R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamykane śmietniki
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-12-31, 15:21   

Syn Mariana napisał/a:
tak więc życzę miłych spacerów z workiem do właściwej zastawy śmietnikowej
ps.może wystarczyło ładnie poprosić kierowniczkę i kluczyk by się znalazł

Jest takie przysłowie o znajdowaniu i gubieniu, ale nie będę go przytaczał w całości, bo mógłbyś się poczuć obrażony, czy słusznie, to już należałoby poddać ocenie innych.
Ja w każdym razie, dalszy dialog z Tobą odbierałbym już jako swoiste trollowanie. Bo ja mam swoje argumenty, Ty swoje, i moglibyśmy tak jeszcze przez 100 następnych stron, tylko po co?
Co do jednego, pośrednio mogę się z Tobą zgodzić;
Syn Mariana napisał/a:
Wiem jak pracują ludzie pionu fizycznego w administracjach i jaki bzdurami często się zajmują.

Tylko że ci pracownicy, nie wykonują niczego, po za poleceniami swoich przełożonych. Zatem, te wykonywane bzdury są efektem myślenia kadry dowodzącej, za które niestety też płacą wszyscy lokatorzy.
Syn Mariana napisał/a:
Zamykane zastawy spotkałem w dużym mieście jakieś 20 lat wcześniej i jakoś nikt nie robił z tego powodu awantury.

Jakbyś dobrze się wczytał w temat, odpowiednio go zrozumiał, to też byś zauważył że bój nie idzie o zamknięty śmietnik, a o prawo do swobodnego, a nie ograniczonego kilkuset metrami nadkładanej drogi, dostępu do tego śmietnika. Reszta jest już tylko wypadkową, tychże bzdurnych poczynań pionu administracyjnego WSM.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-04, 10:36   

Pracownicy komunalnej, którzy wywożą śmieci z naszych osiedlowych śmietników, będą musieli posiadać klucze do tych wszystkich pozamykanych na klucz śmietników.
Domniemywam, że to będzie nieco kłopotliwe również dla nich. 8)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 44
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-04, 18:14   

Jaro, niekoniecznie, może będą musieli zabrać ze sobą w rejs po osiedlu pracownika spółdzielni - tzw. klucznika :-) I już dodatkowy etacik można stworzyć :-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-04, 20:04   

A mnie ciągle zastanawia na jakie zapisy ustawy o spółdzielniach powoływał się prezes czy tam viceprezes WSM w wywiadzie dla RZW w sprawie zamykania osiedlowych śmietników? Może ktoś by to wytłumaczył?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-05, 10:35   

A mnie interesuje dlaczego na wieluńskich osiedlach nie sortuje się śmieci i brak jest pojemników na szkło, butelki PET, papier itd. Wywóz posegregowanych odpadów jest np. w Łodzi bezpłatny, dlaczego więc spółdzielnia w taki sposób nie stara się zadbać o obniżkę kosztów?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2009-02-05, 12:28   

Administrator napisał/a:
A mnie interesuje dlaczego na wieluńskich osiedlach nie sortuje się śmieci i brak jest pojemników na szkło, butelki PET, papier itd.


Takie pojemniki stoją w kilku miejscach na osiedlach.
Niebieskie na papier, żółte na plastik i zielone na szkło.
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-05, 12:52   

Szkoda że nie przy każdym...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rybak 
Przyjeżdża na zakupy
ornitolog


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 449
Piwa: 12/1
Skąd: z samiutkiego piekła
Wysłany: 2009-02-05, 14:23   

Administrator napisał/a:
Szkoda że nie przy każdym...

Ano, lepiej wydać pieniądze na zamknięcie śmietników niż na sortowanie odpadów.
No ale cóż my możemy zrobić skoro pomiędzy uszami prezesów WSM hula tylko wiatr... :D
_________________
Nadchodzi ten dzień.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-02-05, 18:07   

Administrator napisał/a:
A mnie interesuje dlaczego na wieluńskich osiedlach nie sortuje się śmieci i brak jest pojemników na szkło, butelki PET, papier itd.

Rybak napisał/a:
Takie pojemniki stoją w kilku miejscach na osiedlach.

Trzeba nawet uczciwie powiedzieć, że tych pojemników jest nawet sporo, fakt, jeszcze nie przy każdej zastawie. Ale błędem jest też mówienie że ich nie ma, albo jest ich mało. Zresztą, jak się nie mylę to są one ( pojemniki do segregacji ), własnością firmy prywatnej, i nie wiem czy zarząd WSM oprócz wydania zgody na ich lokalizację na terenie spółdzielczym, miał wpływ na to, gdzie konkretnie mają się one znajdować.

Wrócę jeszcze do samego tematu „zamykania”. To tylko kwestia czasu, jak „obce” śmieci znowu zaczną być stawiane obok śmietników.
I tak się zastanawiam, czy miasto i spółdzielnia, nie mogły się po prostu dogadać w kwestii finansowej? Lepiej chyba dołożyć się do kosztów, mówię tu o stronie miasta, niż odnajdować na terenach miejskich porzucone worki ze śmieciami.
Przykład; kilka dni temu, ktoś odjeżdżając z parkingu przy markecie CARREFOUR, bezczelnie wyciągną i zostawił całkiem spory worek śmieci, typowych domowych odpadów, których nie da się spalić w kotłowni, a które poważnie zapełniły by własny pojemnik.
Fakt, to już bezczelność i chamstwo, ale trzeba sobie zadać pytanie. Czy ceny za wywóz śmieci nie są rzeczywiście zbyt wysokie? Nie twierdze że powinny być „darmowe”, ale ten duży skok cenowy między poprzednią stawką, a teraźniejszą?
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Syn Mariana 
Ma stragan na targu



Pomógł: 7 razy
Wiek: 50
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 516
Skąd: Z lasu
Wysłany: 2009-02-06, 00:02   

No ale miko, dostałeś kluczyk do swojej ulubionej zastawy??? Bo ponoć prezes WSM zmienił zdanie i zastawy dla najbliżej położonych mieszkańców :D tak więc nie będziesz musiał drałować z workiem do oddalonego śmietnika :D
Ja też mam magiczny kluczyk do magicznej zastawy :D czyli najbliższej :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2009-02-06, 00:14   

Na AK takie smietniki stoją więc nie wiem o co narzekacie ;]
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-02-06, 18:45   

Syn Mariana napisał/a:
No ale miko, dostałeś kluczyk do swojej ulubionej zastawy??? Bo ponoć prezes WSM zmienił zdanie i zastawy dla najbliżej położonych mieszkańców :D tak więc nie będziesz musiał drałować z workiem do oddalonego śmietnika :D

Ooooo :!: :!: :!: A to byłaby nowość :shock: . Nie, nie mam jeszcze klucza do śmietnika nr 15, bo taki minie interesował ;) , ale tylko dlatego że już pogodziłem się z rolą „kukułki” i w ogóle nie wierzyłem w tak pozytywną zmianę w sposobie logicznych rozwiązań zarządu WSM :) .
Jeśli prawdą jest to co piszesz, zatem jutro (choć to sobota i nie wiem czy administracja pracuje?) biegnę po „wymarzony” klucz :) .
Oczywiście zdam pisemną relację z tego wydarzenia.
I jeszcze jedno, gdyby tak być miało, to naprawdę będę mile zaskoczony z faktu że wygrała logika, a nie przestarzałe zapisy ustaw. Ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca, jeszcze tego klucza nie mam :P :) .
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Acree 
Mieszka pod Wieluniem
Gendo Addict



Pomogła: 9 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 24 Cze 2007
Posty: 846
Skąd: z gabinetu Gendo
Wysłany: 2009-02-06, 19:05   

yay. Na Armii dziś pozamykali śmietniki i rozdawali kluczyki.
_________________
http://myanimelist.net/signature/acree.png
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2009-02-11, 10:07   

Mam, nareszcie mam kluczyk do zastawy śmietnikowej nr 15. :!: :!: :D
Trwało to trochę od momentu dostania wiadomości od Syna Mariana, bo pana prezesa podobno nie było do dzisiaj, i nikt nie mógł podjąć takowej decyzji o wydaniu mi klucza.
A i dzisiaj gdy pani z administracji na oś. Wyszyńskiego rozmawiała z Nim, to odniosłem wrażenie że dostałem go, nie z przekonania że to dobre rozwiązanie, tylko tak na zasadzie, „dajmy mu, będziemy mieć święty spokój” ;) . Na jakiej płaszczyźnie się to odbyło, dla mnie nie ma to już większego znaczenia, ważne że będę mógł jak cywilizowany człowiek zostawiać śmieci w śmietniku, a nie przed nim.
Wszyscy ci zaś, którzy też poprzez takie działanie administracji spółdzielczej, są zmuszeni do nadkładania drogi, powinni z tego postu wyciągnąć odpowiednie wnioski i działać. Tym bardziej że w kwestii własnego dobra i dla zniesienia „dzikiego” ograniczania swobód obywatelskich :evil: :shock: . Powodzenia życzę :!:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Ostatnio zmieniony przez miko 005 2009-02-11, 11:07, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
jenusia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 18 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 1016
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-02-11, 10:59   

Przykład głupoty z zamykanymi śmietnikami: mieszkałam przez ostatni tydzień w mieszkaniu babci na AK. Nie miałam klucza od śmietnika, ponieważ jak rozdawali babci nie było w domu, bo wyjechała. I przez cały tydzien nie mialam jak wynieśc śmieci bo smietnik zamknięty :/
_________________
W naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nierozsądne działanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW