Jestem przekonany że z pełną świadomością zawyżają ceny telefonów bez abonamentu bo na sprzedaży takich im po prostu zupełnie nie zależy.

Dlaczego? Podam Ci przykład.
Pracowałem kiedyś w wieluńskiej palarni kawy i często były telefony od sklepikarzy czy też ludzi handlujących na bazarach czy można bezpośrednio u nas kupić kawę. Oczywiście że można było, tyle że była ona droższa niż ta sama kawa w hurtowi którą ten sklepikarz miał pod nosem... Takie metody stosują praktycznie wszystkie duże firmy z prostego powodu - bo jest to dla nich bardziej korzystne finansowo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-18, 13:14   

Znajomy mi się chwalił, że w Niemczech w T-Mobile. W abonamencie za 10 euro przy pierwszym przedłużeniu umowy za SE W890i zapłacił 50euro ---> http://shop.vodafone.de/S...onId=prod230163

A jak podpisał umowe 1wszy raz dostał NOKIE 6280(2006r) za 1euro...


To sie nazywa promocja
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-18, 15:24   

to niestety na zachodzie. a tu Polska ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-18, 16:54   

Zresztą popatrz na takiego Niemca, damy na to ze zarabia te 10euro na godzine, a u nas w Polsce abonament za 30zł najtańszy, a to są raczej dla większości Polaków 3-4 godziny pracy...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-18, 19:32   

yampress napisał/a:
to niestety na zachodzie. a tu Polska ...


No właśnie ta Polska i Polacy...


Oto terść opinii jednego z internautów na temat telefonu HTC TYTN.
Cytat pochodzi ze strony orange.pl

Kod:

~peggy
opinia: Sprzęt jest super tyko nigdzie go nie ma. W niektórych miejscach nawet nie wiedzą że majągo w promocji. A tak przy okazji to jest bardzo tani. Jeden już kupiłem po znajomości chciałem jeszcze 9 na handel ale na to już znajomości zabrakło. Sprzęt chodzi w granicach 2000-2200. kupując w najwyższej taryfie mamy go za 1zł kara za zerwanie umowy to 1000, abo za 1 miesiąc 300 razem około 1300 za sztukę. Zysk = 700-900 zł. formalności około 1 godziny

Źródło:http://www.orange.pl/klienci_biz/telefony/htc/htc_tytn_ii?start=21&pageType=list&active_tab=opinion

Między innymi dzięki takim polaczkom i ich kombinacjom płacimy więcej za telefony niż na zachodzie. Jak myślicie kto za to tak naprawdę zapłaci?




Mateusz napisał/a:
Znajomy mi się chwalił, że w Niemczech w T-Mobile. W abonamencie za 10 euro przy pierwszym przedłużeniu umowy za SE W890i zapłacił 50euro ---> http://shop.vodafone.de/S...onId=prod230163

A jak podpisał umowe 1wszy raz dostał NOKIE 6280(2006r) za 1euro...

To sie nazywa promocja


Zapomniał Ci dodać że w tym abonamencie za 9,9 Euro nie ma żadnych bezpłatnych minut (umowa na 2 lata). Czyli za sam telefon bez żadnej "darmowej" rozmowy dał 240(10x12) + 50 = 290 euro = ponad 1000zł - rzeczywiście super promocja...

W Orange za 26,84 miesięcznie dostałbyś Sony Ericsson W880i za 790zł a do tego 40+40 darmowych rozmów co miesiąc.

Najniższe abonament z darmowymi minutami w T-Mobile to 19,95 Euro....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2008-04-18, 20:05   

Nie jest wcale tak łatwo kupić 10 telefonów komórkowych i to jeszcze takich jak HTC TyTn. Należy przedstawić bilans finansowy firmy, Cit, Pit 7, Nip, Regon, Krs( Wpis do ewidencji). Takie dokument wysyłane są do sekcji Fraud (sekcja kontroli nadużyć) i dopiero oni wydają zgode na sprzedaż lub nie.
Ten-ta peggy to może robic wałki ,ale co najwyżej w sklepie mięsnym :D
Takich "frajerów" i naciągaczy można wyczuć po 2 minutach rozmowy.
To nie jest tak, że sprzedawca coś sprzeda i koniec. Sprzedawcy w sieciach komórkowych przez min 6 miesięcy ponoszą odpowiedzialnośc za klienta. Jeżeli klient nie płaci rachunków, to dział kontroli płatności nie dzwoni do klienta, tylko w pierwszej kolejnosci do sprzedawcy. Pomijam kary, jakimi moga być obciązeni sprzedawcy za "złą sprzedaż" :x
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-18, 20:29   

Dawid dobrze wiesz że wałki się zdarzają mimo najlepszych metod sprawdzania i chęci...
Założenie firmy to 100zł, jakoś nie pamiętam abym musiał przedstawiać bilans firmy, PIT czy CIT przy zakupie HTC TYTN II. Wpis do KRS mają tylko spółki prawa handlowego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2008-04-18, 21:07   

Administrator napisał/a:
jakoś nie pamiętam abym musiał przedstawiać bilans firmy


ale brałeś 1 aktywację( w sumie przedłużałeś umowę). Idź kiedyś do salonu Orange lub zadzwoń po jakiegoś PH i powiedz ze chcesz kupic np 7 aktywacji z jakimklwiek telefonem i w jakimkolwiek planie taryfowym. Bez dokumentów wymienionych przez mnie wcześniej, nic nie kupisz :D
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-18, 22:28   

dawid napisał/a:
Idź kiedyś do salonu Orange lub zadzwoń po jakiegoś PH i powiedz ze chcesz kupic np 7 aktywacji z jakimklwiek telefonem i w jakimkolwiek planie taryfowym. Bez dokumentów wymienionych przez mnie wcześniej, nic nie kupisz :D

No to w takim razie Plus aż tak wymagający nie jest. Ba, ostatnio to nawet przez 4 miesiące umowy nie podpisałem :-> Jakoś tak zapomniało mi się :-) Ale fakt że to w dużej mierze zasługa konsultanta który nas obsługuje.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dawid 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
się gra, się ma


Pomógł: 14 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Sie 2006
Posty: 1173
Piwa: 14/19
Skąd: znienacka
Wysłany: 2008-04-18, 23:15   

cały czas pisze o NOWYCH AKTYWACJACH, a nie o przedłuzeniu umowy!!!
takie, a nie inne procedury maja na celu ukrocenie naduzyc o jakich napisał we wczesniejszym poscie administrator.
bez zgody kogokolwiek moge przedłuzyc nawe 100 umów w jednej firmie, ale sprzedaz powyżej 5 nowych aktywacji wymaga juz zgody SKN :cry:
Nawet u obecnego abonenta wymagana jest zgoda przy takiej sprzedazy, ale potrzebuje troszke mniej dokumentów :D , albo czasem wcale( np w firmach budzetowych)
_________________
Potrzebujesz DSL-a, Neostradę? Call me 502-408-902
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-04-19, 10:59   

dawid napisał/a:
cały czas pisze o NOWYCH AKTYWACJACH, a nie o przedłuzeniu umowy!!!

Ale ja piszę o nowych aktywacjach. Powyżej 5 i Plus nie miał żadnych dziwnych wymagań...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW