R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Eliminacje do MŚ 2010 rozpoczęte
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-09-07, 12:53   Eliminacje do MŚ 2010 rozpoczęte

Piłkarska reprezentacja Polski od remisu ze Słowenią 1:1 :shock: we Wrocławiu rozpoczęła eliminacje do mistrzostw świata, które w 2010 odbędą się w Republice Południowej Afryki.
Dla jasności zagadnienia, Słowenia jest 79 drużyną w rankingu FIFA.
Mamy niezłą grupę pod względem boiskowej wielkości rywali, ale po inauguracyjnym meczu widać że, awans do finałów nie będzie bułką z masłem.
10.09.2008 (środa), będziemy gośćmi w San Marino, ktoś obstawia wynik :?: ;) :P .

Polska-Słowenia 1-1.jpg
Plik ściągnięto 174 raz(y) 42,12 KB

_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Ostatnio zmieniony przez miko 005 2008-09-07, 14:01, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-09-07, 13:01   

Jak będziemy grać tak jak wczoraj, to w najlepszym wypadku czekają na baraże :?
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-09-07, 13:16   

Tak jeszcze dla czystej ciekawości podam miejsca w rankingu FIFA na dzień 3.09.2008 naszych grupowych rywali.
1 – Czesi 8 miejsce;
2 – Polska 30 miejsce;
3 – Irlandia Płn. 32 miejsce;
4 – Słowacja 67 miejsce;
5 – Słowenia 79 miejsce;
6 – San Marino 200 miejsce.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-09-11, 20:13   

San Marino – Polska 0:2
Są co prawda trzy punkty, ale w jaki sposób zdobyte to nawet nie ma co pisać. Żenada i tyle.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
siwy_ 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 743
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-09-11, 21:48   

Robimy zakłady kiedy Beenhakker odejdzie (ew. kiedy go wyleją)? :wink: Facet się coraz bardziej wkurza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2008-09-12, 00:29   

Ja mu się nie dziwię, że się wkurza. Przecież nasze 'orły' N I C nie grają po prostu, to się nawet nie podciąga pod słowo żal. Obrony nie ma, pomocy nie ma, napadu nie ma, z czym w ogóle do ludzi;|
Polska piłka leży i kwiczy.
W meczu z San Marino nie zawiódł Fabiański i Błaszczykowski, pozytywnie zaskoczył R.Lewandowski. Reszta to dno, wielkiego Smolarka praktycznie nie widać, Roger nie istnieje, Krzynówek ma rzadkie przebłyski...itd :cry:
:oops:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2008-10-15, 22:34   

Ja na szybko dwa slowa co mysle o dzisiejszej grze Polakow w Bratyslawie..
Dno i jeszcze raz dno. Nawet gdyby wygrali 1:0.
Dobranoc
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ewka87 
Przyjeżdża na zakupy


Pomogła: 7 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 14 Kwi 2007
Posty: 399
Skąd: Wieluń/ Częstochowa
Wysłany: 2008-10-15, 23:00   

hiszpan, zgadzam się z Tobą w 100%
Po dość ciekawym sobotnim meczu dzisiaj neistety nie było na co popatrzeć.
Zawiedli na całej linii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
chlopczyk 
Przyjeżdża na zakupy


Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 362
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-15, 23:44   

Boruc, zamiast na boisko niech do baru idzie. Drugi mecz i znowu bramkę zawalił!
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-16, 08:33   

Ja od początku meczu widziałem, że coś z murawą jest nie tak. Piłka wręcz wyhamowywała odbijając się od niej. Wiele problemów mieli piłkarze z odpowiednim dograniem i odebraniem, więc jeśli ktoś krytykuje w taki sposób jak chłopczyk czy hiszpan, to znaczy, że albo mecz mu ktoś opowiedział, albo słuchał relacji w radiu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-10-16, 09:39   

A ja się zastanawiam, czemu nikt nic nie napisał po sobotnim meczu z Czechami. Jedziecie naszych za wczorajszy mecz, który umówmy się, nie był wyśmienity. Jednakże nie przesadzajmy, w końcówce wpadły 2 przypadkowe bramki i po meczu. Ja widzę i tak postęp w porównaniu do dwóch wcześniejszych meczów w eliminacjach, będzie dobrze ;)
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-10-16, 11:17   

Przytoczę taki oto cytat, na który natknąłem się na Onet.pl;
Cytat:
Jest takie powiedzenie krążące w światku piłkarskim – "dobij dziada, bo jak dziad ożyje, to ciebie dobije".

No niestety, ożył i …… dobił :x .
Ferbik napisał/a:
Ja od początku meczu widziałem, że coś z murawą jest nie tak. Piłka wręcz wyhamowywała odbijając się od niej. Wiele problemów mieli piłkarze z odpowiednim dograniem i odebraniem, ............ .

Ferbik, zgadza się, tylko trzeba pamiętać o jednym, te warunki były równe dla obydwóch drużyn. I nie można zasłaniać tym faktem, nieporadności jakiej dopuściła się polska ekipa.
bob_mistrz napisał/a:
A ja się zastanawiam, czemu nikt nic nie napisał po sobotnim meczu z Czechami

bob_mistrz, uwierz albo nie :P , ale chciałem po meczu z Czechami, napisać taką refleksję, żeby nie popadać w zbytnią euforię, bo przed nami mecz ze Słowacją, a naszej drużyny nie stać jeszcze na dwa powtarzalnie dobre mecze. Nie pisałem tego, bo nie chciałem zapeszyć, no niestety nie pomogło :o .
Trzeba jednak otwarcie powiedzieć że nie stać polskich piłkarzy na „jednolitą” grę, potrafimy być równorzędnymi partnerami dla tych wielkich, jak i też zniżyć się do poziomu gry z autsajderami. Prawda jest taka, że w dalszym ciągu nie mamy „jedenastki”, która gra dobrą piłkę i tyle.
Ewentualny awans do finałów 2010, tak jak w „historycznych" finałach Euro 2008, szybko wykaże naszą przypadkowość na tej imprezie. Chciałbym oczywiście się mylić w swych spostrzeżeniach i osądach ;) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2008-10-16, 11:59   

Ferbik napisał/a:
Ja od początku meczu widziałem, że coś z murawą jest nie tak. Piłka wręcz wyhamowywała odbijając się od niej(...)


Ferbik, na poczatku myslalem, ze Twoja wypowiedz jest jakąś prowokacja, lecz po przeczytaniu calego postu doszedlem do wniosku, ze pilka nozna nie jest Twoja mocna strona. Dodam tylko, warunki do gry dla obu druzyn byly takie same. Moim zdaniem, dobre.

Ferbik napisał/a:
(...)Wiele problemów mieli piłkarze z odpowiednim dograniem i odebraniem (...)


Nie zauwazylem, zeby pilkarze mieli "wiele problemow z odpowiednim dograniem i odebraniem" pilki. Nie w tym tkwi przyczyna porazki naszej reprezentacji.

Ferbik napisał/a:
(...)jeśli ktoś krytykuje w taki sposób jak chłopczyk czy hiszpan, to znaczy, że albo mecz mu ktoś opowiedział, albo słuchał relacji w radiu.


Przepraszam, w jaki sposob ja krytykuje :?: Napisalem, iz gra Polakow we wczorajszym meczu to "dno i jeszcze raz dno" i tego faktu nie zmieniloby nawet zwyciestwo 1:0. Dlaczego :?: Dlatego, ze byloby to zwyciestwo niesprawiedliwe.
Ponadto Ferbik, mylisz sie piszac, ze mi ktos ten mecz opowiedzial lub relacji z niego sluchalem w radiu.

bob_mistrz napisał/a:
A ja się zastanawiam, czemu nikt nic nie napisał po sobotnim meczu
z Czechami(...)


Jesli o mnie chodzi, to tylko i wylacznie z braku czasu. Ale wygladalby mniej wiecej ak: "Nasza reprezentacja po bardzo emocjonujacym meczu pokonala bedaca w przebudowie i zupelnie niezgrana reprezentacje Czech."

bob_mistrz napisał/a:
(...)Jedziecie naszych za wczorajszy mecz, który umówmy się, nie był wyśmienity. Jednakże nie przesadzajmy, w końcówce wpadły 2 przypadkowe bramki i po
meczu. Ja widzę i tak postęp w porównaniu do dwóch wcześniejszych meczów w eliminacjach, będzie dobrze ;)


Ja nikogo nie jade, tylko oceniam gre naszej reprezentacji. Gre, ktorej wczoraj wlasciwie nie bylo. Nasi pilkarze przeszli obok meczu i nawet wtedy, gdy szczesliwie strzelili bramke nie zaczeli grac na pelnych obrotach. Slowacy mimo tego, ze grali z kontry, ponadto w "rezerwowym" skladzie, potrafili w przeciwienstwie do Polakow stworzyc sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Nasza reprezentacja ograniczala sie w ofensywie tylko do jednej, dwoch "klepek" i jednego szybkiego podania do osamotnionego w ataku Brozka. I gdy juz JEDNO (w przeciagu calego meczu) takie celne podanie do niego dotarlo i nasi strzelili bramke na 0:1, spodziewalem sie ze juz teraz, na spokojnie zaczna kontrolowac mecz i byc moze strzela cos wiecej z kontry. Jednak nieeeee. Nasi w dalszym ciagu grali.. Nie wiem jak to nazwac. To bylo NIC + NIC. I to nic sie na nich zemscilo. Sprawiedliwosc triumfowala.

Podsumowujac. Ja rozumiem Polskich pilkarzy, ktorzy wypowiadaja sie o Benhakerze w samych superlatywach. Bo i jak sie maja wypowiadac skoro to wlasnie on ich powoluje do reprezentacji :?: Ale dla mnie to nie jest trener, po ktorego przewodnictwem mozemy odnosic jakiekolwiek sukcesy. Patrzac na tabele i terminarz nastepnych meczy eliminacyjnych, takim sukcesem bedzie teraz awans do Mistrzostw Swiata. W perspektywie czekaja nas bardzo ciezkie mecze wyjazdowe z ktorych, myslac o awansie, musimy wyjsc zwyciesko. Jednak bardzo watpie, ze tak wlasnie sie stanie. Dodam, ze powinnismy byc szczesliwi, ze nasza druzyna rywalizuje w grupie, ktora powszechnie uzawana jest za najslabsza i zamiast na Wlochy, Hiszpanie, Niemcy, Francje, Portugalie, Holandie, Chorwacje lub Grecje, trafilismy na slabe Czechy (druzyny losowane z pierwszego koszyka).

Na koniec zacytuje slowa.. Ne pamietam juz kogo.
"Z pilkarzami jest jak z orkiestra. Graja na maksimum swoich mozliwosci jesli maja dobrego dyrygenta. Niestety nasz dyrygent dosyc ze nie ma sluchu to zgubil gdzies paleczke. W efekcie kazdy pilkarz gra swoja partie, tylko razem to wychodzi byle jak."

Mysle, ze o wiele lepszy sluch maja chocby Panowie Smuda i Kasperczak i jestem pewny, ze ta orkiestra pod batuta jednego z nich, zagralaby o wiele lepiej.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-16, 12:40   

hiszpan, nie pamiętasz akcji, kiedy Boruc wstawał z murawy a Słowak uderzał na dobitkę i prawie nie trafił w piłkę? To jedna z wielu akcji w tym meczu. Nie mów mi, że warunki były dobre. To, że akurat mieliśmy niefart w tej jednej minucie, gdzie wpuściliśmy dwie bramki, to już czysta loteria.
hiszpan napisał/a:
po przeczytaniu calego postu doszedlem do wniosku, ze pilka nozna nie jest Twoja mocna strona.

Napisałem to, co zauważyłem. Dziwię się, że Ty z taką wiedzą jeszcze nie zasiadasz w UEFA albo w FIFA. Marnujesz się człowieku.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2008-10-16, 13:22   

Ferbik napisał/a:
hiszpan, nie pamiętasz akcji, kiedy Boruc wstawał z murawy a Słowak uderzał na dobitkę i prawie nie trafił w piłkę? To jedna z wielu akcji w tym meczu.(...)


Jak mam pamietac skoro wedlug Ciebie meczu nie ogladalem :?: :wink:
Pamietam. Ten sam zawodnik (Vittek) poslizgnal sie w tym meczu przynajmniej 3 razy. Chyba powinien zalozyc dluzsze wkrety w butach, o ile nie zagral w lankach.. Nie zgodze sie ze opisana przez Ciebie sytuacja byla jedna z wielu.

Ferbik napisał/a:
(...) Nie mów mi, że warunki były dobre(...)


Wedlug mnie warunki do gry byly dobre. Nie slyszalem, zeby ktokolwiek narzekal na stan murawy.

Ferbik napisał/a:
(...)To, że akurat mieliśmy niefart w tej jednej minucie, gdzie wpuściliśmy dwie bramki, to już czysta loteria.


Strata tych dwoch bramek w jednej minucie to konsekwencja naszej nieudolnej gry w calym meczu. Gry, bez pomyslu i rozsadku. Ja zapisuje te dwie bramki na konto.. Benhakera. Wedlug mnie do 85 minuty Boruc bronil znakomicie i gdyby nie blad przy pierwszej bramce popelniony na spolke z obroncami, bylby bohaterem meczu.

Ferbik napisał/a:
Dziwię się, że Ty z taką wiedzą jeszcze nie zasiadasz w UEFA albo w FIFA. Marnujesz się człowieku.


Dziekuje za mile slowa.

Pozdrawiam
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW