R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wasza praca, czyli jak wam się pracuje :)
Autor Wiadomość
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-11-05, 07:23   

Felek Patrol szuka-"rewelacyjne "zarobki :D a ja tam chętnie wyniosę sie na śląsk :grin: z mężem :grin:
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-11-05, 08:28   

felek, zgadzam się zupełnie z tym co napisałeś... Pomimo tego, że obecnie nie zarabiam źle, czuję ogromny dyskomfort chociażby tankując paliwo na Wieluńskich stacjach... Życie tutaj nijak ma się do zarobków, pytanie tylko dlaczemu...

edzia i odziu, są przyjęcia na kopalnię, męża by z pewnością przyjęli... Nie wiem jakie Ty masz wykształcenie, ale tam w PUPach, w przeciwieństwie do naszego, ta praca jest i nie tylko dla wybranych ;)
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-11-05, 08:58   

to też wiem ,tylko tam wynajecie mieszkania nie schodzi z 1000 zł . :D i tu powstaje problem.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2008-11-05, 18:14   

Dla mnie Wieluń obiektywnie rzecz biorąc okazał się łaskawy ;) Udało mi się po studiach znaleźć pracę w swoim zawodzie (branża prawna) na co nie liczyłem nie mając żadnych koneksji w Wieluniu. Zaczynałem co prawda od stażu no ale od czegoś trzeba zacząć po studiach i to w dodatku zaocznych. Po czterech latach pracy mogę powiedzieć, że biorąc pod uwagę branże w jakiej funkcjonuję, wieluński rynek pracy w tej branży i moje kwalifikacje to nie mam powodów do narzekań . Atmosfera w pracy jest świetna, młody zespół ludzi a wynagrodzenia cóż, myślę, że mieszczą się w wieluńskiej średniej. I co najważniejsze, przynajmniej dla mnie, rozwijam się w tej pracy. Pomiędzy stanmarcem 4 lata temu a stanmarcem obecnie jest ogromna przepaść wiedzy prawniczej ... która wciąż rośnie :D ... no i ten widok z okna w pracy :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
bob_mistrz 
WIELUNIAK
Skowyrny



Pomógł: 22 razy
Wiek: 37
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 2051
Piwa: 9/14
Skąd: Chotów
Wysłany: 2008-11-05, 19:34   

edzia i odziu, Nie wiem prawdę powiedziawszy ile obecnie wynoszą koszty czynszu z odstępnym, ale wydaje mi się, że niewiele odbiegają od cen wieluńskich ;)

stanmarc, załatw mi robotę :D
_________________
www.alkwielun.ligspace.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2008-11-05, 20:27   

bob_mistrz napisał/a:
Nie wiem prawdę powiedziawszy ile obecnie wynoszą koszty czynszu z odstępnym, ale wydaje mi się, że niewiele odbiegają od cen wieluńskich
i tu się mylisz u nas za takie mieszkanie zapłacisz góra 500 zł tam ponad 1000 :grin: juz ten temat przerobiłam bo długo szukam czegos taniego :P
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2008-11-05, 21:46   

bob_mistrz napisał/a:
stanmarc, załatw mi robotę :D


bob_mistrz, jeśli tylko będą kogoś szukać to dam znać na PW, nie ma problemu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
felek 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 4
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2008-11-06, 09:19   

edzia i odziu
Ceny wynajmu na Śląsku są różne, zależy od miasta i od standardu. Przed rokiem wynajmowałem na spółkę z dwoma kolesiami z pracy trzypokojowe mieszkanie (ponad 60m²) w płytowcu za 600+ media. W sumie na jednego wychodziło około 330-350zł. Ale ekipa się rozpadła i teraz wynajmuję tylko pokój w innym bloku za 300zł już z mediami. Mi wystarcza, byle było gdzie się umyć, coś do jedzenia zrobić i gdzie się przespać. Przecież nie przyjeżdżam tu na wakacje ale do pracy. Dodam, że to miasto nie należy do najtańszych po względem nieruchomości.
Przykład: http://zabrze.nieruchomos...jem/270519.html
Przepraszam, że trochę nie w temacie tego wątku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
vvivvo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-06, 23:33   

felek napisał/a:
Dzisiaj jest to trzy razy tyle (to jest standard- 8h, 40-sto godzinny tydzień pracy).
hehe, fajnie masz. u nas 9 godzin to norma (oczywiscie w założeniu 8/40), zarobki niezbyt rewelacyjne (w porownaniu do stazu pracy. wyksztalcenia, doswiadczenia i wkładu codziennej pracy), zap.i.e.r.d.o.l taki ze nie wiadomo od czego zaczac dzien czasami (evrthnk verry urgent!!!) i godziny nieplatne. bo taki dzial, a poza tym branża sie kruszy. aha nie pipidowek. ale wiesz co? to jest wlaśnie fajne, bo sie nie zyje dla kasy, tylko dla rozwoju i mimo wszystkiego dla samej kasy ja nie wracam (pomimo wiekszych mozliwosci ograniczenia wydatkow w rodzinnym Wieluniu i de facto wiekszych pieniędzy które możesz sobie wydać). A jak na razie Wieluń (no chyba ze naczepy, ktore aktualnie wszędzie wymiękają). mi nie da czegos, co potem widze na codzien przejezdzajac gdzies obok i z usmiechem na twarzy mowiac - "tutaj jest moja reka" albo "to moje dziecko". Rozwoj, to jest wg mnie to co zabija mozliwosc powrotu.

Co do mieszkan, to jak rok temu 3 pokoje za 600,- + oplaty hmmm. tanio!!! nawet jak na rok temu. u mnie cegła, 1-pokojowe za 860,- co miesiac (i to jest podobno tanio jak na mieszkanie o tym g...nym standardzie) + parking 120,- reszta na zycie. A jak już tutaj wspomniano, ze Wielun moze zaoferowac 1500,- 2000,- netto, to pojawia sie chwila zwatpienia i myśl, że może i warto wrócić, mysl - która potem gdzieś szybko znika, bo nie chodzi o pieniądze.
co do słowa pipidówek, tak masz rację w większych miastach jest więcej chamstwa, świń, braku wsparcia i "miłych sympatycznych" współpracowników, szczególnie w tanich firmach montażowych, które się kryzysują i działają na zasadzie cr (centrala mówi cost reduction -> firma mówi ok, produkt mówi: ja jestem złej jakości, Klient mówi: kicha, centrala myśli: "zamykamy i zmykamy" centrala mowi: "nie zamykamy, bo za drogo zamykanie wyniesie", establishment mówi:"zróbta coś, bo jest lipa" a my coś robimy i potem kolejny cost reduction i od nowa... a PR nawija, jaką to mamy renomę), jest jednak jedno najważniejsze: rozwój.
pozdr.
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2008-11-06, 23:49   

Ja tam doktor Judym nie jestem, jak pracować to dla pieniędzy :D a nie dla oglądania mojej ręki :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
vvivvo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-06, 23:56   

Syn Mariana napisał/a:
Ja tam doktor Judym nie jestem, jak pracować to dla pieniędzy
no, znajdź taką firmę i daj namiar :D jak znajdziesz w Wieluniu albo i nawet w pl, daj znać :P lipa jest wszędzie i nie mamy co się oszukiwać.
 
   
felek 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 4
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2008-11-07, 01:04   

Pisząc "pipidówek" myślałem o tym , że wiele osób z Wielunia jest przekonana o tym, iż Wieluń jest miastem formatu Łodzi, Poznania, Wrocławia... Ale to tylko 30-to tysięczne miasteczko (jak się mylę to mnie poprawcie). Gdzie standard życia jest zupełnie inny i nikt z nas tego nie zmieni i nie ma na to wpływu. Więc nie chodźmy z nosami w chmurach tylko spójrzmy na ziemię, pod nogi by nie wdępnąć w g.

syn mariana Masz świętą rację! Ja też pracuję aby żyć, nie odwrotnie. Taki świat! Taki biznes! A że czasami praca daje mi też satysfakcję to i dobrze. Gdybym miał być społecznikiem to z głodu bym padł. I wolałbym społecznie u siebie na hektarach dodatkowo się udzielać :-) Zawsze cos mozna jeszcze poprawic.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-11-07, 10:26   

felek napisał/a:
Pisząc "pipidówek" myślałem o tym , że wiele osób z Wielunia jest przekonana o tym, iż Wieluń jest miastem formatu Łodzi, Poznania, Wrocławia... Ale to tylko 30-to tysięczne miasteczko (jak się mylę to mnie poprawcie). Gdzie standard życia jest zupełnie inny i nikt z nas tego nie zmieni i nie ma na to wpływu. Więc nie chodźmy z nosami w chmurach tylko spójrzmy na ziemię, pod nogi by nie wdępnąć w g.

A pod tym to sie chętnie podpisze :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-11-07, 13:04   

felek napisał/a:
Pisząc "pipidówek" myślałem o tym , że wiele osób z Wielunia jest przekonana o tym, iż Wieluń jest miastem formatu Łodzi, Poznania, Wrocławia... Ale to tylko 30-to tysięczne miasteczko (jak się mylę to mnie poprawcie). Gdzie standard życia jest zupełnie inny i nikt z nas tego nie zmieni i nie ma na to wpływu. Więc nie chodźmy z nosami w chmurach tylko spójrzmy na ziemię, pod nogi by nie wdępnąć w g.

Dokładnie i nie wiem dlaczego często słyszę, że porównujemy cenowo nasze imprezy do wrocławskich :DD Inne czynsze, inny standard życia, imprez... więc dlaczego mamy się porównywać? :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-11-09, 16:04   

Ferbik napisał/a:
Dokładnie i nie wiem dlaczego często słyszę, że porównujemy cenowo nasze imprezy do wrocławskich Inne czynsze, inny standard życia, imprez... więc dlaczego mamy się porównywać?

Akurat czynsze za lokale usługowe w dużej mierze sa w Wieluniu porównywalne do dużych miast. A i wiele imprez nie odstaje od wielkomiejskich.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW