R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: red
2014-11-15, 04:48
Fundusze Unijne, a raczej ich brak
Autor Wiadomość
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-09, 15:14   Fundusze Unijne, a raczej ich brak

Kilka dni temu usłyszałem w RZW materiał Agnieszki Antoniak wnioskach złożonych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 na drogi. Kiedy usłyszałem tłumaczenie, dlaczego Wieluń nie złożył takego wniosku krew mnie zalała. Nikt nie wiedział, że jest taki konkurs – bardziej pomyslowego tłumaczenia nie słyszałem. Pytam się więc co w tym czasie robił Pan Leman odpowiedzialny zapozyskiwanie Funduszy z UE? Jezeli taka sytuacja byłaby w prywatnej firmie, to taka osoba już na drugi dzień byłaby zwolniona! Niestety musze tutaj powiedzieć, że w takim wypadku Pan Leman jest osoba niekompetentną do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji. Jest to jego obowiązkiem, aby sledzić konkursy, dzięki którym można pozyskać środki na inwestycje.

Podam jeszcze jeden przykład niekompetencji Pana Lemana:
aktualnie tra inwestycja w Rudzie. Od dnia 16.02.2009 do dnia 27.02.2009 był prowadzony nabór w ramach Programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach Działania 1.1 – gospodarka wodno-ściekowa. W ramach tego działania można było dofinansowanie na inwestycję prowadzoną w Rudzie. Dodatkowo wszystkie potrzebnedokumenty (studium wykonalności, plany, pozwolenia na budowę, specyfikacje techniczne, mapki geodezyjne itp.) są gotowe. Nalezy wypełnić tylko około 20 stron wniosku, włożyć wszystko do segregatora i wysłać. Czy to tak trudno był zrobić? Informacja o uruchomieniu takiego działania była podawana już na początku roku. Dlaczego to nie zostało zrobione?!

Róbmy tak dalej, a daleko nie zajedziemy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2009-03-09, 15:50   Pieniądze europejskie

Jak mówił wójt Kozioł z Wilkowyji,środki europejskie to tylko kłopot.
Europejskie też pochodzą z naszych składek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2009-03-09, 18:08   Re: Fundusze Unijne, a raczej ich brak

Pawel napisał/a:
Niestety musze tutaj powiedzieć, że w takim wypadku Pan Leman jest osoba niekompetentną do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji. Jest to jego obowiązkiem, aby sledzić konkursy, dzięki którym można pozyskać środki na inwestycje.


Czy wiadomo ile środków pozyskał Pan Leman w ubiegłym roku? Jak to wygląda w porównaniu z okolicznymi powiatami?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-10, 08:41   

Z tego co się orientuję to 0,00 PLN (jesli mówimy o środkach pochodzacych z Funduszy Europejskich). Jesli się mylę prosze aby mnie poprawiono.

Okoliczne powiaty są w lepszej sytuacji. Sieradz pozyskuje na potęgę, Wieruszów równiez ma sukcesy, Pajęczno równiez jakies środki pozyskało, Łask również nie odstaje od średniej, a o Uniejowie to juz nie wspomnę (nie kopie się leżącego).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2009-03-10, 13:22   

Ehhh o naszym kochanym starostwie powiatowym mam złe zdanie od czasu gdy poszedłem zapytać o pracę kiedyś i pierwsze pytanie brzmiało ... od kogo Pan jest ? Także nie spodziewał bym się niczego dobrego po tej instytucji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-10, 14:24   

A ja Starsotwo pochwale, że oni składają wnioski. Przynajmniej próbują. Zawsze Pan Starosta daje zielone światło na skladanie kolejnego wniosku, oby się nic w tym podejsciu nie zmienilo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hubert18 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 36
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 162
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-10, 21:19   

stanmarc napisał/a:
... od kogo Pan jest ?

Trzeba było powiedzieć: "od Łuczaka !" Ponoć działa ...
Ktoś mówił, że w Starostwie łatwiej o pracę mają młode dziewczyny (najlepiej panny). V-ce Starosta w tym aspekcie był zdaje się bardzo zaangażowany, ale to pewnie plotki ?...

Pawel napisał/a:
Dlaczego to nie zostało zrobione?!

Pan Burmistrz ma czas i jest uczynny wobec innych biedniejszych gmin ! Poczeka aż wszystkie samorządy wykonają swoje inwestycje i wówczas Wieluń przystąpi do działań. Dłużej będziemy mieć nowsze np. drogi. U innych obecnie budowane drogi trzeba będzie remontować, a u nas nowe - jak znalazł... Tu trzeba gospodarskiego myślenia jak mówił gospodarz domu Anioł z filmu "Alternatywy 4" !
A poważnie mówiąc, to czego się można spodziewać po Panu Lemanie, który jest emerytowanym wojskowym ? Chociaż nie, musztrę na uroczystościach ładnie prowadzi...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gustlik 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 89
Skąd: Olewin
Wysłany: 2009-03-11, 07:23   

hubert18 napisał/a:

Ktoś mówił, że w Starostwie łatwiej o pracę mają młode dziewczyny (najlepiej panny). V-ce Starosta w tym aspekcie był zdaje się bardzo zaangażowany, ale to pewnie plotki ?...


Chyba hubercik stąpasz po cienkiej krawędzi . . . Zanim puścisz jakąś pierdółkę w obieg to dwa razy się zastanów. No chyba, że to forum ma przerodzić się w Pudelka. Myśl , to naprawdę nie boli ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2009-03-11, 08:25   

hubert18 napisał/a:
Trzeba było powiedzieć: "od Łuczaka !" Ponoć działa ...


Hehe a to dobre ... opisana przez mnie sytuacja miała miejsce właśnie za rządów "tej" ekipy ... i teraz zgadnij kto mi to pytanie zadał ?? :D Było jeszcze kilka zdarzeń które zraziły mnie zupełnie do naszych lokalnyh "elyyytt" politycznych :evil: W większości to mali dorobkiewicze ... z nielicznymi chlubnymi wyjątkami dla których to osób czapki z głów
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pawel 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-11, 14:01   

Ja bym zrobił zbiórkę i wysłał Pana Burmistrza do Uniejowa. Może czegoś by się tam nauczył. A Pana Lemana to wysłałbym na emeryturę, na takim stanowisku jest potrzebna osoba młoda, energiczna, wiedząca z "czym to się je". No i oczywiście chcąca coś zrobić dla naszej małej ojczyzny.

Moja nauczycielka geografi (Pani Profesor Puławska) zawsze powtarzała:
"Myśl globalnie - działaj lokalnie!"

Myślmy globalnie, aby Polska się rozwijała, a działajmy lokalnie, aby Wieluń się rozwijał. Czy to takie trudne?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW