R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2009-03-24, 14:56
Internet w ostatnich tygodniach
Autor Wiadomość
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-10, 17:49   Internet w ostatnich tygodniach

No nie tego to już za wiele. Właśnie przez jakieś 2 godziny byłem przez Internetu (raz mi się udało połączyć dosłownie na 5 minut) i rozumiem że jakaś przerwa może się zdarzyć ale to jest teraz co trochę jakieś pół roku temu rozłączało mi może z raz na miesiąc teraz to kilka razy w tygodniu, chodzi mi to o jeden konkretny błąd, połączenie niby jest wszytko w porządku a Internetu nie ma a jak się rozłączę i próbuje ponownie połączyć czeka z minutę i błąd 721 a ponownie połączyć można się po jakimś pół godziny do 2 godzin. Internet mam z Netii po liniach TP i jestem ciekawy czy u Was tak samo się dzieje i nie tylko Netii to dotyczy więc jak ktoś się będzie wypowiadał niech napisze od jakiego dostawcy ma Internet i czy też ma taki problem bo z tego co na razie się dowiedziałem to kolega który też ma Netię też ma ten problem, ciekawe czy to wina Netii czy TP.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-07-10, 18:41   

Mój brat ma to samo,połasił sie bo tańszy ale gó.....o warty.Ja mam z TZG i w końcu od kilku lat nie narzekam ,a przerobiliśmy juz nie jednych dostawców z uwagi na brak możliwośći(linii)
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-10, 18:42   

Dziś była awaria światłowodu w Netii w naszym regionie. Przynajmniej takie są oficjalne komunikaty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2008-07-10, 18:42   

Wsmka też ostatnio szwankuje Czy mi się zdaje czy ona jedzie na liniach TePsy?

W każdym razie TP musi coś grzebać i tyle. Nic na to nie poradzisz.
Nie ma co się denerwować i trzeba przeczekać, a godzinka bez internetu nikogo nie zabije.

W sumie Netia/Tepsa jeden pies.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-10, 20:00   

Czyli rozumiem że to nie tylko Netia ale Acree chyba ma rację tzn. nie wiem ale mi też się tak wydawało że to wina TP w końcu wszystko przez TP idzie.
A co do tego:
W sumie Netia/Tepsa jeden pies.
Pozwolę sobie małą korektę
W sumie Netia po liniach TP/Tepsa jeden pies.
;)
Po liniach Netii z pewnością byłoby inaczej ale tego w Wieluniu pewnie się nie doczekamy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-10, 20:24   

d@vid napisał/a:
Czyli rozumiem że to nie tylko Netia ale Acree chyba ma rację tzn. nie wiem ale mi też się tak wydawało że to wina TP w końcu wszystko przez TP idzie.


Internet między miastami nie rozchodzi się po linia telefonicznych tylko właśnie światłowodem.
Z samą linią telefoniczną wszystko było dzisiaj ok, można to było zauważyć po diodzie sygnalizującej synchronizację na routerze. Netia na 100% posiada własne światłowody. Jak to w Polsce bywa różne rzeczy potrafią ginąc, więc nie zdziwiłby się gdyby ktoś "pożyczył" światłowód. Znajomy ze śląska ma do firmy doprowadzony światłowód - już 2 razy ukradli :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 72
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-07-10, 21:18   

Acree napisał/a:
a godzinka bez internetu nikogo nie zabije.

Godzina, toż to wieczność
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2008-07-10, 21:23   

Pogratulować uzaleznienia :D
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-10, 23:21   

W Wieluniu światłowodem? Mogliby w sumie porobić na osiedlach światłowody oj tak :D
No właśnie miałem też o tym wspomnieć to jest ciekawostka, może ktoś wie Administrator może wiesz dlaczego właśnie nie ma Internetu a jest synchronizacja na ADSLu, co w takim przypadku jest winne skoro modem jest zsynchronizowany a nie ma Internetu i czyja to jest wina w takim wypadku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-11, 00:08   

Nie pisałem że w Wieluniu jest światłowód. Jeśli założysz że łącze internetowe do Wielunia biegnie z Łodzi to awaria światłowodu w Łodzi pozbawia internetu Wieluń - chyba logiczne?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi co jest przyczyną braku połączenia w przypadku gdy jest synchronizacja. Dzisiaj powodem był światłowód. Jakieś 2 lata temu w TPSA była awaria serwera identyfikacyjnego użytkowników Neostrady i także pomimo synchronizacji nie dało się zalogować do sieci.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-11, 14:07   

No tak ale przecież awaria nie musiała być w Łodzi ;]
Dziś, 2 lata temu, a te przerwy kilka razy w tygodniu? Za każdym razem wina światłowodu :P Ciekawostką jest to że ten czas jest chyba równy zawsze jest to okołu pół godziny jeśli stanie to się akurat jak będę coś robić w Internecie włączę stoper i sprawdzę tak dwa przypadki ale natenczas śmiem powiedzieć że ten czas będzie co do minuty taki sam.
Kiedyś to się tak rzadko zdarzało no z raz w miesiącu a teraz poleciłem tą Netię jeszcze koledze i też mi co trochę mówi Dawid ta Netia to co trochę się rozłącza mówi czy to wina routera ja mówię nie router dobry zamówiłem u mnie dzieje się tak samo. Wiadomo że tam to pół godziny bez Internetu nie problem tylko że z miesiąca na miesiąc dzieję się to coraz częściej. O utratach synchronizacji modemu już nie mówię bo to było tak cały czas od kąt pamiętam ale zsynchronizuje się po minucie i połączy a tu przy każdym połączeniu przez pół godziny błąd 721.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-07-11, 14:52   

To zadzwoń do Netii na infolinię i złóż reklamację. Tylko nie daj się zbyć tylko twardo obstawaj że chcesz zgłosić reklamację.

Ja pisałem o wczorajszej sytuacji. Wczoraj w regionie łódzkim była awaria światłowodu - informacja od pracownika Netii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW