R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany stawek OC w PZU.
Autor Wiadomość
Robo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-01-02, 21:59   Zmiany stawek OC w PZU.

W dzisiejszym numerze Auto Świata pojawiło się coś takiego:

Od 1 stycznia bieżącego roku kierowcy poniżej 23 roku życia płacą stawke powiększoną o 50 proc. Jeśli wcześniej byli już ubezpieczeni w PZU i przez rok jeździli bez szkody, zwyżka wynosi 30 proc. (dokładnie tyle samo co kierowców w wieku od 23 do 26 lat). Niezależnie od wieku osoby posiadające prawo jazdy krócej niż jeden rok zapłacą więcej o 20 proc., a od roku do 2 lat o 10 proc.
Słuchajcie teraz. :shock: Nowością w sposobie naliczania OC jest uwzględnienie wieku pojazdu. Jeżeli jeździmy autem nowym, otrzymamy 20proc. zniżkę, jeśli natomiast nasz pojazd ma od 2 do 3 lat - 15 proc. Za auta od 3 do 5 lat czeka nas już zwyżka - 25 proc., 5-8 lat 35 proc., a powyżej 8 lat zwyżka wyniesie aż 50 proc.
Stawki podstawowe dla poszczególnych regionów kraju zostały podniesione o kilka proc., jest za to więcej stref taryfikacyjnych. Wraz z OC dostaniemy teraz bezpłatny pakiet Assistance. Promowani będą także bezwypadkowi kierowcy (zniżki do 60 proc.), a jednorazowa opłata składki zaowocuje 10-proc. rabatem.

Jeśli ktoś jest pasjonatem starszych aut to będzie płacił najwięcej bo ja to tak zrozumiałem i wielce mi się to nie podoba. Przepraszam bardzo ale mogliby w inny sposób pozbywać się jeżdżących gratów. Krzywdzą tych którzy dbają z wielką starannością o swoje samochody zapewniając im tzw. "stan igły".

Pozdrawiam. :)
 
   
atos 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 66
Skąd: Częstochowa Norway
Wysłany: 2006-03-01, 19:27   

Witaj Robo.zgadzam sie z tym co napisałeś.no prawie.nie zgadzam sie tylko z tymi starymi gratami.nie prawdą jest że za stare samochody będą takie zwyżki.dlaczego się nie zgadzam ? ano dlatego że sam posiadam kilka starych gratów a najstarszy jest z 1931 roku i nie płace takich stawek.wręcz przeciwnie-moja składka za ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej wynosi...UWAGA 1 złoty rocznie.ciekawe ? automobilklub częstochowa doszedł do porozumienia z urzędem miasta i PZU i członkowie naszego klubu płacą za każdy samochó powyżej 25 roku życia 1 złoty.no ale nie jest to takie znowu proste.samochody zabytkowe- czyli te które są weteranami szos podlegają konserwatorowi zabytków który niestety nie każdy samochód dopuszcza przez stan techniczny i kilka innych szczegułów.nasze auta przechodzą corocznie specjalny przegląd, który tak na prawde jest dużo bardziej złożony niż ten w stacji diagnostycznej.fakt płacimy 1 złoty rocznie ale tak na prawde to koszt utrzymania takiego zabytkowego samochodu w stanie idealnym rocznie przewyższa koszt tej zwyżki przynajmniej 4 krotnie.tak więc jest to tylko pozorna oszczędność.ale co tam...ja i tak kocham moje maszyny i kasa nie gra roli.podejżewam że gdyby ten koszt był jeszcze wyższy to i tak bym ich nie sprzedał.a co do tego ubezpieczenia to jestem ciekaw jak sa traktowane samochody zabytkowe które nie mają żółtych tablic.jeśli masz jakies info na ten temat to napisz bo jestem ciekaw.jak wygląda ubezpieczenie przykładowo 28 letniego opla kadeta.pytam bo mam takowego i nie chce go rejestrować jako zabytek.planuje go sprzedać do niemiec a żółte tablice uniemozliwiaja sprzedaż samochodu za granice.pozdrawiam i czekam na info.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW