R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Labradory- opinie
Autor Wiadomość
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-10-20, 10:17   Labradory- opinie

Czy ktoś jest posiadaczem rasy Labrador?
Czytałam troszkę o tych pieskach w necie.
Moje pytania na początek: czy można pieska trzymać w budzie? Czy wymaga specjalnych szkoleń?
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi,
Pozdrawiam, Dominika
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2008-10-20, 12:14   

Kiedyś mieliśmy "prawie Labradora" - był to mieszaniec. Pies był "nieziemski", szybko się uczył obserwując otoczenie, wciąż chciał się bawić, uwielbiany (kochany) przez wszystkich.

Ulubionym zajęciem labka była jazda samochodem. W sekundę po otwarciu drzwi do auta był już w środku. Mimo wielu szkoleń nie dało się go oduczyć :D

Co do mieszkania w budzie to należy być ostrożnym. Nasz pies chował się w budzie i miał kontakt z kundelkami. Niestety spowodowało to, że zaraził się jakąś chorobą. Kundelki oczywiście przetrwały - labek niestety nie :sad:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-10-21, 08:14   

Jeśli chodzi o otoczenie, to nie będzie miał kontaktów z innymi pieskami, bo będzie jedyny w budzie i na podwórku. 8)
Dziękuję za uwagi zarówno tu jak i poza forum. :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2008-10-21, 09:42   

Myślę, że w budzie może mieszkać ale raczej nie wyobrażam sobie tego psa na uwięzi przy budzie i chyba trudno będzie go przyzwyczaić, że ma mieszkać w budzie bo to bardzo "towarzyskie" pieski i lgną do ludzi. Zwłaszcza jeżeli od sczeniaka będzie w domu to potem trudno go odzwyczaić od wchodzenia do domu. To tak z doświadczenia - jak powyżej napisał maik-el - mieliśmy takiego pieska w domu i był cudny. Był po prostu członkiem rodziny. Jedna istotna uwaga - chyba jak wszystkie psy rasowe wymaga dobrej opieki weterynaryjnej i szczepień ale to niech już się wypowiedzą specjaliści.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-10-21, 12:15   

Dominika napisał/a:
Jeśli chodzi o otoczenie, to nie będzie miał kontaktów z innymi pieskami, bo będzie jedyny w budzie i na podwórku.
no za to to bym komus po doopie dała,jak można :evil: do budy labradora??? moze jeszcze na łańcuchu ???Sorrki za wtrącanie sie ,ale jestem w ogóle przeciwna trzymaniu psów na uwiezi,co to za życie...lepiej od razu uśpic żeby sie nie męczył :shock: To piesek typowo domowy,do dzieci do niepełnosprawnych a nie na podwórko do budy.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-10-21, 12:23   

Edzia, stąd moje pytania, bo nie znam się na psach. Przeprowadzamy się z bloków do domku, a to był jedyny warunek by mieć psiaka. A że labradory mi się podobają, to chciałabym tą rasę.
Przepraszam jeśli kogoś uraziłam swoimi pytaniami. Ale umiejętność przyznania się do niewiedzy to zaleta. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-10-21, 13:39   

Dominika :twisted: tak z ciekawości ,czemu buda?Nie ma takiej opcji zeby w dzień piesek był sobie na dworze a na noc w domku?Czy to ma byc piesek do pilnowania,czy jako poprostu zeby sobie był ? :) Prawda jest taka ze kazdego pieska szkoda do budy,to raczej wiejski obyczaj zeby uwiazac i żeby pilnował nie wiadomo czego :? Jaka by fajna buda nie była,nie zastapi ciepła mieszkanka :wink:
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-21, 15:09   

edzia i odziu ja bardzo lubię zwierzęta - niestety zauważyłem że właścicielom psów czasem odbija i traktują je lepiej niż swoje dzieci. Miejsce psa jest na dworze, a nie w domu. Po to ma sierść i po to właśnie kupuje się budę.

Znam wielu ludzi którzy trzymają psy w domu czego absolutnie nie popieram.

Dlaczego?
1. Psy śmierdzą (nie pisz mi tylko że to brak higieny bo znam ludzi którzy miesięcznie w opiekę nad psem pakują setki złotych i nic to nie zmienia). Niestety Ty już tego nie poczujesz, za bardzo przyzwyczaiłaś się do tego zapachu.

2. Psy gubią sierść którą potem można znaleźć w każdym zakamarku domu

3. Psy trzymane w domu śpią zazwyczaj w łóżku z właścicielem , chociaż on sam do tego się nie przyznaje

4. Pies nie rozumie takiego pojęcia jak higiena i normalnym zachowaniem jest to, że liże sobie tyłek (lub wyciera go po załatwieniu potrzeb w dywan) a by za chwilę podejść i polizać swego Pana.

5. Choroby odzwierzęce, uczulenie na sierść, pazożyty

Krytykujesz trzymanie psa na uwięzi, a czym jest trzymanie go w mieszkaniu? Taki pies potrzebuje ruchu i na pewno nie wystarczą mu spacery.
Tylko po co ja to mówię... i tak nic do właścicieli domowych psów nie trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-10-21, 15:27   

Administrator napisał/a:
Tylko po co ja to mówię... i tak nic do właścicieli domowych psów nie trafi.
czemu tak sadzisz ? :grin:
Tak mam sierść w domu która czasem doprowadza mnie do pasji
Tak Czesiek czasem włazi nam do łóżka,choc wie ze mu nie wolno,zwracamy uwage i idzie na swoje.
Tak czasem dostaniemy nieoczekiwanego buziaka
Tak psy czasem smierdza ,szcególnie z pyska takim malutkim kochanym yorkom (wyobrazasz sobie go w budzie? :D )
Powiem tak ,biorac psa,trzeba to naprawde przemyslec ,tak bysmy my kiedys sie nie meczyli i pies.Trzeba biegac z nim po lekarzach jak zajdzie potrzeba tak jak z własnym dzieckiem.Czsem kosztuje to parę groszy czasem bardzo dużo,ale trzeba byc swiadomym obowiazków jakie na nas spadaja kiedy decydujemy sie wziąć zwierzaka.Zasługuje na szacunek nawet jesli jest tylko brzydkim śmierdzacym psem.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-10-21, 15:41   

edzia i odziu napisał/a:
Dominika :twisted: tak z ciekawości ,czemu buda?Nie ma takiej opcji zeby w dzień piesek był sobie na dworze a na noc w domku?Czy to ma byc piesek do pilnowania,czy jako poprostu zeby sobie był ? :) Prawda jest taka ze kazdego pieska szkoda do budy,to raczej wiejski obyczaj zeby uwiazac i żeby pilnował nie wiadomo czego :? Jaka by fajna buda nie była,nie zastapi ciepła mieszkanka :wink:


Skąd tyle złych emocji w Tobie? Postawiłam konkretne pytania, gdyż właśnie od każdej strony chciałabym ugryźć ten temat. Być może i nie jestem dobrym - wystarczającym przyszłym właścicielem psiaka, chcę to zweryfikować poprzez pytania.
Troszkę więcej dystansu i tolerancji do niewiedzy innych. Jeśli czujesz się ekspertem w tej dziedzinie- podziwiam i chyba zazdroszczę, uniknęłabym dokuczliwych uwag.
Ostatnio zmieniony przez Dominika 2008-10-21, 15:50, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-21, 15:42   

Edzia nie rób ze mnie przeciwnika zwierząt, bo naprawdę je lubię. Oczywiście że są rasy, których trzymanie poza domem jest niemożliwe. Znajomi mają dwa Westy i wiem te psy nie poradziłyby sobie.

Labradory pochodzą z Nowej Funlandii (Kanada), gdzie klimat nie jest zbyt łagodny. Myślę że w Polsce bez problemów taki pies poradzi sobie na dworze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marckan 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 40
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 48
Skąd: WLN
Wysłany: 2008-10-21, 16:13   

Labrador to nie jest pies na podwórko czy tym bardziej buda/kojec.
Jest to kanapowiec :) Fakt trochę większy, ale kanapowiec :)

U mnie w rodzinie wujowie maja labradory.
Jeden cały czas w domu, drugi cały czas kojec i podwórko, dlatego piszę to niejako z doświadczenia mojej rodziny ;)

No i najważniejsze to jest pies bardzo towarzyski, także nie można go zostawiać samemu sobie ;)
_________________
PROCOMP Usługi Informatyczne
Sprzedaż sprzętu komputerowego / laptopów

www.procomp.wielun.biz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-21, 16:30   

Psy o których piszesz są takie bo tak je wychowano. To jest pies myśliwski, który na dodatek uwielbia zimną wodę, więc nie wiem dlaczego uważasz że na dworze sobie nie poradzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-10-21, 16:34   

Administrator i Dominika.
Nie mam nic do was,poprostu zadałam kilka pytań i napisałam własne zdanie.Wszystko z usmiechem i zmruzonym oczkiem .Nie widze tu złosliwości.
Nie jestem ekspertem i mało wiem o psach,bardziej kieruje sie uczuciem ,poprostu zal mi psiaków na łańcuchach i chyba nic w tym dziwnego,a moze zbyt dużo w zyciu widziałam okrucieństwa...moze jestem przewrazliwiona-nie wiem i to właśnie wam radzę troszke dystansu do tego jeśli ktos ma inne zdanie ;)
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-10-21, 16:50   

Przeze mnie również przemawia troska- wolę rozwiać wszelkie wątpliwości przed zakupem psiaka, niż później żałować, zrobić mu krzywdę tylko i wyłącznie spowodowaną moją niewiedzą. Dziękuję raz jeszcze za wskazówki

Edit:
Dostałam link, za który dziękuję
http://www.pies.pl/index....=rasy_sz&id=263
warto poczytać. :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW