R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2009-03-24, 14:56
CRT czy LCD?
Autor Wiadomość
hajen 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia
4x2+8x1x1+2+1



Pomógł: 27 razy
Wiek: 35
Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1451
Piwa: 29/26
Skąd: Wieluń/Warszawa
Wysłany: 2008-10-16, 15:29   

Czemu offtop. Jest wszystko na temat. Jakos moj monitek nie smuzy, maksymalny kat widzenia to 180 stopni wiec nie wiem co jest takiego dobrego w CRT (ogladacie z tylu? :P ).

Kiedys myslalem tak jak Ty syd... ale masz chyba jakies uprzedzenie do LCD na podstawie jednego lub dwoch monitorow, na ktorych pracowales ;) .


Zreszta po co sie mamy przekonywac, kazdy robi tak, jak mu wygodniej ;)
_________________
Też jestem w szoku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-16, 15:54   

Jeśli miałbym kupować LCD to np. taki:
http://www.eskom.com.pl/s...re&iProduct=139
Nie mów mi, że Twój monitor ma prawie 180 stopni kąta widzenia :) Może biorąc pod uwagę sumę kątów: pionowego i poziomego to wyjdzie koło 180 :DD
Powyższy link - monitor wyższy ze średniej półki - ma kąt widzenia 170 stopni w poziomie i w pionie :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-16, 16:08   

Ferbik ile lat temu ostatnio siedziałeś przed LCD? Kąt widzenia ponad 170 stopni to żaden wyczyn obecnie:

Tu masz nawet ekran dotykowy 1090zł
Kąt widzenia poziomy 176 stopni
Kąt widzenia pionowy 170 stopni:
http://allegro.pl/item455...090_brutto.html

LG z tunerem TV 830zł
Kąt widzenia poziom: 170 stopni
Kąt widzenia pion: 170 stopni
http://allegro.pl/item455..._gw_zabrze.html

A po co komu kąt widzenia większy niż te 170 stopni?


Z moich obserwacji wynika, że z czasem obraz monitorów CRT traci jakość. Widywałem już biurowe monitory na których z trudem czytało się tekst. Jeśli mówimy o kwestii bezpieczeństwa to obecnie bez zastosowania urządzeń ograniczających efekt promieniowania monitory CRT nie zostałyby dopuszczone do sprzedaży.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
yabos 
Wieluniaczek



Pomógł: 14 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1660
Piwa: 4/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-16, 16:37   

hajenleet napisał/a:
Czemu offtop. Jest wszystko na temat.

Nie zauważyłem, że już został temat wydzielony, myślałem, że ciągle w tym z prośbą o wycenę kompa piszę;p

Administrator napisał/a:
Widywałem już biurowe monitory na których z trudem czytało się tekst.

A ile lat mają te biurowe monitory? Stare CRTki to rzeczywiście nic przyjemnego i pod względem obrazu nie mają szans do nowego, w miarę dobrego, LCD. A z tymi kątami widzenia to ściema lekka jest. Z niejednym LCD miałem do czynienia i dobrze coś się na nich ogląda jedynie siedząc pod niewielkim kątem do monitora, tak więc oglądanie czegoś w parę osób do przyjemnych nie należy. I nie jest to żadne uprzedzenie, po prostu takie są moje doświadczenia. A z tymi kątami podawanymi przez producentów to tak, jak z brakiem smużenia już od paru lat, zwykły chwyt marketingowy. To znaczy mają oni racje, coś rzeczywiście widać pod takim kątem. Tyle że niewiele ma to wspólnego z dobrym obrazem...
BTW. W sklepach, gdy do wyboru były jeszcze LCD i CRT, wielu sprzedawców specjalnie ustawiało na tych drugich gorszy obraz w menu monitorów, żeby droższe wtedy LCD lepiej się sprzedawały.
_________________
Chcialbym byc pewniakiem jak ty
Ale wole miec zlote serce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-16, 20:56   

Administrator napisał/a:
Ferbik ile lat temu ostatnio siedziałeś przed LCD? Kąt widzenia ponad 170 stopni to żaden wyczyn obecnie

Przed chwilą :P
Tak jak pisze syd. To co podaje producent monitora za 700zł o kącie widzenia nie ma się w ogóle do tych samych informacji podawanych przez chociażby firmę Eizo, której model podałem powyżej. Kolega ma tego Eizo i tam faktycznie jest kąt widzenia prawie 180 stopni. Czerń i kalibracja na wysokim poziomie, w przeciwieństwie do tych LCDków, o których Wy piszecie z hajenleetem :) Sorry, ale ja patrze na monitory bardziej profesjonalnie niż zwykły użytkownik, dla mnie jakość obrazu jest podstawą w mojej pracy. Porównanie i rozeznanie w temacie monitorów mam dość spore, więc mogę tutaj polemizować :) Naprawdę wolę Dell, Sony czy IBM na kineskopie trinitrona, niż jakiegoś LCD za 800zł. Wystarczająco się umęczyłem na rzekomo dobrej klasy LCD swego czasu :) Jedyną zaletą w stosunku do ceny jaka faktycznie staje za LCD to mniej miejsca na biurku :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2008-10-16, 21:47   

Ferbik napisał/a:
Jedyną zaletą w stosunku do ceny jaka faktycznie staje za LCD to mniej miejsca na biurku

Ojj, z tym nie mam prawa się zgodzić. Zapominasz o drugiej podstawie - poborze prądu :wink:
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-16, 21:50   

Zróbmy ankietę ilu użytkowników przesiadłoby się z powrotem na CRT :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 72
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-10-17, 11:00   

Nie bedę zakładał nowego tematu. Właśnie od CRT łzawią mi oczy więc mam zamiar kupić LCD 20 panoramiczny. Proszę o opinie, który z monitorów wybrać. Cena, myślę że gdzieś od 500 do 700 złotych.
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
knyklu 
Przejeżdżał przez Wieluń
mastaofdizasta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: daleko
Wysłany: 2008-10-17, 11:17   

Jeżeli pracujesz jako grafik, lub dodatkowo zajmujesz sie grafiką to przeciętne LCD nie wchodzi w grę, podobnie jak przeciętne CRT
Tu nie chodzi o kąty, tylko o ilość szarości pomiędzy białym a czarnym i stopień wierności kolorów względem np. aRGB. I tu nawet przeciętne CRT jest lepsze niż lepszy LCD.
To co podał w linku Ferbik to jest minimum do pracy z kolorami.
Ja mam CRT do pracy (Barco) plus LCD do sprawdzenia ile z tego nie będzie widać u przeciętnego oglądacza (piszę o grafice w do wyświetlania, nie drukowania).

W każdym innym zastosowaniu (poza zawodowym graniem np. CSa i podobne) LCD będzie lepsze, pomijając nawet zwykłe prace domowe, a koncentrując się na np. CAD/CAMie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-17, 11:22   

knyklu napisał/a:
Ja mam CRT do pracy (Barco) plus LCD do sprawdzenia ile z tego nie będzie widać u przeciętnego oglądacza (piszę o grafice w do wyświetlania, nie drukowania).

Dokładnie. To jest niestety ten ból, gdzie przy tworzeniu stron internetowych kolor czarny grafiki strony odcina się od koloru czarnego tła strony na LCD :DDD
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
knyklu 
Przejeżdżał przez Wieluń
mastaofdizasta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 84
Skąd: daleko
Wysłany: 2008-10-17, 11:38   

Ferbik napisał/a:
knyklu napisał/a:
Ja mam CRT do pracy (Barco) plus LCD do sprawdzenia ile z tego nie będzie widać u przeciętnego oglądacza (piszę o grafice w do wyświetlania, nie drukowania).

Dokładnie. To jest niestety ten ból, gdzie przy tworzeniu stron internetowych kolor czarny grafiki strony odcina się od koloru czarnego tła strony na LCD :DDD

Wogóle po upowszechnieniu LCD ilość godzin władowanych w www wzrosła o 30%.
A walka z przejściami szarości jest już wręcz kultowa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 72
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-10-25, 11:13   

Z braku podpowiedzi co do kupna LCD, kupiłem sam coś takiego - Samsung SyncMaster 2243 LNX 22`. Jak narazie jestem zadowolony, ciekawe czy przestaną oczy łzawić po CRT.
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-10-25, 11:37   

Maru napisał/a:
ciekawe czy przestaną oczy łzawić po CRT.
oj przestaną,przekonasz się szybciutko :wink:
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-30, 19:56   

Kupiłem dzisiaj 22" Samsunga LCD i naprawdę jestem pod wrażeniem :) Potrzebowałem miejsca niestety bo moja 19" crt zajmuje pół pokoju :)
Kontrast 10000:1 i rozdziałka 1680 x 1050 px przy 85 Hz naprawdę nieźle wygląda :)
Nie jest to co prawda CRT i nie będę go używał tylko do grafiki, ale jestem zadowolony z zakupu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-30, 20:03   

Ferbik, kontrast 10 000:1 mozesz włożyć między bajki. Poczytaj test monitorów w ostatnim Chipie. Piszą tam właśnie jak producenci oszukują na parametrach.
Najlepiej w teście wypadł LG L227WT z kontrastem (zmierzonym) 5 095:1 a producent również podawał 10 000:1
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW