R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Archdevil
2010-03-31, 02:41
Zmiana wielkości partycji
Autor Wiadomość
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2009-03-24, 11:36   Zmiana wielkości partycji

Tak jak w temacie próbowałem różnymi programami typu partition magic, coś tam pod linuksem itd. zmienić rozmiar partycji w ten sposób żeby zabrać z partycji D wolne miejsce i przerzucić na partycje C. Zmiana ta jest podyktowana faktem rozrostu Visty x64 do niebotycznych rozmiarów 19,5 Gb przy partycji 20! - wszystkie inne programy, pamięć itd. zmuszony byłem przerzucić na partycję D, więc C jest tylko Visty ,a ona dalej narasta... ;) No ale wracając do zmiany wolnego miejsca to udaje mi się zmniejszyć partycje D ale nie mam możliwości dodania tego wolnego miejsca do partycji C mogę jedynie utworzyć kolejną partycję... Co do rozrostu żeby ktoś się za bardzo nie wymądrzał to była/jest czyszczona z niepotrzebnych plików temp/syfów/wpisów/zrzutów Advance Vista Optimizer, CCleaner, Wise Disc Cleaner...
PS Jest możliwe utworzenie kopii zapasowej partycji C w ten sposób że robię ją jako całą partycję C wrzucam kopie na D, usuwam partycję C pomniejszam D z wolnego miejsca, tworzę C powiększoną o wolne miejsce z D - powiedzmy 40 GB i odzyskuje dane z kopii zapasowej - system + 20 GB wolnego miejsca? Czy niestety trzeba zrobić kompletny porządek z dyskiem - tabula rasa
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2009-03-24, 13:05   

wln4life napisał/a:
No ale wracając do zmiany wolnego miejsca to udaje mi się zmniejszyć partycje D ale nie mam możliwości dodania tego wolnego miejsca do partycji C mogę jedynie utworzyć kolejną partycję...

Sprawdź, czy czasem partycjoner nie zmniejsza partycji D od strony końcowych sektorów dysku. Większość partycjonerów ma możliwość zmniejszania od strony początkowych, i właśnie w ten sposób powinieneś to zrobić (zakładam, że partycje były tworzone zgodnie z pozycją na dysku).

wln4life napisał/a:
PS Jest możliwe utworzenie kopii zapasowej partycji C w ten sposób że robię ją jako całą partycję C wrzucam kopie na D, usuwam partycję C pomniejszam D z wolnego miejsca, tworzę C powiększoną o wolne miejsce z D - powiedzmy 40 GB i odzyskuje dane z kopii zapasowej - system + 20 GB wolnego miejsca? Czy niestety trzeba zrobić kompletny porządek z dyskiem - tabula rasa

Możliwość jest - patrz programy do tworzenia obrazów dysku. Tutaj jak i w przypadku partycjonowania polecam programy Acronis.
A rozwiązanie dalej które podałeś jest dość karkołomne... Co przy partycjonowaniu podobnym do tego co robiłeś dotychczas może mieć ten sam efekt :wink:
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2009-03-25, 11:32   

Dzięki za pomoc miałem problem z zainstalowaniem Acronis Disk Director 10.0.2160 pod x64 Visty bo nie obsługuje ale znalazłem świetny pack programów naprawczo/testowych Hiren's BootCD 9.8 gdzie znajduje się ten program i mnóstwo innych partycjonerów uruchamianych jak nazwa wskazuje podczas bootowania.
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
OgioN 
Mieszka pod Wieluniem



Pomógł: 16 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 796
Piwa: 2/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-03-25, 16:53   

Czy ten program zmienia wielkość partycji bez utraty danych? Czy też formatuje dysk po dokonaniu zmian? Też bym chciał powiększyć partycję systemową, lecz zmniejszyć ostatnią partycję.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2009-03-25, 17:09   

Zmienia bez utraty danych - na priv prześle Ci linki do obrazu iso Hiren's BootCD i stronę z instrukcją.
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW